úterý, 21 květen 2013 04:30

Český YouTube Fest 2013 je ve finále. Zbývá 15 nejlepších

Napsal(a)
Český YouTube Fest jde do finále Český YouTube Fest jde do finále Zdroj: Česká televize

Jedna z největších šancí jak si zahrát na velkých hudebních festivalech pro (nejen) začínající kapely je účast v YouTube Festu. Vítězové finálového hlasování se předvedou v České republice, ale i v Maďarsku. Posledních patnáct statečných čeká na hlasy svých fanoušků.

Nejedna kapela už využila předchozích ročníků k tomu, aby se ukázala na festivalech svým (ale i do té doby jiným) fanouškům. Letošní pětapadesátku porota ořezala na závěrečných patnáct kusů toho nejlepšího. Ročník 2013 přináší i novinku v tom, že texty písní nemusí být v českém jazyce.

 

 

Vítěz YouTube Festu 2013 se představí na Rock for People, United Islands, Jam Rock, ale prvně také na festivalu zahraničním. Tím je maďarský Sziget, který každoročně přiláká téměř půl milionu návštěvníků. O vítězi rozhodne hlasování fanoušků.

Hlasujte pro svou oblíbenou kapelu

„Český YouTube Fest považujeme za skvělý projekt! Samotná výhra - možnost zahrát si na pódiích velkých letních festivalů - je upřímně to nejlepší, co může mladá kapela získat. Vystoupit před tisícovými davy a představit se publiku, které by vás jinak nemělo šanci poznat, je benefit, na který nemusí mnohdy dosáhnout ani zavedené kapely,“ říkají o akci hudebníci z kapely Lucie, která je letošní tváří YouTube Festu.

 

Finálová patnáctka YouTube Festu 2013

We on the Moon

Holden Caulfield

IAN

Jitka Charvátová

Lanugo

Sunflower Caravan

Dirty Blondes

Nanosféra

I like you hysteric

Hysterical Naked

Voila!

Evelynne

Gambrz Reprs

Nero Scartch

True Crew

Další články

 • Guns N' Roses se v červnu vrátí do Letňan Guns N' Roses se v červnu vrátí do Letňan

  Letňanské letiště příští léto zažije velký návrat jedné z největších kapel rockové historie. Guns N' Roses před třiceti lety svým debutem Appetite for Destruction přepsali pravidla rockové hudby. A nyní se v plné síle vrací.

 • Whitney Houston se opět objeví na pódiu. V Praze bude vystupovat její hologram Whitney Houston se opět objeví na pódiu. V Praze bude vystupovat její hologram

  Zpěvačka Whitney Houston bude po Michaelu Jacksonovi, Roy Orbisonovi, Buddy Hollym nebo Marii Callas další umělkyní, která v podobě hologramu vystoupí v rámci turné po celém světě. Pro dosažení maximálně autentického koncertního zážitku nebude na jevišti chybět hudební doprovod její původní živé kapely, zpěváci a tanečníci - vše obklopené velkolepou scénou a osvětlením. Na přípravě turné spolupracují správci pozůstalosti zesnulé zpěvačky s firmou BASE Hologram, pro kterou to bude už čtvrtý počin s virtuálním interpretem. 

 • A-ha vyrážejí na evropské turné, poprvé dorazí i do Česka A-ha vyrážejí na evropské turné, poprvé dorazí i do Česka

  Legendární norská popová skupina A-ha zahraje poprvé v České republice. Na pódiu budou stát všichni tři původní členové A-ha Morten Harket, Magne Furuholmen a Paul Waaktaar-Savoy.

 • Faces on TV představí materiál z připravované desky Faces on TV představí materiál z připravované desky

  Faces On TV zanechali v Praze v roce 2019 veskrze pozitivní dojem. Nejprve energickým vystoupením před vyprodanými Balthazar v Lucerna Music Baru a poté neskutečným koncertem v narvaném Café V lese s celou kapelou. Nyní se vrací se zbrusu novými kousky.

Další podobné články

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };