Goodfellas vystoupili ve slavném londýnském The Water Rats Doporučený

Kapela Goodfellas má za sebou velice zajímavé léto. Letos absolvovali nejen české festivaly, ale i festivaly v Rakousku a Německu. miniturné odehráli také ve Velké Británii.

Goodfellas Goodfellas Foto: Tereza Havlínková

<Před pár dny se z Britských ostrovů vrátila akustická rokenrolová kapela Goodfellas, která před tamním publikem absolvovala miniturné. Během tohoto čtyřdenního koncertování hudebníci navštívili festivalové prostředí, zahráli v klubu i ve slavném londýnském lokálu. V klubu Craufurd Arms ve městě Milton Keynes se dočkali příjemně zaplněného sálu a stejně tomu tak bylo i ve slavném londýnském The Water Rats, kde začínali Bob Dylan nebo Oasis. V ne příliš vzdálené minulosti v tomto klubu vystupovali například Maroon 5 nebo Katy Perry.

„Je pro nás neskutečným povzbuzením, že se anglické publikum výborně bavilo a hudebně vůči nám bylo úplně otevřené. Sál jsme roztančili stejně jako v Česku, Rakousku nebo kdekoliv jinde. Ani jazyková bariéra nebyla. Je pravda, že na angličtině jsme vždy hodně pracovali, ale stejně to pro nás byla zkouška ohněm. Měli jsme ještě o něco větší respekt než při nahrávání v Americe.“členové Goodfellas

Díky vystoupení v Londýně se kapela vrací s několika novými koncertními termíny, které jsou v plánu již na letošní podzim. Členové kapely jsou z tohoto úspěchu nadšení a prozradili, že prvně měli strach z předsudků vůči „východní“ kapele, ale toto tvrzení prý mohou všem českým kapelám bez starosti vymluvit. Nicméně Goodfellas dodali, že suverenita a přesvědčivost tamních začínajících kapel je o mnoho výš než u většiny našich hudebníků.

 

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: Michal Pavlíček, Lucerna Music Bar, Praha, 16. 4. 2019

  Ve středu večer pokřtil Michal Pavlíček společně se svými hosty svoji novou sólovou desku Pošli to tam. Křest se konal v rámci koncertu, který Michal Pavlíček odehrál v zaplněném Lucerna Music Baru. Na basu zahrál jako tradičně Martin Maťo Ivan, za klávesy se posadil Michal Nejtek a na bicí se představil mladý bubeník Michal Kolouch Daněk. Stejně jako na ostatních koncertech, které již byly v rámci aktuálního turné k propagaci této desky odehrány, se v roli zpívajícího hosta představila zpěvačka Milly Honsová. Tu také můžeme slyšet v některých písních desky Pošli to tam. Za kmotry nové desky si Michal Pavlíček vybral například Moniku Načevu, Jana Saharu Hedla či svého spoluhráče z Pražského výběru Jiřího Hrubeše. Na koncertě zazněly jak nové písně z aktuálního alba, jako například Anděl, Zhurta, Pošli to tam, Modrý pták a další, tak také starší kusy jako Honička, Jeden den v parku u Zlaté brány či Veliké lalula.

   

  Prohlédněte si náš fotoreport z tohoto koncertu a křtu nové desky. 

 • Soutěžte o 2x2 lístky na koncert Mig 21 do Trutnova - Ukončeno

  Mig 21 zakončují jarní část Huráá tour a zvou na poslední koncert, na který jsou už pouze soutěžní vstupenky. Jestli chceš vyrazit 20. dubna do Společenského centra UFFO v Trutnově, pojď s redakcí musicweb.cz soutěžit!

 • Foto: Hans Zimmer, O2 arena, Praha, 14. 4. 2019

  Hans Zimmer poskládal ze svého bohatého portfolia filmové hudby koncertní set, který přepracoval do verze pro symfonický orchestr a poslal ho do světa. Bez své osobní účasti. Bylo to na závadu?

 • Harlej zahrál v Kolíně samé hity

  Nekonečné muzikantské kočování přivedlo kapelu Harlej zpět do kolínského Městského kulturního domu. A jelikož i v polabí stihli za takřka čtvrt století existence nasbírat dost fanoušků, o plný dům a skvělou atmosféru bylo předem postaráno.

Další podobné články