Švédská death metalová formace Amon Amarth si pro svoje fanoušky připravila devátou studiovou desku. Nástupce Surtur Rising z roku 2011 ponese jméno Deceiver Of The Gods a vyjde 25. června prostřednictvím labelu Metal Blade Records.

Nové album bylo nahráno v anglickém Backstage Studios se známým producentem Andym Sneapem (Arch Enemy, Megadeth, Exodus), který si vzal na starosti také mix a mastering. Amon Amarth tak nahradili producenta Jense Bogrena, který produkoval poslední tři desky (With Oden On Our Side, Twilight Of The Thunder God a Surtur Rising).

Kytarista Olavi Mikkonen v rozhovoru pro magazín Decibel prozradil, proč se pro změnu producenta rozhodli: „Hledali jsme změnu a na Andyho jsme mysleli už mnoho let. Poté, co jsme se s ním sešli, jsme zjistili, že si dobře rozumíme. Myslíme si, že to bude masakr.

 

 

Na obalu desky, kterou opět vytvořil Tom Thiel, je vyobrazena mýtická bitva mezi severskými bohy Lokim a Thorem. Zpěvák Johan Hegg o novince Deceiver Of The Gods řekl: „Z nového alba jsme velmi nadšení a já osobně si myslím, že Deceiver Of The Gods je to nejsilnější album, které jsme natočili. Zatím! Jsem přesvědčen, že si všichni naši fanoušci tohle album užijí!

Čtěte také: Brutal Assault 2013: Jaroměř přitahuje hromy a blesky

Pro nedočkavce vydali Amon Amarth už první ochutnávku z nového alba. Jedná se o úvodní píseň a zároveň i první singl desky Deceiver Of The Gods.

 

Amon Amarth: Deceiver of the Gods

Datum vydání: 25. 6. 2013AmonAmarth cover
Formát: CD
Vydavatel: Metal Blade Records
Seznam skladeb:
01. Deceiver Of The Gods
02. As Loke Falls
03. Father Of The Wolf
04. Shape Shifter
05. Under Siege
06. Blood Eagle
07. We Shall Destroy
08. Hel
09. Coming Of The Tide
10. Warriors Of The North

Zanechat komentář