neděle, 01 září 2019 22:39

Beth Hart představila druhý singl z chystané desky

Napsal(a)
Beth Hart jezdí do Prahy v poslední době pravidelně. Naposledy zazpívala ve Foru Karlín 29. 11. 2018. Beth Hart jezdí do Prahy v poslední době pravidelně. Naposledy zazpívala ve Foru Karlín 29. 11. 2018. Foto: Dominik Effenberg/musicweb.cz

Beth Hart se letos do Prahy vrátí se zbrusu novým studiovým albem, které pojmenovala stejně jako první singl War In My Mind a světlo světa spatří v druhé polovině září. Nyní zveřejnila první videoklip k písni Bad Woman Blues.

Do kalendářů si zapiště datum: 27. září. V ten den už bude deska War In My Mind k mání. Ta vyjde po třech letech, kdy vydala poslední sólovou studiovou desku Fire On The Floor (pokud nezapočítáváme alba společná s kytaristou Joem Bonamassou, se kterým v roce 2018 natočila desku Black Coffee) a v pořadí se jedná již o třináctý studiový počin. O dva měsíce později zahájí evropské turné, jehož sedmou zastávkou se znovu stane 6. prosince pražské Forum Karlín. Vzhledem k tomu, že termín koncertu byl oznámen již při jejím loňském koncertu v Praze, zbývá aktuálně k dispozici pouze několik málo vstupenek k sezení. Následně budou k sehnání pouze vstupenky ke stání.

První zveřejněnou písní z nového alba byla stejnojmenná skladba War In My Mind, ke které vzniklo křehké lyric video plné kontrastů a obrazů „rozpolcené mysli“, která se sváří sama se sebou. Píseň nese rukopis zpěvačky a hravě se zařadí mezi její vydařené balady. Nyní ale Beth Hart představuje klasický videoklip ke druhé skladbě Bad Woman Blues.

 

 

Hart se snaží být tak opravdová, jak jen to jde a daří se jí to. V době nablýskané produkce, kdy hudebníci přelešťují své písničky, vylepšují zjev, retušují fotografie, popírají věk a pálí svá nejtemnější tajemství, je Beth umělkyně, která před vás vyloží karty - ber nebo nech být... Na novém albu War In My Mind tato umělkyně nabídne posluchačům syrovost, desku o svých úspěších i přešlapech, album plné hořkosladkých pocitů, které její démony přetvořily ve zlato.

 

 

“Více než na jakémkoliv albu předtím jsem v těchto písničkách k sobě mnohem otevřenější,” vysvětluje Beth. “Ušla jsem si pořádnou léčivou štreku a teď už jsem s tou svou temnotou, divnostmi a vším tím, za co se stydím v pohodě - stejně jako se vším, co mi dělá dobře.” Pohlcující zvuk War In My Mind je živý a barevný, každá píseň je oslavou producentského umu Roba Cavalla. “Myslím, že jedním z největších Robových darů je to, že naprosto ponechává umělcům jejich vizi. Ani jednou se při nahrávání nestalo nic, co by mě zklamalo,” říká Beth.

Pětadvacetiletá hudební kariéra Beth Hart nás naučila nic nevyloučit, pokud to je opravdové. Na albu War In My Mind autorka obnažuje svou duši a ukazuje doslova vše a nikomu se za to neomlouvá. Vstupenky na pražský koncert 6. prosince jsou k dispozici v předprodejní síti Ticketportal.

Beth Hart - War In My Mind (2019)

1.    Bad Woman Blues

2.    War In My Mind

3.    Without Words In The Way

4.    Let It Grow

5.    Try A Little Harder

6.    Sister Dear

7.    Spanish Lullabies

8.    Rub Me For Luck

9.    Sugar Shack

10.    Woman Down

11.    Thankful

12.    I Need A Hero

Další články

 • Blues Alive završil koncert Kennyho Neala s jeho bratry Blues Alive završil koncert Kennyho Neala s jeho bratry

  Bluesová plejáda v Šumperku dospěla. K poslechu bylo poslední den mnohé, repertoáry interpretů byly stejně pestré jako jejich vlastní životní osudy, o nichž nejen blues tak rádo vypráví.

 • 24. Mezinárodní festival jazzového piana nabídne přehlídku hráčské originality 24. Mezinárodní festival jazzového piana nabídne přehlídku hráčské originality

  Program již 24. ročníku MFJP je tradičně pestrý. Královské klavírní disciplíně bude věnováno osm různorodých sólových recitálů špičkových hudebníků tří kontinentů, které proběhnou během čtyř pražských večerů v termínech od 25. listopadu do 18. prosince. Těšit se můžeme na umělce jako Sunna Gunnlaugs, Andreas Ulvo, Greg Burk či Chris Gall. Že i letošní MFJP bude mimořádný, naznačil ostatně už jarní prolog festivalu v režii Larryho Willise. Po setkání s legendou jsou na řadě koncerty talentů na vrcholu sil.

 • Blues Alive v H-Clubu: Pod střechou melodií Blues Alive v H-Clubu: Pod střechou melodií

  K pátečnímu, druhému a zároveň prostřednímu dni festivalové přehlídky Blues Alive v jesenickém podhůří neodmyslitelně patří i odpoledne strávené v podkroví šumperského H-Clubu. Zdejší prostor s výhledem na koleje místního nádraží tradičně hostí interprety komornějšího projevu, lakájícího k nabytí sil před hlavním programem. Letos střešní trámoví rezonovalo silněji, než tomu bývá zvykem. Oba účinkující totiž disponovali energií, která se netajila ambicí posluchačovu pohodu narušit.

 • Ronnie Baker Brooks nezapřel talent svých předků Ronnie Baker Brooks nezapřel talent svých předků

  Zatímco úvod prvního večera svěřilo vedení do rukou slovenských sousedů, ten následující, jen s návratem k tradičnímu výkopu z předsálí, opanovali ti polští. Karolina Czelej své hráčské ambice realizuje v jiném projektu, a tak se mohla jako jediná z Caramel Black ve foyer plně věnovat mikrofonu. Klasickou blues-rockovou nálož protkanou i popovějšími nápěvky, tedy standardní balíček většiny polských kapel, povyšuje Karolínina barva hlasu.

Další podobné články

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };