čtvrtek, 17 březen 2016 09:00

Amon Amarth vydají poprvé konceptuální album. Bude se jmenovat Jomsviking!

Napsal(a)
Amon Amarth konečně vydávají další desku. A tentokrát dokonce konceptuální! Amon Amarth konečně vydávají další desku. A tentokrát dokonce konceptuální! Zdroj: Amonamarth.com

Každý fanoušek vikingských death metalových bojovníků ze Švédska by měl zpozornět: skupina Amon Amarth totiž vydává novou desku! Ponese název Jomsviking a bude zároveň prvním konceptuálním albem v historii kapely. Těšte se, album totiž vyplouvá do světa již 25. března.

Metaloví bojovníci Amon Amarth pomalu tahají z rukávu další album. A to ne jen tak ledajaké: poprvé během dlouhé kapelní existence totiž „Amoni" vydají konceptuální desku, na které budou jednotlivé písničky za sebou vyprávět napínavý příběh.

Těšíte se? To je dobře, nová placka jménem Jomsviking totiž vypluje na pomyslném drakkaru již za pár dní, 25. března. Nad deskou drží ochrannou ruku i producent Andy Sneap (spolupráce s Megadeth, Accept či Testament), takže se určitě máme na co těšit.

„Celé psaní písní jsme vzali trochu za jiný konec. Bylo to i trochu jako psaní nějaké filmové hudby. Jednotlivé písně na sebe textově navazují a zároveň je tak i více místa pro melodie a pořádné rify. Jsou to zkrátka trochu jiní Amon Amarth, ale nemyslím si, že by někdo z fanoušků mohl být zklamaný," říká o albu frontman Johan Hegg.

A jaký příběh vlastně bude kapela na Jomsvikingu vyprávět? Johan jej popisuje jako „příběh muže, který spáchá vraždu, a tak musí uprchnout. Na útěku se přidá ke skupině vikingských žoldáků, kteří si říkají právě Jomsvikings."

Celé album je tak dle Johanových slov inspirováno starou krvelačnou legendou z dvanáctého století, takže se fanoušci těchto bojovníků mají vážně na co těšit.

Zde je již malá ukázka pro všechny natěšené nedočkavce:

Pokud si ale Amon Amarth nechcete nechat ujít naživo, nezapomeňte, že tato banda se nám představí na festivalu Masters of Rock ve Vizovicích. Lístky nakoupíte v předprodeji na oficiálních stránkách události.

Další články

 • Helloween v příštím roce vydají nové album a vrátí se do Prahy Helloween v příštím roce vydají nové album a vrátí se do Prahy

  Jelikož se návrat ztracených synů Michaela Kiskeho a Kaie Hansena do sestavy Heloween setkal s ohromujícím zájmem a následující turné Pumpkins United (se dvěma zastávkami v České republice) dokázalo po celém světě nalákat natřískané stadiony nadšených fanoušků, bylo zjevné, že nemůže následovat nic jiného než další studiovka. Kapela práce na ní potvrdila, ale žádné bližší informace neposkytovala. Až dosud.

 • Nakupte audio supervýhodně! Black Friday s obřími slevami vrcholí Nakupte audio supervýhodně! Black Friday s obřími slevami vrcholí

  Do Vánoc zbývá méně jak měsíc a vánoční nákupy nabírají na obrátkách. Pokud chcete na dárcích nějakou tu korunu ušetřit, je ideální nakoupit je v rámci akce Black Friday. Podívali jsme se proto do obchodu Mobil Pohotovost a vybrali ty nejzajímavější kousky.

 • Nadupanému lineupu Masters of Rock vévodí Judas Priest Nadupanému lineupu Masters of Rock vévodí Judas Priest

  Asi nejlepší sestavu vystupujících si na příští rok nachystali pořadatelé příštího ročníku vizovického festivalu Masters of Rock. Nejvýraznější akvizicí jsou bezesporu metaloví pionýři Judas Priest, ale tím výčet zajímavých jmen ani zdaleka nekončí.

 • Erar Ešus na desce Hlavně z toho nedělejme muziku klame tělem Erar Ešus na desce Hlavně z toho nedělejme muziku klame tělem

  Rázovitý Moravskoslezský kraj vyprodukoval v minulosti kupu svébytných umělců všemožných směrů i stylů a hudba není výjimkou. Kapela Erar Ešus svůj ostravský původ nezapře, ani kdyby chtěla. Hudební scénou v naší zemi asi nezatřese, přesto by byla chyba nedat jejímu novému albu šanci.

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };