Chcete dále studovat? Pusťte si k tomu metal, říká kanadský profesor

A máme tady další část z našeho oblíbeného cyklu ,,Vědci zjistili". Tentokrát nejde o nic jiného, než o drobný výzkum působení metalové hudby na schopnost studovat a logicky přemýšlet. A jaký je výsledek? Světe, div se: metal vám při šprtání pomůže!

Čekají vás státnice? Třeba vám pomůžou Judas Priest... Čekají vás státnice? Třeba vám pomůžou Judas Priest... Zdroj: Judaspriest.com

Všelijakých věděckých studií je kolem nás v poslední době opravdu plno. Sem tam se však objeví nějaká, která si rozhodně zaslouží trošku víc pozornosti. Jednou z nich je bezesporu krátké prohlášení kanadského univerzitního profesora psychologie, Rodneyho SchmaltzeTen nedávno přišel s tím, že metalová hudba pomáhá studentům při učení a podporuje jejich logické myšlení a chladný pohled na zkoumaný problém.

A jak na to vlastně přišel? Jednoduše při svých hodinách předložil studentům staré soudní procesy, kdy byly skupiny Slayer či Judas Priest obžalovány z šíření nenávisti a ovlivňování (v negativním slova smyslu, samozřejmě) mládeže pomocí své hudby. Žákům také onu ,,nenávistnou" hudbu pustil. A co na to studenti? Podle nich prý neexistuje spojitost mezi metalovou hudbou a násilným chováním. 

Překvapení? Podle nás ani moc ne.

Profesor však pokračuje dál: „Studenti sami pomohli uvolnit předsudky, které o metalu obecně kolují. Pohlíželi na předložený problém chladně a logicky, aniž by se nechali ovlivnit společností či svým názorem na tvrdou hudbu," říká R. Schmaltz. Také dodává, že jeho studenti, kteří někdy během studia metal poslouchali, byli daleko méně ovlivnitelní cizími názory a dokázali daleko lépe přemýšlet sami za sebe. Při zkouškách tak měli mnohem lepší výsledky než jejich spolužáci poslouchající například pop.

S profesorem z Kanady tak nemůžeme než souhlasit. Na druhou stranu: dozvěděli jste se něco nového nebo vás Schmaltzův výrok ani v nejmenším nepřekvapil?
Tak jako tak, pokud vás čeká nějaká zkouška, nezapomeňte si během učení dávat pravidelné hudební přestávky!

Napsal(a):

Zanechat komentář