Beth Hart představila druhý singl z chystané desky

Beth Hart se letos do Prahy vrátí se zbrusu novým studiovým albem, které pojmenovala stejně jako první singl War In My Mind a světlo světa spatří v druhé polovině září. Nyní zveřejnila první videoklip k písni Bad Woman Blues.

Beth Hart jezdí do Prahy v poslední době pravidelně. Naposledy zazpívala ve Foru Karlín 29. 11. 2018. Beth Hart jezdí do Prahy v poslední době pravidelně. Naposledy zazpívala ve Foru Karlín 29. 11. 2018. Foto: Dominik Effenberg/musicweb.cz

Do kalendářů si zapiště datum: 27. září. V ten den už bude deska War In My Mind k mání. Ta vyjde po třech letech, kdy vydala poslední sólovou studiovou desku Fire On The Floor (pokud nezapočítáváme alba společná s kytaristou Joem Bonamassou, se kterým v roce 2018 natočila desku Black Coffee) a v pořadí se jedná již o třináctý studiový počin. O dva měsíce později zahájí evropské turné, jehož sedmou zastávkou se znovu stane 6. prosince pražské Forum Karlín. Vzhledem k tomu, že termín koncertu byl oznámen již při jejím loňském koncertu v Praze, zbývá aktuálně k dispozici pouze několik málo vstupenek k sezení. Následně budou k sehnání pouze vstupenky ke stání.

První zveřejněnou písní z nového alba byla stejnojmenná skladba War In My Mind, ke které vzniklo křehké lyric video plné kontrastů a obrazů „rozpolcené mysli“, která se sváří sama se sebou. Píseň nese rukopis zpěvačky a hravě se zařadí mezi její vydařené balady. Nyní ale Beth Hart představuje klasický videoklip ke druhé skladbě Bad Woman Blues.

 

 

Hart se snaží být tak opravdová, jak jen to jde a daří se jí to. V době nablýskané produkce, kdy hudebníci přelešťují své písničky, vylepšují zjev, retušují fotografie, popírají věk a pálí svá nejtemnější tajemství, je Beth umělkyně, která před vás vyloží karty - ber nebo nech být... Na novém albu War In My Mind tato umělkyně nabídne posluchačům syrovost, desku o svých úspěších i přešlapech, album plné hořkosladkých pocitů, které její démony přetvořily ve zlato.

 

 

“Více než na jakémkoliv albu předtím jsem v těchto písničkách k sobě mnohem otevřenější,” vysvětluje Beth. “Ušla jsem si pořádnou léčivou štreku a teď už jsem s tou svou temnotou, divnostmi a vším tím, za co se stydím v pohodě - stejně jako se vším, co mi dělá dobře.” Pohlcující zvuk War In My Mind je živý a barevný, každá píseň je oslavou producentského umu Roba Cavalla. “Myslím, že jedním z největších Robových darů je to, že naprosto ponechává umělcům jejich vizi. Ani jednou se při nahrávání nestalo nic, co by mě zklamalo,” říká Beth.

Pětadvacetiletá hudební kariéra Beth Hart nás naučila nic nevyloučit, pokud to je opravdové. Na albu War In My Mind autorka obnažuje svou duši a ukazuje doslova vše a nikomu se za to neomlouvá. Vstupenky na pražský koncert 6. prosince jsou k dispozici v předprodejní síti Ticketportal.

Beth Hart - War In My Mind (2019)

1.    Bad Woman Blues

2.    War In My Mind

3.    Without Words In The Way

4.    Let It Grow

5.    Try A Little Harder

6.    Sister Dear

7.    Spanish Lullabies

8.    Rub Me For Luck

9.    Sugar Shack

10.    Woman Down

11.    Thankful

12.    I Need A Hero

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Soutěžte o 2x2 lístky na koncert G.Love

  Před lety o sobě tvrdil, že je druhý Elvis, o několik let později nabízel řešení všech problémů jako „brácha superhrdiny“ – tehdy ve spojení s vydáním alba Superhero Brother – málokomu by to prošlo, ale tady jde o pana Lásku - kytaristu a zpěváka Garretta Duttona, vystupujícího pod jménem G. Love.

 • Foto: Ulrich Ellison, Bounty Rock Cafe, Olomouc, 8. 10. 2019

  Rockový Mozart, jak jej nazvali v upoutávce, Ulrich Ellison and Tribe Blues zahrál v olomouckém Bounty svůj napínavý a harmonický mix vláčného i výbušného rocku, jižanského blues, keltské a lidové hudby. Pódium mu však nestačilo, tak vešel mezi diváky a zahrál jim nejen "do ouška" ale také, sednuvší si ke stolu, k dobrému pivečku!

 • Beth Hart si Prahu oblíbila. Další koncert chystá i na rok 2020

  Bluesrocková diva Beth Hart se dlouho do Prahy nepodívala, vše se ale změnilo v roce 2012, kdy zde prvně vystoupila ve vyprodaném Lucerna Music Baru a rok později se na stejné místo vrátila. Krátkou přestávku vystřídaly hned čtyři koncerty v průběhu tří let ve Foru Karlín, přičemž zatím poslední se uskuteční 6. prosince. Ještě před ním ale zpěvačka zveřejnila datum dalšího plánovaného koncertu v Praze, tentokrát v nových prostorách O2 universum.

 • Hvězdy flamenca vystoupí v listopadu v Praze

  Praha v listopadu opět oslaví Mezinárodní den flamenca - fenoménu, který pomocí spontánní hudby a tance, plnými nespoutané energie, touhy i vášně oslovil celý svět. Jeho českým příznivcům je určen již pátý ročník festivalu Día del Flamenco - Den flamenca.