čtvrtek, 28 březen 2013 17:00

Fanoušci letního LIRu už znají první jména účinkujících

Napsal(a)
Trojice Noisia se znovu objeví na letním festivalu Let It Roll Trojice Noisia se znovu objeví na letním festivalu Let It Roll Zdroj: noisia.nl

Noisia, The Upbeats, Optiv & BTK nebo třeba Wilkinson jsou jen jedna z mnoha známých jmen, která nám představí letošní letní drumandbassový festival Let It Roll. Ten se bude konat 2. a 3. srpna v benešovském areálu bývalých kasáren.

Pořadatelé hudebního festivalu Let It Roll si tento rok dávají na line-upu velmi záležet. Jedním z největších úspěchů je příjezd nizozemského tria Noisia, ve který fanoušci tohoto festivalu doufali už několik le$t. Naposledy se totiž objevili na LIRu v roce 2009, kde slavili velký úspěch.

 

 

Dalším v poslední době velmi úspěšným jménem je Optiv & BTK. Tato dvojka má i společné album, nesoucí název Dirty Tricks. Na LIRu se společně objeví poprvé a není pochyb o tom, že jejich společná show bude rozhodně velkolepá.  BTK se objevil v Praze naposledy konci loňského roku v pražském clubu Cross, avšak pouze sám.

Mimo jiné se na openairku objeví britsko-norská dvojka Calyx &Teebee, která se stává v Česku velmi populární. Společně už navštívili loňský letní Let It Roll a objevili se i na zimním slovenském LIRu. The Upbeats se zde objevili minulý rok, a to na pražském Imagination Festivalu, který rovněž slavil obrovský úspěch. Jako posledního je nutné zmínit ještě Wilkinsona, plnohodnotného člena RAM Records.

Čtěte také: Zimní Let It Roll zničil pražské Holešovice

Letní Let It Roll pro své příznivce připravuje i další novinky, jako je nová lokalita a nový termín konání. O dalších aktualitách týkajících se tohoto festivalu budeme fanoušky průběžně informovat.

Další články

 • Rock for People čeká taneční párty se Sigmou a pódiem pod hlavičkou Let It Roll Rock for People čeká taneční párty se Sigmou a pódiem pod hlavičkou Let It Roll

  Rock for People není tak úplně tradiční taneční festival, přesto v letošním roce nabídne zase o trochu víc svým tancuchtivým návštěvníkům. Po vystoupení The Prodigy tak přijde na řadu koncert britských Sigma. V Hradci Králové se rovněž objeví pódium koncipované jako mezigalaktická brána od pořadatelů tanečního festivalu Let It Roll.

 • Foto: BigYuki + Bert & Friends - Mladí Ladí Jazz, Palác Akropolis, 2. 4. 2017 Foto: BigYuki + Bert & Friends - Mladí Ladí Jazz, Palác Akropolis, 2. 4. 2017

  Zahajovací koncert hudebního festivalu Mladí Ladí Jazz 2017 odstartoval Yuki Hirano alias BigYuki, který svými neskutečnými hudebními kreacemi a mícháním různých stylů od jazzu, groove, hiphop a soulu přivedl sál Paláce Akropolis do extáze. Podívejte se na fotoreport.

 • Foto: Band of Horses, Lucerna Music Bar, Praha, 2. 3. 2017 Foto: Band of Horses, Lucerna Music Bar, Praha, 2. 3. 2017

  Americká rocková kapela Band of Horses konečně vzala na milost Českou republiku a potěšila tak zaplněný Lucerna Music Bar. A stálo to za to! Z toho úžasného koncertu vám přinášíme fotoreport. 

 • Bugge Wesseltoft a nové pojetí jazzu Bugge Wesseltoft a nové pojetí jazzu

  Mezi průkopníky moderního jazzu, kteří Čechy v říjnu a listopadu navštíví (Nils Petter Molvaer, Dhafer Youssef, Billy Cobham či John Scofield), nebo již navštívili (Nik Bärtsch), nebude chybět ani norský samorost Bugge Wesseltoft. Ten se představí 25. listopadu v žižkovském Paláci Akropolis se svou obrozenou formací New Conception of Jazz, v níž ho doprovodí čtyři smělé a nadané hudebnice.

Další podobné články

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };