David Vincent opustil Morbid Angel

Death metalisté Morbid Angel zažívají v těchto dnech mnoho změn. V rámci formace došlo k několika odchodům a příchodům hudebníků, přičemž za nejzásadnější je považováno opuštění kapely frontmanem Davidem Vincentem.

Jediným zakládajícím členem, který se skupinou Morbid Angel stále hraje, je Azagthoth Jediným zakládajícím členem, který se skupinou Morbid Angel stále hraje, je Azagthoth Zdroj: Morbidangel.com

Vincent z uskupení údajně odešel na základě vzájemné dohody s kytaristou Treyem Azagthothem. Podle všeho šlo o neshody týkající se další tvorby Morbid Angel, rozhodně se ale zpěvák se skupinou nerozešel ve zlém.

Kromě Vincenta však již v kapele nepůsobí ani kytarista Destructhor a bubeník Tim Yeung. Nad tím, zda jsou jejich odchody vzájemně provázané, můžeme jen spekulovat. Destructhor se ale nechal slyšet, že motivací k opuštění Morbid Angel je zejména jeho druhá hudební parta - Myrkskog - které se chce věnovat více.

Kdo členy skupiny nahradí, to je zatím nejasné. Na místo frontmana se záhy navrátil Steve Tucker, který v Morbid Angel působil střídavě v letech 1997 - 2001 a 2003 - 2014. Pozice druhé kytary a hráče na bicí je však dosud neobsazená.

Kapela Morbid Angel vznikla v roce 1984 na Floridě. Během třiceti let existence se v ní vystřídalo mnoho hudebních kapacit; jediným zakládajícím členem, který v bandě stále působí, je právě výše zmíněný Trey Azagthoth.

Napsal(a):

Zanechat komentář