Český YouTube Fest 2013 je ve finále. Zbývá 15 nejlepších

Jedna z největších šancí jak si zahrát na velkých hudebních festivalech pro (nejen) začínající kapely je účast v YouTube Festu. Vítězové finálového hlasování se předvedou v České republice, ale i v Maďarsku. Posledních patnáct statečných čeká na hlasy svých fanoušků.

Český YouTube Fest jde do finále Český YouTube Fest jde do finále Zdroj: Česká televize

Nejedna kapela už využila předchozích ročníků k tomu, aby se ukázala na festivalech svým (ale i do té doby jiným) fanouškům. Letošní pětapadesátku porota ořezala na závěrečných patnáct kusů toho nejlepšího. Ročník 2013 přináší i novinku v tom, že texty písní nemusí být v českém jazyce.

 

 

Vítěz YouTube Festu 2013 se představí na Rock for People, United Islands, Jam Rock, ale prvně také na festivalu zahraničním. Tím je maďarský Sziget, který každoročně přiláká téměř půl milionu návštěvníků. O vítězi rozhodne hlasování fanoušků.

Hlasujte pro svou oblíbenou kapelu

„Český YouTube Fest považujeme za skvělý projekt! Samotná výhra - možnost zahrát si na pódiích velkých letních festivalů - je upřímně to nejlepší, co může mladá kapela získat. Vystoupit před tisícovými davy a představit se publiku, které by vás jinak nemělo šanci poznat, je benefit, na který nemusí mnohdy dosáhnout ani zavedené kapely,“ říkají o akci hudebníci z kapely Lucie, která je letošní tváří YouTube Festu.

 

Finálová patnáctka YouTube Festu 2013

We on the Moon

Holden Caulfield

IAN

Jitka Charvátová

Lanugo

Sunflower Caravan

Dirty Blondes

Nanosféra

I like you hysteric

Hysterical Naked

Voila!

Evelynne

Gambrz Reprs

Nero Scartch

True Crew

Napsal(a):

Zanechat komentář

?>