Harlej zahrál v Kolíně samé hity

Nekonečné muzikantské kočování přivedlo kapelu Harlej zpět do kolínského Městského kulturního domu. A jelikož i v polabí stihli za takřka čtvrt století existence nasbírat dost fanoušků, o plný dům a skvělou atmosféru bylo předem postaráno.

Akustická série se již stala pevnou součástí každého vystoupení Harleje Akustická série se již stala pevnou součástí každého vystoupení Harleje Zdroj: Zdeněk Hejduk

Od posledního koncertu Harleje v Kolíně uplynulo něco málo přes rok. Od té doby nevydali žádné studiové album, dalo se tedy čekat, že v setlistu se to bude hemžit samými osvědčenými tutovkami. A tento předpoklad se ukázal být správný. Po skončení setu předkapely Loco Loco netrvalo dlouho a sálem se rozezněla známá fanfára, užívaná Harlejem již mnoho let jako intro. Scéně vévodila ohromná obrazovka, což dříve rozhodně nebývalo zvykem. Úvodní animace sice slibovala multimediální show, ale tak horké to zase nebylo - po dobu celého koncertu se sem standardně přenášelo dění na pódiu, snímané několika kamerami.

Energická vyřvávačka Zfetovanej je samozřejmě důsledně prověřená tutovka, která jako otvírák nemůže zklamat. Dobrá nálada je jasně znát jak na scéně, tak pod ní a a vzájemný přenos pozitivní energie probíhá, tak jak má. Parta okolo kytaristy Tondy Rauera se nebere nijak vážně, ale všechny skopičinky jsou postavené na důsledně profesionálním výkonu všech zúčastněných.

 

 

Pokud bych měl vystoupení něco vytknout, asi by to byl nedostatek překvapivých momentů. Setlist je pečlivě poskládaný z osvědčených hitů. Z nich snad jedině letitou Sbírku z alba Zastavte tu vodu jsem naživo dlouho neslyšel. Jinak zde najdeme samé sázky na jistotu, ale protože kapela zrovna nepropaguje žádnou novinku, dá se to pochopit a publikum to bezpochyby ocení.

Dojde i na tradiční akustickou vsuvku, kterou zpěvák Tomáš Hrbáček osvěží přednesem Stánků. Před písní Odcházím nesmí chybět vzpomínka na Vláďu Šafránka, jehož nezaměnitelná osobnost téhle kapele pomohla se v začátcích odlepit od země. Dojde i na obligátní Kolíne Kolíne, kterou tady publikum zpívá snad každé kapele, až už je to trošku klišé.

Přídavek také již tradičně obstará už ustálená dvojice Svařák a Optimistická. Při první z jmenovaných se pódium rozhýbe tančícími nafukovacími panáky. Následně již publikum kapelu vyvolává marně. Harlej v Kolíně opět prokázal, že jeho koncert je vždy sázkou na jistotu.

Velkých věcí je v budoucnosti téhle party hned několik. Na 13. června pozvali do Žlutých lázní v Praze spřátelené kapely, aby s nimi velkolepě zavzpomínali na Vláďu Šafránka. Tonda Rauer se také chystá vydat nové songy projektu Brian, v němž se kdysi právě se Šafránkem poprvé sešli, a jehož oživení před zpěvákovou smrtí chystali. A potom snad již dojde i na novou hudbu od Harleje.

Sledujte Musicweb na Facebooku:
 

Setlist: Zfetovanej, Kapitán Morgan, Jůlie, Malá nevěrná holka, Na prodej, Vostuda, Královna noci, Zemětřesení, Hodný holky zlý kluky chtěj, Sbírka, Balada o tom, jak si chlapec pod vlivem měkké drogy našel děvče s nízkým IQ, Stává se stává, Možná, Kulisácká, Zrzi zrzi, Než to s náma půjde ke dnu, Z Kuby kiwi, Přirození, Stražní andělé, Pověste ho vejš, Proč pocit mám, Proměna, Odcházím, Harlej Krišna, Svařák, nafukovaci panaci, Optimistická

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Skupina minus123 pokřtí novou desku v Lucerna Music Baru

  Po deseti letech přichází -123min. s novou nahrávkou. Album LES vyjde v pátek 20. září. Novinka obsahuje devět skladeb a poprvé za celou existenci kapely se jedná o desku v češtině. LES natáčely „Minuty" v legendárním studiu Sono Records a jako hosta ke spolupráci přizvaly i geniálního jazzového trumpetistu Erika Trufazze.

 • Mňága a Žďorp vydává album nazvané Třecí plochy

  Mňága a Žďorp vydá 7. 10. své v pořadí čtrnácté studiové album, které je složené z 12 písní a otvírákem je předělávka písničky Je to nejistý od J.A.R. Po úspěšné spolupráci na albu Třínohý pes se kapela znovu rozhodla natáčet s producentem Milanem Cimfem.

 • The Hu překvapují mongolským folk metalem

  Mongolští metalisté s dlouhými vlasy, tradičními nástroji a neúprosným hrdelním zpěvem zachvátili internet na konci loňského roku, když vypustili dvě úvodní skladby z chystaného alba. Nyní vydali celou studiovou desku nazvanou The Gereg.

 • Rozhovor s Karlou Tallas: Lidský přístup Ronnieho Jamese Dia k fanouškům i médiím byl mezi muzikanty unikátní

  Karla Tallas patří mezi nejzkušenější rockově-metalové žurnalisty v Česku. Přispívala do několika rockových periodik, působila i jako šéfredaktorka Hard Rockera. Má za sebou nesčetně rozhovorů s nejslavnějšími muzikanty. „Ronnie James Dio si fanoušky i novináře dokázal pamatovat i po letech,“ vzpomíná publicistka, která absolvovala i světová turné s Aerosmith, Doro nebo Gotthard. V současné době se zabývá novým digitálním projektem. 

Další podobné články