Tichonov zazářil v pražských Vršovicích a sklidil velký úspěch

Čtveřice kluků z Valašského Meziříčí, skupina Tichonov, vystoupila ve čtvrtek 20. března v pražském klubu Café V lese, kde ukázala své kvality a jedinečné melodické skladby.

Kapela Tichonov v Cafe v Lese Kapela Tichonov v Cafe v Lese Foto: Jakub Herda, musicweb.cz

Dveře pražského klubu se otevřely v osm hodin a za několik málo minut už se dolní část Café V lese začala plnit a vytvářela se hustá atmosféra plná očekávání. Samotné prostředí působilo velice příjemně a fanoušci už se nemohli dočkat, až kapela nastoupí v plné parádě a předvede to nejlepší, co v ní je. Ovšem než Tichonov vstoupil do světel pódia, rozehřála publikum svými skladbami tříčlenná popová skupina I Like You Hysteric, která předvedla velice originální vystoupení za pomoci kytary, baskytary, tamburíny a syntezátoru. Tato skupina sklidila veliký potlesk i přízeň samotného publika.

 

Krátce před devátou hodinou už nastoupila očekávaná kapela Tichonov ve složení Jan Boroš, Jan Janečka, Jiří Petřek a David Schwager, aby představila písně ze svého alba Overnight, a tím vytvořila pro fanoušky jedinečný zážitek, který si budou dlouho pamatovat.

 

 

Kluci na nic nečekali a hned ze začátku se do toho pořádně opřeli a okamžitě vytvořili skvělou atmosféru, kterou si hned každý užíval. Výrazný zvuk bubnu, nádherná práce kytary a dokonale pronikavý hlas vytvořily jedinečnou směs folku a popu, a dohromady tak daly nádherně melodické skladby, které si každý vychutnával naplno.

Kapela ničím nešetřila a chrlila jednu pecku za druhou. Po každé dohrané skladbě sklidila neuvěřitelný potlesk a obdiv za to, s jakým nasazením šla do každé melodie. Radost publika, která byla vidět po celý večer, byla pro kluky naprostou extází, a i proto předváděli neskutečně energické představení. Až byla škoda, že se pomalu blíží konec.

Celý koncert byl jedinečný a Tichonov ukázal, že má své kvality a rozhodně si zaslouží pozornost české hudební scény. Tato čtveřice se předvedla v tom nejlepším světle a dala do hraní maximum, čímž si zajisté získala srdce všech posluchačů v sále. Atmosféra byla pro všechny naprosto úžasná a samotné melodické představení nezapomenutelné.

To nejlepší na konec

Po odehrání poslední skladby, a z toho vyplývajícím velkém aplausu, kluci odložili své nástroje a zdálo se, že už je definitivně dohráno. Ale to by v tom byl háček, aby kapela neměla ještě něco připraveného pro své věrné publikum, které je svou podporou provázelo po celou noc. Na každém z diváků Café V lese bylo vidět, že je víc než spokojen a chce přídavek, což Tichonov vycítil a připravil si něco extra.

Čtveřice předvedla svou originalitu a ukázala, že k vyjádření svých melodií nepotřebuje žádné elektronické přístroje. Postačila jim pouze kytara, xylofon a samozřejmě jedinečný hlasový doprovod, aby zahráli jednu ze svých skladeb v takto originálním provedení. Tím si vysloužili největší uznání a hlasitý potlesk osazenstva Café V lese.

Po skončení samotného koncertu panovala velice příjemná a přátelská atmosféra. Každý měl možnost si s představiteli kapely popovídat a pogratulovat jim k úžasnému večeru. V celém klubu bylo slyšet jen kladné hodnocení publika.

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Soutěžte o 2x2 lístky na koncert Mig 21 do Trutnova - Ukončeno

  Mig 21 zakončují jarní část Huráá tour a zvou na poslední koncert, na který jsou už pouze soutěžní vstupenky. Jestli chceš vyrazit 20. dubna do Společenského centra UFFO v Trutnově, pojď s redakcí musicweb.cz soutěžit!

 • Foto: Hans Zimmer, O2 arena, Praha, 14. 4. 2019

  Hans Zimmer poskládal ze svého bohatého portfolia filmové hudby koncertní set, který přepracoval do verze pro symfonický orchestr a poslal ho do světa. Bez své osobní účasti. Bylo to na závadu?

 • Harlej zahrál v Kolíně samé hity

  Nekonečné muzikantské kočování přivedlo kapelu Harlej zpět do kolínského Městského kulturního domu. A jelikož i v polabí stihli za takřka čtvrt století existence nasbírat dost fanoušků, o plný dům a skvělou atmosféru bylo předem postaráno.

 • Hudební pořad Na Kloboučku se vrátí velkým koncertem

  Legendární hudební pořad Na Kloboučku se zhmotní na FestiWalle v Modřanech. K původním hudebníkům se přidá i nová generace muzikantů.