Danny Worsnop zveřejnil další singl z připravované country rockové desky

Danny Worsnop svoji hudební kariéru odstartoval v metalcorové bandě Asking Alexandria, o pár let později dal dohromady hard rockovou partu We Are Harlot, přesto ale vždycky toužil zkusit samostatnou cestu. Nyní se mu sen splnil a po několika letech snahy vydává solo desku s žánrem, který by od něj jen tak někdo nečekal.

Danny Worsnop Danny Worsnop Zdroj: Tereza Ticháčková, musicweb.cz

V necelých třiceti letech toho má za sebou v hudebním i osobním životě více než dost. Britský zpěvák a textař Danny Worsnop o sobě dává znovu vědět. Ve světě tvrdé muziky se o něm ví, v country světě však nikoliv a právě do těchto vod se mladý muž vydává se svojí prvotinou The Long Road Home, která vychází 17. února.

Worsnop podle svých slov obešel až dvacet vydavatelství, než našel společnost, která mu desku vydá. Tou se nakonec stalo hudební vydavatelství Earache Records (vydává práce kapel Blackberry Smoke, Massacre, Rival Sons, The Temperance Movement, Wakrat, Wormrot ad.)

Muzikant loni sdílel pár singlů a v novém roce poslal fanouškům další ochutnávku v podobě singlu Don't Overdrink It, na který natočil spolu s Blakem Juddem videoklip.

Plány do budoucna Dannyho Worsnopa jsou jasné. Přestože v záchvatu euforie z debutovky pomýšlí na další solové album, v nejbližší době se chystá věnovat kapele Asking Alexandria, do které znovu naskočil a se kterou vyjede na turné, při kterém se představí i u nás (psali jsme zde), dále chce dokončit práce na nové desce druhého projektu We Are Harlot, má rozdělaných několik hudebních videí a pohrává si i s filmovým průmyslem.

2017 01 31 Danny WorsnopTrack list

Prozac

Mexico

I Feel Like Shit

Anyone But Me

High

I Got Bones

Quite A While

Don't Overdrink It

I'll Hold On

Midnight Woman

Same Old Ending

The Man

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • The Tip zahrají svůj energický set ve Vagonu

  Příznivci přímočarého hard rocku by si ve svých kalendářích rozhodně měli zaškrtnout datum 20. března 2019. Večer se v pražském klubu Vagon představí formace The Tip. Čtveřice mladíků z města country by měla patřit k největším nadějím svého žánru. Podporu poskytnou plzenští Steven Daniels.

 • Na Beat Festu zahrají Uriah Heep a U.D.O.

  Netradiční kombo zvolili pořadatelé letošního ročníku tradičního Beat Festu. V pražském Fóru Karlín vystoupí dvě tělesa dnes již dávno považovaná za klasiky. Každé ovšem v jiném žánru.

 • Turné Souboj Rebelů kapel Citron a Tublatanka bude pokračovat na jaře

  Společné halové turné česko-slovenských rockových gigantů Citron a Tublatanka se setkalo s kladným přijetím fanoušků po celé České republice i na Slovensku, a tak se všichni zúčastnění rozhodli si ho protáhnout i do příštího roku.

 • Foto: Michael Schenker Fest, Roxy, Praha, 14. 11. 2018

  Prohlédněte si fotoreport z koncertu Michael Schenker Fest, který se konal v pražském klubu Roxy. Koncert proběhl v rámci turné k novému albu Resurrection, které nahrál německý metalový kytarista Michael Schenker se svojí kapelou, která v současné době nese název Michael Schenker Fest. Tato hvězdná sestava se pyšní 4 zpěváky, se kterými tento kytarista během své dlouhé kariéry spolupracoval. Graham Bonnet a Doogie White (oba též působili v kapele Rainbow), Robin McAuley a Gary Barden. Doprovodnou kytaru a klávesy obstaral Steve Mann, basu Chris Glen a za bicí se posadil Ted McKenna.