Hádka šéfů: Nehádáme se, J.Lo patří na hudební smetiště

Jennifer Lopez nedávno zveřejnila klip ke skladbě Dance Again, ve kterém jí sekunduje Pitbull. Jednoduchá hudba, která je pro zpěvačku typická, byla ještě více degradována videem. Odborníci ho považují za obscénní a jednoznačně nevhodný pro nezletilé. A jak se k videu staví vedení redakce MusicWeb.cz?

Alena Uhlířová a Vlastimil Blažek Alena Uhlířová a Vlastimil Blažek Tereza Ticháčková / Musicweb.cz

Alena Uhlířová: První dojem z videa? Absolutní nevkus. Nevkus v hudbě, nevkus v samotném „příběhu“ (možná příliš odvážné pojmenování) videa, nevkus v tanci. J.Lo absolutně postrádá soudnost. Není divu, že kritici její práci znevažují. Osobně bych její práci odvlekla na tu nejvzdálenější skládku široko daleko a nechala bych ji shnít. Zpěvačka patrně chtěla navnadit, ale spíše odradila. Na ženy tohle nefunguje. Jak je to u mužů?

Vlastimil Blažek: Souhlasím, tohle je humáč. Co je na tom videu tak super, že ho vidělo přes 19 milionů lidí? Možná nic, možná si všech 19 milionů řeklo, že jde o sraj.u. A hudba? Co dodat... Blbý je, že to uslyšíme z Evropy 2 tak půl roku.

Alča: Kauza kolem nevhodnosti toho videa se docela nafoukla, takže možná proto těch 19 milionů. Máš ale pravdu, že rádia do nás budou tu skladbu hustit tak dlouho, dokud si slabší jedinci neřeknou: Hmm, vždyť to není zas tak hrozný. A co se stane pak? Našim milovaným rádiím začnou vycházet callouty a J.Lo už nikdo z playlistu jen tak lehce nedostane.

Vlasta: Tohle je k posrá.í. Ten text je totálně o ničem, až do nás rádia nahustí tu hudbu, budeme si pamatovat jen I Wanna Dance. V tom klipu (i songu) vyčnívá hlavně Pitbull, který je ale teď všude, takže vyber si...

Alča: Vybrat si mezi J.Lo a Pitbullem? To je jako bys chtěl, abych si vybrala mezi žihadlem od vosy a od včely. Obojí je hnusný, každý trochu jinak. Nevím, ale celá ta skladba na mě působí jako studenej, odporovnej comeback minulejch let. Absolutně jednoduchá a bezduchá aranž se prolíná s Pitbullovým skučením. A když k tomu přidám ty „luxusní“ záběry kamery, chce se mi zvracet.

Vlasta: Od srdce jsem se zasmál žihadlům. Pihatýho Pitbulla jsem ještě neviděl, i když nevím, jestli zrovna s touhle „zpěvačkou“ jsem ho tak chtěl vidět. Nevím, co znamená odporovnej, ale jsem pro (smích). Víš, přemýšlím o tom, kdyby podobnou kravinu natočila česká kapela. Nepočítám vlezdoprdelkovský kapely. Ale natočit tenhle klip, kde by ho hráli? U nich v obýváku?

Dance Again je prvním singlem z nového chystaného alba, které bude nasyceno největšími zpěvaččinými hity. Jeho videoklip měl premiéru 5. dubna a mírně řečeno, šokoval. Dance Again navazuje na On the Floor, Pitbull tedy nesmí chybět. Ve videoklipu se objevil také současný přítel J.Lo - Casper Smart, který pro ni hraje tanečního partnera. Sama zpěvačka se ke své práci staví velmi pozitivně: "Miluju poselství, které ta píseň skrývá. Když se vám stane něco špatného, váš život nekončí. Musíte vstát. Musíte žít. Musíte být O.K. Musíte znovu začít tančit."

Alča: Ses nikdy nepřepsal? (smích) Samozřejmě to měl být odpornej. Hmm, je docela zajímavý se na to podívat z tohohle hlediska. Chtě nechtě musím říct, že naše hudební scéna není svobodná. Nahrát si můžeš, co chceš, ale nikdo se toho neujme. Všichni se bojej, kdo ví čeho. Jenom škoda, že J.Lo není Češka, to by tenhle klip nikdo nikdy neviděl.

Vlasta: Neviděl? To by viděl každej právě. A z rádiového hlediska – oba víme, jak to funguje. Můj kamarád má kamaráda, kterej je kamarád kamaráda programového ředitele. Pusť si rádio a uvidíš, o jakých hov.ech mluvím.

Alča: S rádiem souhlasím, takhle to prostě funguje. Ale klip? Podle mě se televize bojej a nechtěj vysílat podobný kontroverzní záležitosti.

Vlasta: Oni se TV přestanou bát, protože to není tuzemská záležitost, asi tak.

Alča: Hmm, možná máš pravdu. Těžko říct. Ale právě kdyby byla Češka, byla by to tuzemská záležitost a možná by se báli. Víš, napadá mě už jen jediná otázka: Proč ta ženská vůbec zpívá? Vždyť je pro ostudu celý Americe.

Vlasta: Protože má zadek pro Ameriku, nevím už, proč to dělá, ale nejde jen o zpěv, protože jak super je zpěvačka, tak je super herečka. Takové křoví. Hawk.

Napsal(a):

Zanechat komentář