Daniel Landa končí. Hudbu mění za rally

Český zpěvák a skladatel, který si za roky působení v kulturní sféře naší kotliny vydobyl své místo, ho nyní opouští. Daniel Landa prohlásil, že se svou hudební kariérou jednou provždy končí.

Daniel Landa se s hudbou loučí Daniel Landa se s hudbou loučí Zdroj: facebook.com

Zpěvák Daniel Landa po všech svých úspěších na svém facebookovém profilu oznámil svůj konec. Hudba pro něj již není majákem uprostřed moře. Nyní se chce Landa věnovat své rodině a sportu, konkrétně rally. A plní tak slib, který dal sám sobě a rozhodl se ho naplnit v den svých čtyřiačtyřicátých narozenin.

„S ulehčením na srdci Vám vážení příznivci oznamuji, že se blíží mé 44. narozeniny a s tím splním slib, sám sobě daný. Konečně, ano, konečně mizím z kulturní sféry v ČR do profesionálních vod mezinárodního sportu a budu se věnovat tomuto mému novému řemeslu zcela a úplně. Gryf se nějak ještě dopíše, túru letos dojedu a tím je šlus aus," napsal Daniel Landa na svém FB profilu

Toto prohlášení vyvolalo mezi fanoušky silné emoce. Někteří přejí zpěvákovi úspěch i ve sportu, jiní jsou zdrceni a toto počínání nechápou. Landa na svou obranu napsal ještě několik slov: „Nevzdávám se, naopak, vyjíždím do boje za svou vlast. Ve velkém a s polnicí. Nestahuji se, transformuji. Svou práci a způsob, jakým budu bojovat za svou zem a angažovat se v její prospěch, do toho se mi laskavě nes**te, milí pánové, jsem svobodný člověk a vyberu si ho sám. Názor za názor. Věrnost za věrnost."

Daniel Landa zkrátka již nechce psát, ani zpívat. Letos ještě dojede své turné a dopíše druhou část muzikálu Klíč králů, který se těší mezi českým lidem mimořádné oblibě. A co bude následovat? Zpěvák si vytyčil jasné cíle: zaplavat si na ploutvi tygřího žraloka freedive, umístit se na MS v ralley do 4. místa, podplavat Blue Hole, vyhrát zápas v thaiboxu proti zkušenému borci, s Olomoucí finále ligy mistrů, koncert pro sto tisíc lidí, položit základní stavební kámen chrámu Zlatého Draka.

 

 

Daniel Landa byl známý především svými přímými texty a svobodnou hudbou. Svou kariéru nastartoval ve skupině Orlík, s níž však stačil vydat pouze dvě alba. Díky nim a jejich rasistickému podtextu byl tento poněkud kontroverzní muž mnohými milován a mnohými nenáviděn. Svou sólovou dráhu začal zpěvák kolem roku 1993, kdy vydal počin Valčík. Toto album se tak stalo pomyslným základním kamenem, na který Daniel neustále přidával kameny další. A dnes lze s klidem říci, že za dobu svého působení na českém hudebním poli si vystavěl celý chrám.

Kromě sólové dráhy se Landa věnoval také mnohým projektům a muzikálům. Za všechny jmenujme například muzikály Krysař, Tajemství či Touha. Landa se také aktivně zapojoval ve filmovém průmyslu. Jeho jméno poznal samotný herecký plac, scénáristika a samozřejmě také filmová hudba.

Napsal(a):

Zanechat komentář

?>