Parov Stelar Band v Praze: Král je jenom jeden! Doporučený

Duchovní otec electroswingu, Parov Stelar, dorazil 14. října do pražské Incheba Areny a se svou sestavou předvedl, že z pomyslného electroswingového trůnu ho ještě dlouho nikdo nesesadí. Za takovou atmosféru by se nestyděly ani největší popové hvězdy.

Parov Stelar Band v pražské Incheba Aréně Parov Stelar Band v pražské Incheba Aréně Jakub Macháček / musicweb.cz

Podzimní koncerty v Praze jsou pro Parov Stelar Band už jakousi tradicí. A není se ani čemu divit, z Rakouska je to sem kousek a naše publikum udělá z koncertu pokaždé nezapomenutelný zážitek. Letos tak vystoupili už potřetí v řadě v rámci turné k loňské desce The Princess a šlo o velkolepou podívanou. Velkým potěšením byl předskokan. Na loňském koncertu chyběl a večer tím dost utrpěl, fanoušci museli čekat, byli nedočkaví a ve finále jinak skvělý koncert působil jako krátký. Letos ale bylo vše jinak. Už před osmou hodinou se sportovní halou linul electroswing od mladého DJe, který dokázal mistrně naladit rychle se plnící hlediště. Skoro hodina a půl čekání rychle utekla. Těsně před půl devátou to nedočkaví fanoušci už nemohli vydržet a frenetickým skandováním si vymohli příchod hlavní hvězdy večera.

Nepřehlédněte: Cesta electroswingu z garáže na výsluní

Světla zhasla, sál ztmavl a do atmosférické světelné show začali vbíhat všichni členové kapely. Nakonec vystoupil na své vyvýšené stanoviště i samotný Parov Stelar a frontmanka Cleo Panther započala slovy: „Dobrý večer Praho!“ pekelnou jízdu. Koncert se nesl zejména v duchu nejnovější desky The Princess, ale prostor byl věnován i nezapomenutelným hitům z desky CoCo. Skvělým zpestřením pro fanoušky je, že Cleo Panther zpívá i do některých písniček, které jsou na deskách pouze instrumentální. To přináší divákům zcela nové zážitky. Všechno bylo navíc podpořeno excelentní komunikací s publikem. Téměř každou skladbu Cleo barvitě uvedla a nechala i prostor publiku se pořádně vyřvat a dát najevo svoje nekonečné sympatie.

Sally's Dance, Phantom, Jimy's Gang, jedna skvělá skladba za druhou dostávala celou Incheba Arenu do euforie. Největší podíl na tom měla Cleo Panther a dvojice Max the Sax a Jerry Di monza. Tohle žesťové duo, na kterém je postavena většina písní, na podiu předvádělo neskutečné kreace. Při neustálem tanci a pobíhání po scéně dostávalo ze svých nástrojů naprosté maximum. V jednu chvíli to dokonce vypadalo, že Max udělá se saxofonem gymnastický most. Tahle dvojice je zkrátka skvěle sehraná a jejich sóla, pro nástroj mučivých tónů, bezkonkurenční. Není divu, že každý musel na pódiu mít vlastní ručník na otírání obličeje. Lépe na tom nebyla ani věčně tancující Cleo Panther a koneckonců ani šílející publikum. V přeplněné hale bylo přinejmenším padesát stupňů, pot skákajících fandů lítal ze strany na stranu. Nikomu to ale nevadilo, zvlášt ve chvíli, kdy Cleo hlásila: „Taky se tak pekelně potíte? Ale to je přeci skvělý, ne?“ Hlediště bylo zkrátka v jedné velké euforické bouři.

 

 

Letos slaví Parov Stelar už deset let své kariéry. I proto zařadili set starších kousků jako Catgroove nebo Libella Swing. Bylo zajímavé pozorovat, jak fanoušci šíleli doslova při každé písni. V takové chvíli si uvědomíte, že ta skupina před vámi na zářícím podiu nemá snad žádnou skladbu, která by nebyla skvělá. Když už jsme u podia, světelné efekty byly opět na vynikající úrovni. Všudypřítomný kouř protínaly barevné kužely světla, v nejlepších okamžicích se hala rozzářila oslepujícími reflektory. Všechno bylo perfektně sladěné a načasované. Před finálním dvoupísňovým přídavkem došlo i na představení jedné z nových skladeb, které se objevily na zářijové sestavě The Art Of Sampling, jež oslavuje právě Stelarovo desáté výročí.

Podívejte se: Parov Stelar - fotoreport z Incheba Arény

Parov Stelar Band jsou zkrátka absolutní electroswingová špička. Bravurně zvládnutý koncert dostal na lopatky celý přeplněný sál. O úžasné atmosféře svědčí i slova samotného Parov Stelara. Ten ze svého vyvýšeného stanoviště těsně před koncem hlásil přes běsnící publikum něco o jednom z nejlepších zážitků v jeho životě. A ten v Incheba Areně potkal určitě i celou řadu diváků. Vsadím boty, že do roka je tu máme zas, nenechte si to ujít.

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Parov Stelar zahrají opět v Brně

  Jeden z headlinerů festivalů Rock For People nebo Colours of Ostrava, který nemá problém vyprodat velké sály v Praze nebo Brně. To je kapela Parov Stelar - průkopník elektroswingu.

 • Foto: BigYuki + Bert & Friends - Mladí Ladí Jazz, Palác Akropolis, 2. 4. 2017

  Zahajovací koncert hudebního festivalu Mladí Ladí Jazz 2017 odstartoval Yuki Hirano alias BigYuki, který svými neskutečnými hudebními kreacemi a mícháním různých stylů od jazzu, groove, hiphop a soulu přivedl sál Paláce Akropolis do extáze. Podívejte se na fotoreport.

 • Foto: Band of Horses, Lucerna Music Bar, Praha, 2. 3. 2017

  Americká rocková kapela Band of Horses konečně vzala na milost Českou republiku a potěšila tak zaplněný Lucerna Music Bar. A stálo to za to! Z toho úžasného koncertu vám přinášíme fotoreport. 

 • Bugge Wesseltoft a nové pojetí jazzu

  Mezi průkopníky moderního jazzu, kteří Čechy v říjnu a listopadu navštíví (Nils Petter Molvaer, Dhafer Youssef, Billy Cobham či John Scofield), nebo již navštívili (Nik Bärtsch), nebude chybět ani norský samorost Bugge Wesseltoft. Ten se představí 25. listopadu v žižkovském Paláci Akropolis se svou obrozenou formací New Conception of Jazz, v níž ho doprovodí čtyři smělé a nadané hudebnice.

Další podobné články