Bring Me The Horizon: je píseň Don´t Look Down přešlap?

Po singlu Drown přišli Bring Me The Horizon s další novou písní, tentokrát se jedná o oficiální soundtrack k filmu Drive. Píseň s názvem Don’t Look Down vyvolala mezi fanoušky bouřlivou – často velmi kritickou – reakci. Na album, které Bring Me The Horizon plánují nahrát a vydat příští rok, však tato píseň zařazena nebude.
Bring Me The Horizon vydali novou písničku Bring Me The Horizon vydali novou písničku Zdroj: Archiv skupiny Bring Me The Horizon
 
Není nic neobvyklého, že kapely během své existence mění styl. Některé přitvrzují, některé naopak, což je případ i celosvětově známých Angličanů Bring Me The Horizon. Zda jde v jejich případě o pozitivní nebo negativní proces, to nechám na vás. Pravdou je, že od vydání čistě deathcorového debutu Count Your Blessings či následujícího alba Suicide Season, na které teď určitá část fanoušků zasněně vzpomíná, uběhlo mnoho času. Už na albu Sempiternal, vydaném v loňském roce, bylo znát, že kapela začíná měnit styl. Tato změna byla podtržena odchodem kytaristy Jony Weinhofena a příchodem klávesáka Jordana Fishe. Schválně neužívám slova výměna, jelikož o tom, jestli šlo v tomto případě o obyčejnou výměnu nebo ne, nepanuje obecná shoda.
 
Proměnu směřování skupiny potvrzuje i letošní rok. Po singlu Drown, který opět znamenal odvrácení od původního stylu, vyšel 30. října další kousek, a to soundtrack k filmu Drive. Don’t Look Down, jak se píseň jmenuje, způsobila ostrou kritiku velké části fanoušků. Na písni totiž s Horizony pracoval rapper Orifice Vulgatron (z kapely Foreign Beggars) a navíc jsou v ní dost patrné vlivy elektronické muziky. Jedná se pouze o drobné odchýlení nebo se kapela skutečně radikálním způsobem mění? To je otázka. Tomu, že se spíše jedná o odchylku, nasvědčuje jak to, že píseň nebude součástí alba, které kapela plánuje začít nahrávat příští rok, tak některá vyjádření kapely: 
 
Jsme rádi, že Don’t Look Down způsobila tak vášnivé reakce, ať už jsou dobré či špatné. Jsme na svůj výtvor opravdu pyšní, ale zároveň chápeme, že jsou z něj lidé zmatení. [BBC] Radio 1 nám nabídlo, abychom napsali soundtrack k filmu Drive. Pokud jste Drive viděli, jsme si jisti, že chápete, že nic z naší dřívější tvorby, ani singl Drown, by k filmu nesedělo. Rozhodli jsme se tedy vytvořit skladbu, která by přesně sedla na jeho atmosféru. Chytili jsme se příležitosti napsat něco opravdu odlišného, něco, co bychom při jiné příležitosti nikdy nenapsali, přestože tento výrok už pořádně nedává smysl – my totiž nikdy neděláme dvakrát stejnou věc. My experimentujeme a riskujeme, protože nechceme být stále stejní, chceme dodat šťávu tomuto neslanému nemastnému žánru a chceme vás napínat, co vydáme příště.
 
 
Nechme se tedy překvapit, jestli se Bring Me The Horizon na příštím albu skutečně vydají vstříc elektronice, rapu a „měkčí“ muzice v duchu letos vydaných singlů či se budou orientovat jiným směrem. Horizoni jsou v tomto smyslu opravdu nevyzpytatelní a podoba alba je zatím neznámá. Ví se pouze, že jej chtějí začít nahrávat začátkem příštího roku a v témže roce jej také vydat. 
Napsal(a):

Zanechat komentář