Tichonov zazářil v pražských Vršovicích a sklidil velký úspěch

Čtveřice kluků z Valašského Meziříčí, skupina Tichonov, vystoupila ve čtvrtek 20. března v pražském klubu Café V lese, kde ukázala své kvality a jedinečné melodické skladby.

Kapela Tichonov v Cafe v Lese Kapela Tichonov v Cafe v Lese Foto: Jakub Herda, musicweb.cz

Dveře pražského klubu se otevřely v osm hodin a za několik málo minut už se dolní část Café V lese začala plnit a vytvářela se hustá atmosféra plná očekávání. Samotné prostředí působilo velice příjemně a fanoušci už se nemohli dočkat, až kapela nastoupí v plné parádě a předvede to nejlepší, co v ní je. Ovšem než Tichonov vstoupil do světel pódia, rozehřála publikum svými skladbami tříčlenná popová skupina I Like You Hysteric, která předvedla velice originální vystoupení za pomoci kytary, baskytary, tamburíny a syntezátoru. Tato skupina sklidila veliký potlesk i přízeň samotného publika.

 

Krátce před devátou hodinou už nastoupila očekávaná kapela Tichonov ve složení Jan Boroš, Jan Janečka, Jiří Petřek a David Schwager, aby představila písně ze svého alba Overnight, a tím vytvořila pro fanoušky jedinečný zážitek, který si budou dlouho pamatovat.

 

 

Kluci na nic nečekali a hned ze začátku se do toho pořádně opřeli a okamžitě vytvořili skvělou atmosféru, kterou si hned každý užíval. Výrazný zvuk bubnu, nádherná práce kytary a dokonale pronikavý hlas vytvořily jedinečnou směs folku a popu, a dohromady tak daly nádherně melodické skladby, které si každý vychutnával naplno.

Kapela ničím nešetřila a chrlila jednu pecku za druhou. Po každé dohrané skladbě sklidila neuvěřitelný potlesk a obdiv za to, s jakým nasazením šla do každé melodie. Radost publika, která byla vidět po celý večer, byla pro kluky naprostou extází, a i proto předváděli neskutečně energické představení. Až byla škoda, že se pomalu blíží konec.

Celý koncert byl jedinečný a Tichonov ukázal, že má své kvality a rozhodně si zaslouží pozornost české hudební scény. Tato čtveřice se předvedla v tom nejlepším světle a dala do hraní maximum, čímž si zajisté získala srdce všech posluchačů v sále. Atmosféra byla pro všechny naprosto úžasná a samotné melodické představení nezapomenutelné.

To nejlepší na konec

Po odehrání poslední skladby, a z toho vyplývajícím velkém aplausu, kluci odložili své nástroje a zdálo se, že už je definitivně dohráno. Ale to by v tom byl háček, aby kapela neměla ještě něco připraveného pro své věrné publikum, které je svou podporou provázelo po celou noc. Na každém z diváků Café V lese bylo vidět, že je víc než spokojen a chce přídavek, což Tichonov vycítil a připravil si něco extra.

Čtveřice předvedla svou originalitu a ukázala, že k vyjádření svých melodií nepotřebuje žádné elektronické přístroje. Postačila jim pouze kytara, xylofon a samozřejmě jedinečný hlasový doprovod, aby zahráli jednu ze svých skladeb v takto originálním provedení. Tím si vysloužili největší uznání a hlasitý potlesk osazenstva Café V lese.

Po skončení samotného koncertu panovala velice příjemná a přátelská atmosféra. Každý měl možnost si s představiteli kapely popovídat a pogratulovat jim k úžasnému večeru. V celém klubu bylo slyšet jen kladné hodnocení publika.

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Metalisté The HU bodují šamanskými zpěvy

  Na konci minulého roku se v Asii vyklubala zajímavá kapela, která propojuje několik žánrů zároveň. Na tom by v dnešní době fúzí nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se nejednalo o mongolskou kapelu, která do metalových a rockových postupů vkládá šamanské popěvky tamního folklóru. To je kapela The HU v kostce.

 • Soutěžte o 2x2 lístky na koncert Charlieho Winstona

  Mladý charismatický zpěvák, skladatel a producent v jedné osobě Charlie Winston zahraje již 11. února v pražském Lucerna Music Baru. Pojďte soutěžit o lístky na tento skvělý koncert s redakcí musicweb.cz!

 • Charlie Winston oznamuje hudebního hosta svého koncertu

  Koncert britského zpěváka a skladatele Charlieho Winstona se nezadržitelně blíží. Již 11. února se představí divákům v pražském Lucerna Music Baru se svým sólovým koncertním programem a mimo jiné představí i své nové album Squere 1.

 • Foto: Robert Křesťan Druhá tráva, Bratři Ebenové, Měšťanská beseda, Plzeň, 7. 1. 2019

  V Měšťanské besedě v Plzni se sešlo v pondělí 7. ledna hned několik osobností české hudby - Robert Křesťan se skupinou Druhá trává a Bratři Ebenové. Z toho koncertu vám přinášíme fotoreport.

Další podobné články