Charlie Straight mají nový klip k úchvatnému coveru Mňágy

Minulý rok natočili Charlie Straight cover známé písničky Going Blind od Mňágy a Žďorp. Předvedli úžasný výkon a výsledek předčil všechna očekávání. Když tuto předělávku poprvé slyšel grafik Vít Haratek, věděl, že k počinu zkrátka musí vytvořit klip, a to ne jen tak ledajaký. Nyní je video na světě a přenese vás do jiné dimenze.

Mňága a Žďorp v klipu Charlie Straight Mňága a Žďorp v klipu Charlie Straight Zdroj: oficiální facebook Charlie Straight

Cover písně Going Blind vznikl v rámci desky Dáreček 2. Petr Fiala z Mňágy již podruhé oslovil české kapely a požádal je o natočení cover verzí svých největších hitů. Třinečtí Charlie Straight se úkolu rádi chopili a vytvořili jedinečnou píseň se zcela jedinečnou atmosférou. Sám Petr Fiala byl z natáčení nadšený. „Výsledná nahrávka mi duchem, způsobem vzniku i zvukem trochu připomněla naše demáčové nadšenecké začátky - jen možná o level výš. To byl taky důvod toho, proč jsme tuhle verzi zařadili na Dáreček 2 jako první skladbu kompilace.“  

Mohlo by vás zajímat: Goodfellas vyráží za hranice

Brilantní hudební výkon třinecké sestavy je ale jen začátkem příběhu. Přítel skupiny, grafik a držitel ceny akademie Anděl 2009 za klip k písni Platonic Johny, Vít Haratek, byl předělávkou natolik ohromený, že se ihned rozhodl pro její vizualizaci. Do projektu vložil všechen svůj talent a stvořil dílo, které posunulo celou píseň na zcela novou úroveň. Audiovizuální celek diváka přenese do snového světa plného deště, světel a silných emocí, které dokážou člověka pohltit a již nepustit ze svých něžných hořkosladkých spárů.   

 

 

Haratek od první chvíle cítil, že se pod povrchem skladby skrývá další úroveň, kterou se mu díky vizuálu podařilo naplno probudit. Pracoval s úmyslem vytvořit snímek podobný starým hřejivým filmům. I proto zvolil obraz z VHS kazet, nebo klasické CRT monitory. Celkové pojetí je silně umělecké a inovativní. Ústa, ve kterých se objevují záblesky obrazů, včetně duchovních otců skladby Mňágy a Ždorp, zvláštní deštivá atmosféra i podivuhodná futuristická stylizace silně odlišují dílo od klasických prvoplánových klipů. 

Při detailnějším nahlédnutí pak na povrch vychází zcela nové nuance. Například úchvatné verše jako: „Dávno už nevnímám nic než jen tvoje teplo, jediný světlo,“ dostává v Albertově podání spolu s vizuálem zcela novou dimenzi. Charlie Straight opět ukázali, že patří k nejnadějnějším českým skupinám současnosti. Ve spojení s talentovaným Vítkem Haratekem navíc vytvářejí nevšední umělecké zážitky.

Napsal(a):

Zanechat komentář