Na Flédě proběhne první Neděle intenzivní péče

V neděli 22. ledna proběhne na Flédě zahajující díl projektu Neděle intenzivní péče. Jedná se o novou platformu pro multioborovné setkávání nezávislých tvůrců z oblasti divadla, hudby, filmu a výtvarného umění.

To žluté co máte na kalhotkách To žluté co máte na kalhotkách Zdroj: denikreferendum.cz

Neděle intenzivní péče 1 přinese odpolední a večerní program v podobě autorských divadelních představení, originálních koncertů, nezávislých filmů od tvůrců z filmovědné katedry FF UP a katedry mediálních studií na FSS MUNI a speciální výstavy. Neděle na Flédě nabídne práce studentů či absolventů JAMU, FaVU, FAMU, Univerzity Palackého, Univerzity Masarykovy a dalších.

 

To žluté co máte na kalhotkách

Divadlo
1. Marta Stosio: DRAJVR – HAD SE SKRÝVÁ V TRÁVĚ
Divadelní inscenace volně inspirovaná kultovním snímkem Martina Scorceseho Taxi Driver.
Hrají: Julie Goetzová, Radim Brychta a Zdeněk Polák
Scéna: Lucie Sedláková
Hudba: Hugo a Zoe
Režie: Marta Stosio

2. Pavel Gejguš: JURIJ, OLEG A MÁŠA … BEZ TÍŽE
Čechovovi sluší skafandr, Mášeňka raději zůstane nohama na Zemi, Oleg by letěl rád, ale... a Jurij je na Měsíci sám a sám. Romance pod břízkami, vesmírné n e k o n e č n o, ticho ... praskání sněhu...samota...prázdnota.
Hrají: Julie Goetzová, Radim Brychta a Zdeněk Polák
Režie: Pavel Gejguš

3. O. Jajcaj, M. Dlab, J. Kovář: KRADU ZUBY
„Posílám paprsky světla do samoty mrtvých“. Divadelní inscenace podle autobiografických spisů filozofického teroristy, zloděje zubů, provokatéra na život a na smrt Ondreje Jajcaje. „Tanči se mnou smrti, neboť vše mrtvé je pouze tráva!“
Hraje: Jan Kovář
Režie: Matyáš Dlab

 

Koncerty
1. TEVE
- elektroacoustic/indie
- http://www.myspace.com/tevemusic

2. To žluté co máte na kalhotkách
- divné/elektropunk/big8bit
- http://kalhotky.cekuj.net/

3. Liška a čáp
- Dj set


Filmy
1. Pavel Kadlec – Náhodný portrét
"Potkal jsem ho na jedné z cest a náhodou jsem u sebe měl kameru".
Režie: Petr Pánek.
/15 minut/

2. Víra našich otců
Dystopickou sci-fi natočil amatérský režisér a doktorand filmové vědy na FF UP Olomouc Lukáš Masner (z dalších filmů např. Pandemie, 2010, Odsouzenec, 2010 ) na motivy stejnojmenné povídky renomovaného amerického spisovatele Phillipa K. Dicka.V hlavní roli se představí Kryštof Pohl. Dále hrají: Lenka Jirků, Jiří Beneš, Petr Dvořák, Tomáš Zabilanský, Jan Hrdina, Jaroslav Krejčí a další. Scénář: Tomáš Zabilanský.
Režie: Lukáš Masner
/Dva díly – dvakrát 20 minut/

3. Do tmy
Akční variace na gangsterský film a film noir je dílem amatérského režiséra a studenta oboru Teorie a dějiny dramatických umění na FF UP v Olomouci, Jana Haluzy ( Komedie plná smrti, 2009, Woodstroke, 2010, Noční jízda, 2010,). V hlavní roli se představí Tomáš Zabilanský, který je zároveň autorem scénáře. Dále hrají: Jaroslav Krejčí, Zdeněk Svobodník, Vladimír Derner, Jana Posníková, Lukáš Masner, Vojtěch Novotný, Kryštof Pohl, David Juříčka a další.
Režie: Jan Haluza
/40 minut/

4. Cyklus studentských filmů FSS MUNI
Krátké studentské práce, vedení projektů - Rodrigo Morales

Výstavy
1. Pavla Kantorová
2. Eva Jaroňová

 

Harmonogram:
- začíná se v 16:00 hod.

Odpolední blok:
16.30 - Drajvr
18.00 - Kradu zuby
19.30 - Performance, představení výstav a filmů
20.00 - Jurij, Oleg a Máša... Bez tíže

Večerní blok:
21.30 - TEVE
23.00 - To žluté co máte na kalhotkách
00.00 - Liška a čáp Dj set

Celodenní vstupné
- předprodej 130 / 100 studentské
- na místě 150 / 120 studentské

Vstupné na večerní blok
100 / 70 studentské – bez možnosti předprodeje

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: minus123minut, 24.10.2017, Brno

  Úterní večer patřil v brněnském klubu Fléda skupině -123 minut, která, jak sama prohlásila, má Brno fakt ráda. Pro tento koncert přizvala trombonistu Štěpána Janouška, o němž sama kapela říká, že více než hraní s nimi jamuje. 

 • Foto: Al Di Meola, Sono Centrum, Brno, 16. 10. 2017

  Jeden z nejlepších kytarových virtuosů, americký kytarista Al Di Meola, se představil v brněnském SONO centru. Přinášíme vám z tohoto skvělého koncertu fotoreportáž a pro ty, kteří by si jej rádi poslechli, připomínáme, že hraje 1. listopadu v Praze. Podívejte se na fotografie z brněnského koncertu. 

 • Parov Stelar zahrají opět v Brně

  Jeden z headlinerů festivalů Rock For People nebo Colours of Ostrava, který nemá problém vyprodat velké sály v Praze nebo Brně. To je kapela Parov Stelar - průkopník elektroswingu.

 • Foto: Diana Krall, DRFG Arena Brno, 20. 9. 2017

  Jazzová zpěvačka a klavíristka Diana Krall si svým podmanivým hlasem získala posluchače velké brněnské DRFG Areny téměř okamžitě. Také špičkoví muzikanti její doprovodné kapely oslňovali svými excelentními sóly. Pro všechny velký zážitek. Prostě - byla to špica!