neděle, 01 září 2019 22:39

Beth Hart představila druhý singl z chystané desky

Napsal(a)
Beth Hart jezdí do Prahy v poslední době pravidelně. Naposledy zazpívala ve Foru Karlín 29. 11. 2018. Beth Hart jezdí do Prahy v poslední době pravidelně. Naposledy zazpívala ve Foru Karlín 29. 11. 2018. Foto: Dominik Effenberg/musicweb.cz

Beth Hart se letos do Prahy vrátí se zbrusu novým studiovým albem, které pojmenovala stejně jako první singl War In My Mind a světlo světa spatří v druhé polovině září. Nyní zveřejnila první videoklip k písni Bad Woman Blues.

Do kalendářů si zapiště datum: 27. září. V ten den už bude deska War In My Mind k mání. Ta vyjde po třech letech, kdy vydala poslední sólovou studiovou desku Fire On The Floor (pokud nezapočítáváme alba společná s kytaristou Joem Bonamassou, se kterým v roce 2018 natočila desku Black Coffee) a v pořadí se jedná již o třináctý studiový počin. O dva měsíce později zahájí evropské turné, jehož sedmou zastávkou se znovu stane 6. prosince pražské Forum Karlín. Vzhledem k tomu, že termín koncertu byl oznámen již při jejím loňském koncertu v Praze, zbývá aktuálně k dispozici pouze několik málo vstupenek k sezení. Následně budou k sehnání pouze vstupenky ke stání.

První zveřejněnou písní z nového alba byla stejnojmenná skladba War In My Mind, ke které vzniklo křehké lyric video plné kontrastů a obrazů „rozpolcené mysli“, která se sváří sama se sebou. Píseň nese rukopis zpěvačky a hravě se zařadí mezi její vydařené balady. Nyní ale Beth Hart představuje klasický videoklip ke druhé skladbě Bad Woman Blues.

 

 

Hart se snaží být tak opravdová, jak jen to jde a daří se jí to. V době nablýskané produkce, kdy hudebníci přelešťují své písničky, vylepšují zjev, retušují fotografie, popírají věk a pálí svá nejtemnější tajemství, je Beth umělkyně, která před vás vyloží karty - ber nebo nech být... Na novém albu War In My Mind tato umělkyně nabídne posluchačům syrovost, desku o svých úspěších i přešlapech, album plné hořkosladkých pocitů, které její démony přetvořily ve zlato.

 

 

“Více než na jakémkoliv albu předtím jsem v těchto písničkách k sobě mnohem otevřenější,” vysvětluje Beth. “Ušla jsem si pořádnou léčivou štreku a teď už jsem s tou svou temnotou, divnostmi a vším tím, za co se stydím v pohodě - stejně jako se vším, co mi dělá dobře.” Pohlcující zvuk War In My Mind je živý a barevný, každá píseň je oslavou producentského umu Roba Cavalla. “Myslím, že jedním z největších Robových darů je to, že naprosto ponechává umělcům jejich vizi. Ani jednou se při nahrávání nestalo nic, co by mě zklamalo,” říká Beth.

Pětadvacetiletá hudební kariéra Beth Hart nás naučila nic nevyloučit, pokud to je opravdové. Na albu War In My Mind autorka obnažuje svou duši a ukazuje doslova vše a nikomu se za to neomlouvá. Vstupenky na pražský koncert 6. prosince jsou k dispozici v předprodejní síti Ticketportal.

Beth Hart - War In My Mind (2019)

1.    Bad Woman Blues

2.    War In My Mind

3.    Without Words In The Way

4.    Let It Grow

5.    Try A Little Harder

6.    Sister Dear

7.    Spanish Lullabies

8.    Rub Me For Luck

9.    Sugar Shack

10.    Woman Down

11.    Thankful

12.    I Need A Hero

Další články

 • Soutěžte o voucher na nákup not v hodnotě 500 Kč Soutěžte o voucher na nákup not v hodnotě 500 Kč

  Učíte se nebo hrajete na nějaký hudební nástroj a chcete se naučit zahrát vaši oblíbenou píseň od známého interpreta? Blíží se Vánoce, pro hudebníky jsou noty od supernoty.cz ideálním dárkem pod stromeček. Tak neváhejte a soutěžte s redakcí musicweb.cz!

 • Lizz Wright zahájila Blues Alive 2019 Lizz Wright zahájila Blues Alive 2019

  Třídenní oslava "dvanáctky", šumperský festival Blues Alive, vkročil svým čtyřiadvacátým ročníkem na práh významného jubilea. Zatímco minulý ročník byl poznamenaný jedním z nejlepších programů poslední půldekády a euforií z pár hodin čerstvého příslibu prestižní ceny Keeping the Blues Alive, ten letošní dával ve vzduchu cítit klidnější tempo a pokoru k udělenému ocenění.

 • Sting zamíří do Slavkova u Brna Sting zamíří do Slavkova u Brna

  Zpěvák a baskytarista skupiny The Police, která sklízela největší úspěchy v 80. letech, se příští rok v létě vrátí do Evropy se svou koncertní show nazvanou My Songs. V červenci 2020 toto turné nemine ani Českou republiku.

 • Foto: Blues Alive, Šumperk, 15. 11. 2019 Foto: Blues Alive, Šumperk, 15. 11. 2019

  Druhý den Blues Alive zahajovaly polské skupiny Caramel Black a Forsal. Dluholetý moderátor festivalu Marek Hlavice zde pokřtil svoje nové CD, které následně věnoval jedné krásné slečně v publiku. A pak už se rozjel hlavní program naplno. Francouzští Dirty Deep to rozpálili na plné pecky se svojí typickou živelností. Klidnější blues nám zahrál Watermelon Slim na svojí slide kytaru. Zato po něm vtrhla na pódium mladá kapela Beaux Gris Gris & The Apocalypse a kromě skvělé hudby předvedli a strhující podiovou show. Závěr patřil hvězdě tohoto večera Ronnie Baker Brooksovi, který všechny posluchače nadchl svým skvělým chicagským blues. Před koncem se na chvíli vystřídal u jeho kytary Kenny Neal. Nečekané překvapení! Koukněte na náš fotoreport!

Další podobné články

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };