Xavier Baumaxa nabírá kurz Malostranská beseda

Český písničkář Xavier Baumaxa brázdí Čechy spolu se svou kytarou a baví publikum hudbou, svébytnými texty, poesií i kreacemi nejrůznějšího charakteru. 26. dubna dorazí buránek lokálního charakteru do pražského hudebního a divadelního klubu Malostranská beseda.

Xavier Baumaxa Xavier Baumaxa Zdroj: archiv interpreta

Xavier Baumaxa zahraje sólový koncert v nově zrekonstruovaném sále Malostranské besedy a jako již tolikrát předvede Pražákům, zač je toho kytara. Nezaměnitelný styl, který paradoxně vzniká z napodobování různých hudebních žánrů a skladby, které někdy provokují, jindy pobaví, tak bychom mohli charakterizovat Xaviho tvorbu.

Sám se někdy nazývá buránkem lokálního charakteru, přestože svou hudbou už dobyl kluby a festivaly po celé republice. Fanoušci, kteří navštěvují Xaviho koncerty, už vědí, že co kus, to originál. Jeho písně s neotřelými a leckdy provokativními texty se vryly do paměti asi každému, kdo je alespoň jednou zaslechl.

Lubomír Tichý neboli Xavier Baumaxa si zvolil svůj pseudonym tak, aby v něm byl dostatečný počet neznámých. V tomto duchu se nese celá jeho tvorba i jednotlivá vystoupení, která hravě zvládá sólo, ale občas si přizve i někoho k ruce. Často Xaviera doprovází básník Em Rudenko, jehož sexuálně podbarvená poezie z dělnického prostředí už k Baumaxově hudbě neodmyslitelně patří.

Kdo má chuť se 26. dubna dobře bavit, měl by si koupit lístek v předprodeji za 150 Kč nebo na místě, tedy v Malostranské besedě za 200 Kč. Zábava se rozjíždí ve 20 hodin a 30 minut, kdy Xavier Baumaxa sáhne do strun své kytary, nerozlučného společníka na každý koncert, a bude zpívat a hrát a možná i recitovat.

Přehled

 • Název akce: Koncert: Xavier Baumaxa
 • Datum: čtvrtek, 26 duben 2012
 • Místo: Malostranská beseda Praha
 • Cena: 150 Kč, 200 Kč
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Rozhovor s Thomem Artwayem: Jsem stále ještě na začátku

  Ve středu 10. května jsme měli možnost vidět v zahradách pražské VILY Štvanice velice nadaného, nadějného a charismatického zpěváka z moravských Vlachovic Thoma Artwaye. Odehrál tam jeden z mnoha koncertů v rámci svého Acoustic Garden Tour. Přinášíme vám rozhovor, ve kterém se Thom pro Musicweb vyjádřil ke svému začátku slibné kariéry i k vystoupením, které ho letos neminou.

 • Chris Rea s novinkou Road Songs for Lovers objede celou Evropu

  Charismatický rodák z anglického Middlesbrough Chris Rea na podzim vyráží na evropské turné za účelem podpořit své nejnovější album Road Songs for Lovers, které studiově nahrané vychází už letos v září. Jako první zavítá 7.října do Amsterdamu, diváky v pražském Kongresovém centru zvedne ze židlí už o měsíc později.

 • Foto: minus123minut, Jazz Dock, Praha, 6. 5. 2017

  Hned dva koncerty si  pro pražské publikum připravila kapela minus123minut v Jazz Docku a oba dva také naplnila. Fanoušci se tak mohli dočkat úžasné atmosféry komorního klubu a spousty hostů, které si frontman Zdeněk Bína pozval. Podívejte se na fotoreport. 

 • Billy Talent předvedou strhující a energickou show hned dvakrát

  Kanadská formace Billy Talent naši zemi navštívila naposledy minulý rok v rámci Aerodrome Festivalu v Praze. Po roce se k nám opět vrací, tentokrát svoji rockovou show kapela předvede na samostatných koncertech, které se odehrají v Čechách a na Moravě. Sebou vezou nejen nejnovější desku, ale i starší pecky.