AC/DC znovu na dálnici do pekla

Australská hardrocková legenda AC/DC má nové album! Deska se objeví na pultech prodejen 2. prosince a ponese název ROCK OR BUST.

AC/DC 2011 AC/DC 2011 Zdroj: www.rollingstone.com

 

Po šesti letech od posledního alba Black Ice (2008) vydávají AC/DC novou desku s názvem Rock or Bust. Obsahovat by měla 11 nových písní, přičemž titulní singl Play Ball bude představen 27. září během přenosu playoff MBL (Národní baseballové ligy) na TBS. Stopáž alba bude někde mezi 38–40 minutami a bude mnohem rockovější než předchozí deska.

Na albu kapela pracovala od května do června tohoto roku ve Warehouse Studios v kanadském Vancouveru. Na produkci se opět podílel Brendan O´Brian a Mike Fraser, kteří s AC/DC spolupracovali na desce Black Ice. Bohužel nahrávání se neobešlo bez komplikací a kapela se musela obejít poprvé za svou 41 letou kariéru bez jednoho ze zakladatelů skupiny Malcolma Younga, který se ze zdravotních důvodů nemohl podílet na nahrávání desky. V tuto chvíli je jisté, že ze zdravotních důvodů se ke kapele už nevrátí. Na jeho místo byl povolán synovec bratrů Youngových Stevie Young, který s kapelou spolupracoval v osmdesátých letech, kdy zastupoval na turné Blow Up Your Video právě Malcolma. Zároveň byl potvrzen i jako doprovodný kytarista pro ohlášené světové turné v roce 2015, na němž by kapela s fanoušky ráda oslavila 40. výročí vzniku AC/DC.

Čtěte také : Lenny Kravitz představil klip k albu STRUT

Zda se kapela opět představí tuzemským fanouškům není v tuto chvíli jisté. Naposledy se AC/DC v České republice představili v roce 2009, kdy během necelých dvou dnů vyprodali pražskou O2 Arénu.

Napsal(a):

Zanechat komentář