Xavier Baumaxa nabírá kurz Malostranská beseda

Český písničkář Xavier Baumaxa brázdí Čechy spolu se svou kytarou a baví publikum hudbou, svébytnými texty, poesií i kreacemi nejrůznějšího charakteru. 26. dubna dorazí buránek lokálního charakteru do pražského hudebního a divadelního klubu Malostranská beseda.

Xavier Baumaxa Xavier Baumaxa Zdroj: archiv interpreta

Xavier Baumaxa zahraje sólový koncert v nově zrekonstruovaném sále Malostranské besedy a jako již tolikrát předvede Pražákům, zač je toho kytara. Nezaměnitelný styl, který paradoxně vzniká z napodobování různých hudebních žánrů a skladby, které někdy provokují, jindy pobaví, tak bychom mohli charakterizovat Xaviho tvorbu.

Sám se někdy nazývá buránkem lokálního charakteru, přestože svou hudbou už dobyl kluby a festivaly po celé republice. Fanoušci, kteří navštěvují Xaviho koncerty, už vědí, že co kus, to originál. Jeho písně s neotřelými a leckdy provokativními texty se vryly do paměti asi každému, kdo je alespoň jednou zaslechl.

Lubomír Tichý neboli Xavier Baumaxa si zvolil svůj pseudonym tak, aby v něm byl dostatečný počet neznámých. V tomto duchu se nese celá jeho tvorba i jednotlivá vystoupení, která hravě zvládá sólo, ale občas si přizve i někoho k ruce. Často Xaviera doprovází básník Em Rudenko, jehož sexuálně podbarvená poezie z dělnického prostředí už k Baumaxově hudbě neodmyslitelně patří.

Kdo má chuť se 26. dubna dobře bavit, měl by si koupit lístek v předprodeji za 150 Kč nebo na místě, tedy v Malostranské besedě za 200 Kč. Zábava se rozjíždí ve 20 hodin a 30 minut, kdy Xavier Baumaxa sáhne do strun své kytary, nerozlučného společníka na každý koncert, a bude zpívat a hrát a možná i recitovat.

Přehled

 • Název akce: Koncert: Xavier Baumaxa
 • Datum: čtvrtek, 26 duben 2012
 • Místo: Malostranská beseda Praha
 • Cena: 150 Kč, 200 Kč
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Metallica příští rok v Praze

  Očekávané se stalo skutečností. Do České republiky se po čtyrech letech vrátí legendární Metallica, která vystoupí 2. dubna 2018 v pražské O2 areně v rámci jejího WorldWired Tour.

 • Foto: John McLaughlin & 4th Dimension, Forum Karlín, Praha, 5. 3. 2017
  V neděli 5. března se uskutečnil v pražském Foru Karlín dlouho očekávaný koncert kytarové legendy Johna McLaughlina. Po osmi letech přijel opět se svojí kapelou nazvanou 4th Dimension. Z koncertu Vám přinášíme fotoreport!
 • Foto: John Mayall, Divadlo Archa, Praha, 2.3.2017

   

  Praha zažila skvělý koncert nestora bluesové hudby - Johna Mayalla ! Ve vyprodaném divadle Archa se sešli všichni milovníci této hudby a bavili se nejen oni, ale očividně i celá kapela vč. hlavního aktéra, který podal na svůj pokročilý věk 83 let neuvěřitelný výkon. Tím také potvrdil, že blues je především o pocitu a radosti z hudby, při které na věku nazáleží !

 • Soutěžte o 3 CD Mňágy a Žďorp - Ukončeno

  Dalo by se říci, že zbrusu nová deska nazvaná Třínohý pes je ještě teplá - ve studiu Sono ji natočili v lednu 2017 a vyjde 3. března. Obsahuje 10 písní a k jejímu vzniku zpěvák kapely Petr Fiala říká: „Bylo to pro mě nejlepší nahrávání v životě. Za celou dobu jsem neviděl jedinej otrávenej obličej. Všechno šlo až nepochopitelně dobře. S Milanem (Milan Cimpfe - pozn. red.) jsme se sčuchli raz dva. Je velice bystrej, rychlej, citlivej a v mžiku pochopí, co se po něm chce. Několik míst na desce vylepšil opravdu parádně a v hodně písničkách nazpíval vokály. Dobrej producent se vždycky při natáčení alba stává dalším členem kapely a tady to platilo stoprocentně." Nenechte si ujít čerstvou novinku od kapely Mňága a Žďorp a pojďte s redakcí musicweb.cz soutěžit!