Vytisknout tuto stránku
pátek, 09 březen 2018 07:00

Everything Everything vydali nové EP: A Deeper See

Napsal(a)
Promo foto kapely Promo foto kapely Zdroj: Oficiální Facebook stránka

Everything Everything, čtveřice z Manchesteru, která se žánrově dá velmi těžce ohraničit, vydala nové EP s názvem A Deeper See. Kromě coveru známé písně Neila Younga a remixu se zabývají i tématem častých sebevražd mezi muži a technologiemi našeho světa.

Everything Everything v roce 2007 vydali své debutové album Man Alive, které se neobešlo bez pozornosti. Chytlavý indie rock, vtipná videa a singly MY KZ, UR BF a Photoshop Handsome si rychle našly své obecenstvo. Inspirace velikány jako Radiohead dala znát následujícímu vývoji kapely. S následujícími alby Arc (2013), Get to Heaven (2015) se texty vydaných písní posunuly mnohem více ke světové politické situaci, životnímu prostředí, nástrahám terorismu a také například i mentálnímu zdraví naší populace.

Poslední album A Fever Dream z roku 2017 se dostalo na 5. pozici v oficiálním žebříčku prodejnosti Velké Británie a pokračuje ve šlépějích předchozích desek, co se týče experimentů se zvukem a konceptem kontroverzních témat. Ještě před začátkem velkého turné ke zmiňované desce se kapela rozhodla vydat EP s názvem A Deeper See, obsahující 4 písně. Od vydání byly vydány dva singly: Breadwinner a The Mariana.

Pro singl Breadwinner se nenašlo na studiové desce místo, ač už byla nahrávka hotova. Samotné propagační video vytvořil zpěvák Jonathan Higgs, který se snažil vytvořit animaci sama sebe tančícího v kruhu. Balada The Mariana se naopak snaží upozornit na veliké procento sebevražd mezi muži. „Je to o mužské identitě, sebevraždách a aktuální krizi, která jde, věřte tomu nebo ne, ruku v ruce s faktem, že jste mužem." – popisuje zpěvák skladbu, ke které vyšlo nově i video.

 

 

„Součástí je pasáž o padání do temného moře... Je to jiný způsob, jak mluvit o věcech jako je deprese." Kromě 2 nových skladeb se na EP objevil také nový remix jedné ze skladeb z posledního studiového alba a cover Neila Younga: Don't Let It Bring You Down, který byl nahrán ve studiích BBC.

Další články

 • Foto: Walking Papers, Café V lese, Praha, 19. 6. 2019 Foto: Walking Papers, Café V lese, Praha, 19. 6. 2019

  Přinášíme Vám fotoreport z pražského koncertu Walking Papers. Tato kapela ze Seattlu se představila zdejšímu publiku již po třetí a i tentokrát zvolila pro svou návštěvu klub Café v lese. Skupina je v současné době na koncertní šňůře se Stone Temple Pilots a do Prahy si odskočili během volna zahrát svůj sólový koncert. Vzhledem k tomu, že se jednalo o takto narychlo uspořádanou akci, nebyl klub zcela zaplněn. Na jejich výkonu se však menší návštěvnost neodrazila a skupina během dvou hodin podala skvělý výkon. Zpěvák a frontman Jeff Angell také pro nás udělal exklusivní rozhovor.

 • Britský Reading Festival předčil veškerá očekávání Britský Reading Festival předčil veškerá očekávání

  Reading Festival patří k těm největším festivalům v Evropě. Letošní ročník se konal v termínu 25. 8. - 28. 8. 2017. Do areálu se vleze kolem 100 000 nadšenců všech žánrů. Přesto se festival v posledních letech pokaždé vyprodal. Není se čemu divit. 

 • Kasabian se pochlubili dvěma singly z nové desky Kasabian se pochlubili dvěma singly z nové desky

  Ostrovní skupina Kasabian se po třech letech od vydání páté desky 48:13 znovu ozývá. Na konci dubna vyjde čtveřici z britského Leicesteru další deska pojmenovaná For Crying Out Loud, se kterou dorazí i k nám, a to na červnový Metronome Festival, a z tohoto dvanácti skladbového počinu Kasabian uvolnili (prozatím) dva singly.

 • The Kooks se vrací do Prahy The Kooks se vrací do Prahy

  Jedna z nejlepších současných britských skupin hrajících indie rock, The Kooks, přijede do Prahy odehrát svůj první samostatný koncert u nás. Můžeme se těšit na vystoupení plné energie a chytlavých písní.