All Time Low přivezli do Prahy Dirty Work

Poslední kalendářní prázdninový den trávil každý po svém. Několik stovek lidí se rozhodlo, že přijde rozhýbat svá těla na koncert kapely All Time Low. Velkolepý mejdan se uskutečnil v pražském klubu Palác Akropolis.

All Time Low All Time Low Marie Kozmová, MusicWeb.cz

Již několik minut před půl sedmou stál před Palácem Akropolis velký chumel fanoušků, který tvořily většinou ženy. První nohy pokořily práh Paláce Akropolis v 19 hodin, aby prošly kolem stánku se propagačním zbožím kapely až k pódiu. To bylo podsvíceno modrou barvou a takřka ihned se pod ním vytvořil dav většiny přítomných, menší část přítomných se nacházela na balkóně.

O první tóny večera se postarala, jak je již zvykem, předkapela. Tentokrát v podání energické rock-popové pětice z Brna, We on the Moon. Pánové dorazili za zvuku mohutného potlesku, který byl odměněn skvělým rockovým soundem. Atmosféru oživovala rovněž zpěvákova slova, která promlouvala k fanynkám, aby při koncertu All Time Low neomdlévaly. Následoval rovněž slib, že při sebemenších potížích na ně osobně dohlédne.

Podívejte se také na fotogalerii z celého koncertu

01 All_Time_Low_Praha_Palac_Akropolis_31_08_2012Během rozehřívacího kola večera We on the Moon kombinovali nové songy s těmi staršími z EP Trick or Treat. Kromě nejnovější skladby Conscious Dreaming přišel na řadu i cover hitu Tik Tok zpěvačky Keshy. Došlo také na vtipné poznámky o počtu mužů a žen v sále, které byly vystřídány rozdáváním minerálních vod a trsátek, z nichž se mohly těšit především první řady. Konec vystoupení nastal ve 20 hodin. Prostor se pomalu začal plnit teplým nevyvětraným vzduchem, který přítomní nedýchali, nýbrž přežvykovali. 

Než nastoupily hlavní hvězdy večera, zazněly z reproduktorů nejen diskotékové hity, ale také Blink 182. Největší reakci vzbudil jejich hit All the Small Things, který si zazpívali snad všichni přítomní.  A jako mávnutím kouzelného proutku se v paláci objevil i čerstvý vzduch.

Začátek All Time Low se nesl za mohutného potlesku a vřískotu především dívčí části publika. Svou show odstartovali písní Lost in Stereo, při níž kytarista zavěsil na stojan od mikrofonu první podprsenku, čímž se rozjela série komunikace s diváky. Zpěvák Alex přijal od fanoušků vlajky, Jack jednu z dalších písní odehrál na zemi, a to v bezprostřední blízkosti fanoušků. V písničce Coffee Shop Soundtrack kapela nabídla hutnou kombinaci baskytary a bicích.

Při novince For Baltimore All Time Low pomalu rozezpívali nejen sebe, ale také posluchače. Vykřikování fanoušků zvlášť z balkónu, zvlášť z podpódia ochromilo základy žižkovského paláce. Píseň Stay Awake odzpívala celá kapela, aby v jejím závěru vyniklo Rianovo sólo na bicí, které při troše fantazie znělo jako z dílny System of a Down. Nefalšovaný živočišný punk se projevil až během skladby Poppin' Champagne, při níž diváci byli svědky čichání k jedné z podprsenek i šťourání v nose.

 

 

Blížící se konec mnohé fanoušky poněkud vykolejil. Po odchodu pop-punkových amerických hvězd se rozezněl minutový řev otřásající základy budovy. Ohromující zvuk přivolal Alexe zpět. Chopil se mikrofonu a kytary a nabídl přítomným baladu Remembering Sunday. Jeho pódiová osamělost však velmi rychle zmizela společně s další písní. Při Weightless se přítomným opět začala vařit jejich punková krev. Až se zdálo, že koncert teprve začíná. Vystoupení však do svého konce přeci jen dospělo. All Time Low ještě fanoušky obdarovali trsátky, paličkami i dalšími lahvemi s vodou. Dvaadvacátá hodina bujaré veselí utnula již definitivně.

All Time Low i We on the Moon skvěle zahráli a příjemně pobavili. Po celý večer vládla pohoda hodná pop-punkového večera. Jediná výtka směřuje směrem k pořadatelům, kteří v první polovině akce nechali publikum vydýchat kyslík do poslední molekuly. I přesto se koncert nadmíru vydařil a snad všichni odcházeli uprostřed večera spokojeni ke svým domovům.

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: Richie Kotzen, Retro Music Hall, Praha, 10. 7. 2019

  V pondělí večer vystoupil v Praze americký kytarista a zpěvák Richie Kotzen. Tento kytarový virtuóz vystoupil v České republice již po několikáté a i tentokrát byl jeho koncert naprosto vynikající. Stejně jako například Jeff Beck či Mark Knopfler proslul Kotzen svojí unikátní technikou hry na elektrickou kytaru bez trsátka. V hodinu a půl dlouhém setu namíchal fanouškům pestrou směsici kytarové hudby spolu s jeho nezaměnitelným zpěvem. Prohlédněte si náš fotoreport z tohoto koncertu.

 • Foto: Metronome Festival Prague, Výstaviště Holešovice, Praha, 21. 6. 2019

  Prohlédněte si fotoreport z prvního dne hudebního festivalu Metronome Festival Prague. Letos se tento festival konal již po čtvrté a opět lákal návštěvníky na celou řadu hvězd, jako například Pražský Výběr, Katarzia, Band of Skulls či Morcheeba. Hlavní hvězdou pátečního večera byl bezesporu anglický zpěvák z Oasis Liam Gallagher. Více se dočtete v recenzi od Jany Stacke.

 • Foto: Walking Papers, Café V lese, Praha, 19. 6. 2019

  Přinášíme Vám fotoreport z pražského koncertu Walking Papers. Tato kapela ze Seattlu se představila zdejšímu publiku již po třetí a i tentokrát zvolila pro svou návštěvu klub Café v lese. Skupina je v současné době na koncertní šňůře se Stone Temple Pilots a do Prahy si odskočili během volna zahrát svůj sólový koncert. Vzhledem k tomu, že se jednalo o takto narychlo uspořádanou akci, nebyl klub zcela zaplněn. Na jejich výkonu se však menší návštěvnost neodrazila a skupina během dvou hodin podala skvělý výkon. Zpěvák a frontman Jeff Angell také pro nás udělal exklusivní rozhovor.

 • Foto: Mezi Ploty, Bohnice, Praha, 25. 5. 2019

  Již po 27. se konal v areálu psychiatrická nemocnice Bohnice multižánrový festival Mezi Ploty. Letošní ročník přilákal rekordní počet návštěvníků, kteří si mohli vybrat z velikého počtu kapel, divadel, přednášek, workshopů a dalších doprovodných akcí. 
  V sobotu se divákům mimo jiné představily kapely Gazdina roba, The Wild Root, N.O.H.A., Kašpárek v rohlíku, Marco, Wohnout, Marta Jandová či Vypsaná fiXa. Prohlédněte si náš fotoreport z této akce.