Vytisknout tuto stránku

Goodfellas: Nový animovaný klip vznikl v Tokiu

Goodfellas si pro své fanoušky přichystali nový videoklip. Píseň Supersmooth se dočkala nebývalého animovaného zpracování. Technickou stránku, podobnou té, které byla použita ve filmu Alois Nebel, obstarali japonští umělci.

Goodfellas mají nový, animovaný videoklip Goodfellas mají nový, animovaný videoklip Zdroj: archiv kapely

Velmi zajímavý a na první pohled jiný videoklip pochází z pera Atsushiho Makina, s nímž kapelu zkontaktovala společnost Eallin Motion Art. Veškeré nápady použité při vzniku hudebního minifilmu pocházejí právě od japonského režiséra. Pro evropské posluchače a diváky tak vzniklo exotické dílo, které svou japonskou estetikou uchvacuje.

„Drtivá většina záběrů je plně ručně kreslená. Všichni, kdo se podíleli, udělali všechno pro to, aby byl klip perfektní. V klipu sice vystupujeme, ale nepřímo. Část práce je provedená technikou rotoskopie, pro japonské umělce jsme natočili materiál, který pak oni do klipu překreslili,“ vysvětlují Goodfellas.

 

 

Nejen klip, ale i samotná skladba Supersmooth vznikla ve spolupráci se zahraničním tvůrcem. Ke vzniku tohoto počinu si Goodfellas přizvali francouzského zvukaře Jean-Pierra Mathieua. A výsledek jejich práce ocenila jak česká rádia, tak mezinárodní žebříček singlů IFPI.

Singl byl nahraný v rámci workshopu Institutu moderní hudby s podporou OSA. „Celý projekt je zaměřený na zvýšení mezinárodní konkurenceschopnosti českých kapel, to je přesně to, o co i my sami usilujeme. Proto jsme se moc rádi zúčastnili. Výsledek je skvělý, jak v případě nahrávky, tak i videoklipu,“ nechala se slyšet kapela.

Akustická rocková kapela Goodfellas vznikla v roce 2007. Jejich debutové album Robbery Blues vyšlo o čtyři roky později. Nahrávalo se v Kalifornii a skupina s ním odjela turné společně s kapelou Support Lesbiens. Díky tomuto počinu kluci získali titul Objev roku v anketách Anděl a Žebřík.

Napsal(a):
Buďte první, kdo napíše komentář!

Nejnovější od Alena Uhlířová