Xavier Baumaxa nabírá kurz Malostranská beseda

Český písničkář Xavier Baumaxa brázdí Čechy spolu se svou kytarou a baví publikum hudbou, svébytnými texty, poesií i kreacemi nejrůznějšího charakteru. 26. dubna dorazí buránek lokálního charakteru do pražského hudebního a divadelního klubu Malostranská beseda.

Xavier Baumaxa Xavier Baumaxa Zdroj: archiv interpreta

Xavier Baumaxa zahraje sólový koncert v nově zrekonstruovaném sále Malostranské besedy a jako již tolikrát předvede Pražákům, zač je toho kytara. Nezaměnitelný styl, který paradoxně vzniká z napodobování různých hudebních žánrů a skladby, které někdy provokují, jindy pobaví, tak bychom mohli charakterizovat Xaviho tvorbu.

Sám se někdy nazývá buránkem lokálního charakteru, přestože svou hudbou už dobyl kluby a festivaly po celé republice. Fanoušci, kteří navštěvují Xaviho koncerty, už vědí, že co kus, to originál. Jeho písně s neotřelými a leckdy provokativními texty se vryly do paměti asi každému, kdo je alespoň jednou zaslechl.

Lubomír Tichý neboli Xavier Baumaxa si zvolil svůj pseudonym tak, aby v něm byl dostatečný počet neznámých. V tomto duchu se nese celá jeho tvorba i jednotlivá vystoupení, která hravě zvládá sólo, ale občas si přizve i někoho k ruce. Často Xaviera doprovází básník Em Rudenko, jehož sexuálně podbarvená poezie z dělnického prostředí už k Baumaxově hudbě neodmyslitelně patří.

Kdo má chuť se 26. dubna dobře bavit, měl by si koupit lístek v předprodeji za 150 Kč nebo na místě, tedy v Malostranské besedě za 200 Kč. Zábava se rozjíždí ve 20 hodin a 30 minut, kdy Xavier Baumaxa sáhne do strun své kytary, nerozlučného společníka na každý koncert, a bude zpívat a hrát a možná i recitovat.

Přehled

 • Název akce: Koncert: Xavier Baumaxa
 • Datum: čtvrtek, 26 duben 2012
 • Místo: Malostranská beseda Praha
 • Cena: 150 Kč, 200 Kč
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: Chuck Wansley Band, Jazz Dock, Praha, 15. 7. 2017

  Charismatický Chuck Wansley, rodák z New Yorku, se vrátil po necelém roce do pražského klubu Jazz Dock. Svým výkonem potvrdil zaslouženou pověst dynamického umělce, kapelníka a zpěváka celé řady hudebních stylů. Musicweb.cz vám přináší fotoreportáž.

 • Praha opět zažije Black Celebration, Depeche Mode se vrátí v lednu

  Na základě úspěšného a vyprodaného koncertu, který se uskutečnil 24. května v Eden Areně, se Depeche Mode vrátí do České republiky. Tentokrát se představí 31. ledna 2018 v pražské O2 areně.

 • System of a Down odstartovali letošní turné

  Alternativní metalová skupina System of a Down včera odstartovala svou Tour 2017. Turné o dvaceti zastávkách letos nevynechá ani Prahu, kde kapela vystoupí 12. června v O2 Aréně ve Vysočanech.

 • Odraedir v pátek pokřtí své první dlouhohrající album

  Tuzemská pagan metalová kapela Odraedir po osmi letech své existence vydává svou první dlouhohrající desku. Počin jménem Legends of the Dark Times pokřtí v pátek 9. června v pražském klubu Exit-us. Na pomoc s koncertem přispěchají i kapely Wolfarian, Thanallian a Desire for Sorrow.