Tichonov zazářil v pražských Vršovicích a sklidil velký úspěch

Čtveřice kluků z Valašského Meziříčí, skupina Tichonov, vystoupila ve čtvrtek 20. března v pražském klubu Café V lese, kde ukázala své kvality a jedinečné melodické skladby.

Kapela Tichonov v Cafe v Lese Kapela Tichonov v Cafe v Lese Foto: Jakub Herda, musicweb.cz

Dveře pražského klubu se otevřely v osm hodin a za několik málo minut už se dolní část Café V lese začala plnit a vytvářela se hustá atmosféra plná očekávání. Samotné prostředí působilo velice příjemně a fanoušci už se nemohli dočkat, až kapela nastoupí v plné parádě a předvede to nejlepší, co v ní je. Ovšem než Tichonov vstoupil do světel pódia, rozehřála publikum svými skladbami tříčlenná popová skupina I Like You Hysteric, která předvedla velice originální vystoupení za pomoci kytary, baskytary, tamburíny a syntezátoru. Tato skupina sklidila veliký potlesk i přízeň samotného publika.

 

Krátce před devátou hodinou už nastoupila očekávaná kapela Tichonov ve složení Jan Boroš, Jan Janečka, Jiří Petřek a David Schwager, aby představila písně ze svého alba Overnight, a tím vytvořila pro fanoušky jedinečný zážitek, který si budou dlouho pamatovat.

 

 

Kluci na nic nečekali a hned ze začátku se do toho pořádně opřeli a okamžitě vytvořili skvělou atmosféru, kterou si hned každý užíval. Výrazný zvuk bubnu, nádherná práce kytary a dokonale pronikavý hlas vytvořily jedinečnou směs folku a popu, a dohromady tak daly nádherně melodické skladby, které si každý vychutnával naplno.

Kapela ničím nešetřila a chrlila jednu pecku za druhou. Po každé dohrané skladbě sklidila neuvěřitelný potlesk a obdiv za to, s jakým nasazením šla do každé melodie. Radost publika, která byla vidět po celý večer, byla pro kluky naprostou extází, a i proto předváděli neskutečně energické představení. Až byla škoda, že se pomalu blíží konec.

Celý koncert byl jedinečný a Tichonov ukázal, že má své kvality a rozhodně si zaslouží pozornost české hudební scény. Tato čtveřice se předvedla v tom nejlepším světle a dala do hraní maximum, čímž si zajisté získala srdce všech posluchačů v sále. Atmosféra byla pro všechny naprosto úžasná a samotné melodické představení nezapomenutelné.

To nejlepší na konec

Po odehrání poslední skladby, a z toho vyplývajícím velkém aplausu, kluci odložili své nástroje a zdálo se, že už je definitivně dohráno. Ale to by v tom byl háček, aby kapela neměla ještě něco připraveného pro své věrné publikum, které je svou podporou provázelo po celou noc. Na každém z diváků Café V lese bylo vidět, že je víc než spokojen a chce přídavek, což Tichonov vycítil a připravil si něco extra.

Čtveřice předvedla svou originalitu a ukázala, že k vyjádření svých melodií nepotřebuje žádné elektronické přístroje. Postačila jim pouze kytara, xylofon a samozřejmě jedinečný hlasový doprovod, aby zahráli jednu ze svých skladeb v takto originálním provedení. Tím si vysloužili největší uznání a hlasitý potlesk osazenstva Café V lese.

Po skončení samotného koncertu panovala velice příjemná a přátelská atmosféra. Každý měl možnost si s představiteli kapely popovídat a pogratulovat jim k úžasnému večeru. V celém klubu bylo slyšet jen kladné hodnocení publika.

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Rammsteini představili v Praze nové album

  Veliká show a prověřené hity. Tak by se dal ve zkratce shrnout zážitek z koncertu skupiny Rammstein, který se konal v úterý 16. července. V den, kdy byl článek vydán, kapela odehrávala právě druhý vyprodaný koncert.

 • Foto: Masters of Rock, Vizovice, 12. 7. 2019

  Druhý den Masters of Rock přinesl první déšť, ale i různorodý hudební program, jednou z prvních kapel byli například hrdinové Twilight Force nebo také Battle Beast včele se zpěvačkou Noorou Louhimo, Amaranthe s novým albem Helix, hlavními kapelami dne byli Dimmu Borgir a Avantasia Tobiase Sammeta.

 • Soutěžte o 2x1 lístek na koncert The Comet Is Coming

  Cosmic Jazz v taneční rovině aneb hudba budocnosti pozpátku. Londýnská postjazzová hvězda poprvé v České republice 19. listopadu v prostorách Paláce Akropolis!

 • Foto: Richie Kotzen, KorunníÍ Pevnůstka, Olomouc, 11.7.2019

  Druhý koncert v ČR odehrál Richie Kotzen v Olomouci, v kotli Korunní pevnůstky s panoramatem věží historického města za zády. Z tohoto skvělého koncertu tohoto vynikajícího kytaristy a zpěváka přinášíme fotoreport.