Xavier Baumaxa nabírá kurz Malostranská beseda

Český písničkář Xavier Baumaxa brázdí Čechy spolu se svou kytarou a baví publikum hudbou, svébytnými texty, poesií i kreacemi nejrůznějšího charakteru. 26. dubna dorazí buránek lokálního charakteru do pražského hudebního a divadelního klubu Malostranská beseda.

Xavier Baumaxa Xavier Baumaxa Zdroj: archiv interpreta

Xavier Baumaxa zahraje sólový koncert v nově zrekonstruovaném sále Malostranské besedy a jako již tolikrát předvede Pražákům, zač je toho kytara. Nezaměnitelný styl, který paradoxně vzniká z napodobování různých hudebních žánrů a skladby, které někdy provokují, jindy pobaví, tak bychom mohli charakterizovat Xaviho tvorbu.

Sám se někdy nazývá buránkem lokálního charakteru, přestože svou hudbou už dobyl kluby a festivaly po celé republice. Fanoušci, kteří navštěvují Xaviho koncerty, už vědí, že co kus, to originál. Jeho písně s neotřelými a leckdy provokativními texty se vryly do paměti asi každému, kdo je alespoň jednou zaslechl.

Lubomír Tichý neboli Xavier Baumaxa si zvolil svůj pseudonym tak, aby v něm byl dostatečný počet neznámých. V tomto duchu se nese celá jeho tvorba i jednotlivá vystoupení, která hravě zvládá sólo, ale občas si přizve i někoho k ruce. Často Xaviera doprovází básník Em Rudenko, jehož sexuálně podbarvená poezie z dělnického prostředí už k Baumaxově hudbě neodmyslitelně patří.

Kdo má chuť se 26. dubna dobře bavit, měl by si koupit lístek v předprodeji za 150 Kč nebo na místě, tedy v Malostranské besedě za 200 Kč. Zábava se rozjíždí ve 20 hodin a 30 minut, kdy Xavier Baumaxa sáhne do strun své kytary, nerozlučného společníka na každý koncert, a bude zpívat a hrát a možná i recitovat.

Přehled

 • Název akce: Koncert: Xavier Baumaxa
 • Datum: čtvrtek, 26 duben 2012
 • Místo: Malostranská beseda Praha
 • Cena: 150 Kč, 200 Kč
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: The Sweet, Velký sál Lucerny, Praha, 20. 10. 2017

  Do pražské Lucerny zavítala v pátek 20. října legendární britská kapela The Sweet, kterým předskakovala populární česká kapela Keks. Z koncertu vám přinášíme fotoreport.

   

 • Foto: Electro Deluxe, Palác Akropolis, 15. 10. 2017

  Energická show francouzských Electro Deluxe v čele s neúnavným americkým frontmanem Jamesem Copleyem roztančila nadšené fanoušky v zaplněném sále pražského Paláce Akropolis. Kapela ve skvělé formě, potřetí vystupující v Praze, předvedla strhující nabité vystoupení plné známých hitů jako Let's Go To Work, All Alone, K.O., Keep My Baby Dancing, Staying Alive... Atmosféru koncertu si můžete připomenout ve fotogalerii. 

 • Foto: Vanua 2, Malostranská beseda, 20.9.2017

  Ve vyprodané Malostranské besedě zahrála nově zformovaná kapela Vanua 2 ve středu 20. září 2017.

 • Foto: Mucha, Xavier Baumaxa, Musilka, Brno, 7. 9. 2017

  Výborný koncert skupiny Mucha a Xaviera Baumaxy proběhl ve čtvrtek v brněnské Musilce. Na fotogalerii se můžete podívat zde.