Temný gothic udeří v době letních radovánek Doporučený

V sobotu 25. srpna zazní ve zdech pražského Exit-usu trocha gotiky. Na akci nazvané Night of the Forgotten Summer Party II vystoupí kapely Demencia Mortalis, Carpatia Castle a Maldita.

Demencia Mortalis Demencia Mortalis Zdroj: demenciamortalis.com

Konec léta se nám Demencia Mortalis snaží zpříjemnit zajímavým večerem tří kapel, který spojuje všeprostupující gothic. Pravdou však je, že ani jedna nehraje ryzí gotický kov bez příměsí, takže i přes zdánlivou žánrovou podobnost můžeme očekávat velmi odlišná vystoupení.

Roudnická formace Demencia Mortalis se po půlroční odmlce vrací zpět na scénu se svým doomově řízlým představením. Hráči za sebou mají dvě albová dítka, No God Is Here (2008) a The Forgotten (2009).  Po třech letech se opět pustili do nahrávání, takže se možná již brzy dočkáme třetí řadovky.

Pravidelně koncertují v zahraničí a, jak dokládá i Night of the Forgotten Summer Party II, táhnou kapely „zvenku“ do Čech.  Mohou se pochlubit například rakouským turné s Everlasting Dark a Illuminatou nebo šňůrou se Sin of God po Maďarsku.

Optimismem tu nikdo plýtvat nebude

Carpatia Castle jsme mohli v Praze letos vidět například na Gotickém jarmarku. Po dvou demáčích, které se délkou spíše blíží klasickému albu, a po maxi singlu Laudanum z letošního roku avizují, že během roku 2013 se můžeme dočkat plnohodnotného alba. Přináší s sebou ponuře atmosferický gothic, který nás provází temnými zákoutími karpatských lesů a předkládá temné svědectví dob dávno minulých.

Hlavní hvězdou je brazilská industrial/gothic metalová čtveřice Maldita. Vznikla již v roce 2001, své první album, Mortor ao Amanhecer, vydala v roce 2005. Nezbytnou základnu fanoušků si získala vystupováním po boku velkých jmen, vydáváním provokativních videoklipů a několika vystoupeními v brazilské MTV. O dva roky později zrušila smlouvu se svou nahrávací společností a od té doby si jde svou vlastní cestou nezávislé kapely.

 

 

Druhé album, Paraíso Perdido, přineslo vlnu velmi pozitivní kritiky a kapela se začala zúčastnovat největších domácích festivalů, a to nejen z nezávislé sféry. Třetí počin, Nero, jim navíc produkoval Stanley Smith, který točil desky se Sepulturou. Navázalo úspěšné turné po Evropě, kde se však plně prokázal drobný komunikační problém, neboť všechny současné písně byly do té doby v portugalštině. EP Montages z května letošního roku proto již obsahuje pro některé songy i verzi nazpívanou v angličtině.

Kdo si bude chtít ve slunných dnech skomírajícího srpna užít trochu tajuplné atmosféry chladného sklepení, si určitě ze seznamu Night of the Forgotten Summer Party II vybere svého favorita.        

Přehled

 • Název akce: Night of the Forgotten Summer Party II
 • Datum: sobota, 25 srpen 2012
 • Místo: Exit us Praha
 • Cena: 100 Kč
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • The Hu překvapují mongolským folk metalem

  Mongolští metalisté s dlouhými vlasy, tradičními nástroji a neúprosným hrdelním zpěvem zachvátili internet na konci loňského roku, když vypustili dvě úvodní skladby z chystaného alba. Nyní vydali celou studiovou desku nazvanou The Gereg.

 • Rozhovor s Karlou Tallas: Lidský přístup Ronnieho Jamese Dia k fanouškům i médiím byl mezi muzikanty unikátní

  Karla Tallas patří mezi nejzkušenější rockově-metalové žurnalisty v Česku. Přispívala do několika rockových periodik, působila i jako šéfredaktorka Hard Rockera. Má za sebou nesčetně rozhovorů s nejslavnějšími muzikanty. „Ronnie James Dio si fanoušky i novináře dokázal pamatovat i po letech,“ vzpomíná publicistka, která absolvovala i světová turné s Aerosmith, Doro nebo Gotthard. V současné době se zabývá novým digitálním projektem. 

 • Hardline zahrají v Praze

  Rockoví veteráni Hardline sice pocházejí ze Spojených států amerických, ale v současnosti je jejich domovem Apeninský poloostrov. Právě zde zpěvák Johnny Gioeli našel všechny členy aktuální sestavy kapely, která si tak prošla znovuzrozením. Jak skvěle jim to šlape předvedou v pražském klubu Nová Chmelnice 18. října.

 • As I Lay Dying mají hotovo: album Shaped by Fire vyjde už příští týden

  O tom, že se v kapele As I Lay Dying něco děje, vědí fanoušci více jak rok. Loni v červnu muzikanti vydali singl My Own Grave, který se stal předzvěstí nové desky. A nyní členové zahlásili: máme hotovo!