Vytisknout tuto stránku

Clou přicházejí s novým videoklipem. Přáli si ho fanoušci

Čeští rockeři, kteří se nedávno vrátili na hudební scénu s novým albem Old Dogs New Tricks, tasili novou zbraň. Clou natočili videoklip ke skladbě Now I Need a Lie.

Clou při natáčení videoklipu Clou při natáčení videoklipu Zdroj: archiv kapely

Výběr skladby pro natočení videoklipu nechali Clou plně v rukách svých fanoušků. Ti totiž vyhodnotili píseň Now I Need a Lie jako jeden z nejlepších počinů celého alba. Nenechali se ani pobízet a vyjádřili směrem ke kapele přání, aby natočila klip.

Pánové se tedy tohoto úkolu zhostili a klip skutečně stvořili. Píseň kvůli němu dokonce přehráli do akustické podoby, která se ke komornímu pojetí hudebního minifilmu vskutku hodí. Nápad pojmout klip v tak trochu jiném stylu se zrodil při natáčení pro pořad Rockcast a na unplugged koncertě v Chomutově.

„Tento koncert nám opět potvrdil, jaké nesporné kouzlo a jedinečnou atmosféru mají akustická vystoupení. Proto jsme se rozhodli tuto skladbu přetočit unplugged a v duchu hesla ‚v jednoduchosti je krása‘ k ní pořídit takhle ‚čistý‘ klip."Clou

Natáčelo se ve studiu &Flux za spolupráce režiséra Martina Linharta a kameramana Martina Trnky, kteří s kapelou pracovali již na klipu ke skladbě 1000. Asistence se zhostila Andrea Sovová.

Skupinu čeká 18. května v Brně ještě jeden unplugged koncert, kde se představí jako trio. Festivalová pódia již ale přivítají Clou s pořádně hlasitými skladbami a navíc v posílené, minimálně pětičlenné formaci.

 

Napsal(a):
Buďte první, kdo napíše komentář!

Nejnovější od Alena Uhlířová