Kolonizátoři popového impéria Kadebostany ovládnou Palác Akropolis

Z daleké republiky Kadebostán, která se nachází na sever od Itálie, na východ od Švýcarska a na západ od Turecka, k nám zavítá hudební formace Kadebostany. „Noví kolonizátoři popového impéria“, jak si kapela nechává přezdívat, zahrají 27. února 2015 v pražském Paláci Akropolis.

Kadebostany Kadebostany Zdroj: youtube.com

Kapela, která má vlastní zemi, státní hymnu, rádio, měnu i armádu, to jsou Kadebostany. Skupina vznikla v tajemné republice Kadebostán a založil ji sám prezident Kadebostan, jehož pravou rukou je zpěvačka Amina Cadelli. Že jste o podobné zemi a prezidentovi nikdy neslyšeli? Nemějte obavy, nezaspali jste žádné hodiny zeměpisu ani vznik nového státu. Republika Kadebostán je fiktivní zemí, kterou si pro svůj hudební projekt vytvořili muzikanti ze Švýcarska. Svou myšlenkou imaginárního státu vzývají kreativní svobodu a prolínání kultur. Občanem Kadebostánu se může stát kdokoliv, stačí jen poslouchat jejich hudbu.

Kadebostany vznikly v roce 2008 v Ženevě. V roce 2011 vydala kapela svou první desku a okamžitě k sobě připoutala pozornost posluchačů celého světa. Slávu jim však zajistilo až druhé album Pop Collection, které vyšlo v roce 2013, a bylo nominováno na ceny Swiss Music Award. Walking With A Ghost, první singl z nového alba, na YouTube během krátké doby nasbíral přes dva miliony shlédnutí. Kapela si následně zahrála i na hudebním festivalu Europavox.

 

 

Jejich skladby v sobě mísí indie pop, elektroniku a tradiční prvky východoevropské hudbu. Jsou působivě doplněné o zastřené vokály zpěvačky Aminy Cadelli, která je někdy přirovnávána k Amy Winehouse, Adele nebo Selah Sue. K typickým znakům kapely patří také vizuálně výrazná live show, během níž vystupují ve vojenských uniformách a na pódiu nesmí chybět vlajky Kadebostánu. Koncerty tedy místy připomínají až vojenskou přehlídku. Kromě prezidenta Kadebostana a zpěvačky Aminy jsou dalšími členy Jaafar Aggiouri (saxofon, basklarinet), Jérôme Léonard (kytara), Ross Butcher (pozoun).

Kapela, která letos v červenci zahrála i na tuzemském hudebním festivalu Rock for People, určitě stojí za zhlédnutí. Nenechte si ujít jedinečnou příležitost spatřit prezidenta Kadebostana s armádou svých nejlepších muzikantů.

Přehled

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: Erik Truffaz, Palác Akropolis, 27. 9. 2019

  Švýcarský trumpetista se opět zastavil na svém turné i v Praze, tentokrát v Paláci Akropolis i v klubu Jazz Dock. My vám přinášíme fotoreport z prvního zmíněného koncertu.

 • Foto: Metallica, Letiště Letňany, Praha, 18. 8. 2019

  V neděli večer zahrála v pražských Letňanech v rámci světového turné WorldWired Tour legendární Metallica. Na tuto show dorazilo více jak 70 tisíc fanoušků tvrdé muziky a ani my jsme u toho nemohli chybět. Ještě před samotným vystoupením Metallicy se divákům v roli předskokana představily dvě severské kapely. Norská hardcorová skupina Bokassa a švédská heavymetalová skupina Ghost.

  Prohlédněte si náš fotoreport z tohoto vyprodaného koncertu.

 • Foto: Richie Kotzen, Retro Music Hall, Praha, 10. 7. 2019

  V pondělí večer vystoupil v Praze americký kytarista a zpěvák Richie Kotzen. Tento kytarový virtuóz vystoupil v České republice již po několikáté a i tentokrát byl jeho koncert naprosto vynikající. Stejně jako například Jeff Beck či Mark Knopfler proslul Kotzen svojí unikátní technikou hry na elektrickou kytaru bez trsátka. V hodinu a půl dlouhém setu namíchal fanouškům pestrou směsici kytarové hudby spolu s jeho nezaměnitelným zpěvem. Prohlédněte si náš fotoreport z tohoto koncertu.

 • Bruce Dickinson představí v Praze svou knihu

  Bruce Dickinson se opět představí českému publiku. Tentokrát ale bez své domovské kapely Iron Maiden. V Praze představí svou knihu What Does This Button Do?, která je jeho autobiografií. Dickinson bude vyprávět historky ze svého života a hodlá i odpovídat na dotazy publika.