12.06.2013 7:00

Festival Sziget láká na „nultý“ den plný divů

Sziget festival 2012 Sziget festival 2012 Zdroj: szigetfestival.com

Když si čtete tiskové zprávy, kterými organizátoři lákají na festival Sziget 2013, nestačíte se divit. Říše divů? Muzikanti jedné kapely objevující se na různých pódiích, a dotvářející tak obraz vnořování se do králičí nory? I tak může vypadat úvodní den jednoho z největších hudebních festivalů v Evropě. Sziget zkrátka není jako každý druhý festival. 

Festival Sziget se na budapešťských ostrovech na Dunaji uskuteční v termínu 5. až 12. srpna. I když hlavní program odstartují až 7. srpna hvězdná jména jako Bat for Lashes nebo Skunk Anansie, první dva dny rozhodně nebudou jen nudnou předehrou s pár koncerty pro nadšence, kteří do Budapešti přijedou dřív. „Nultý“ den se ponese ve stylu nejen hudebních, ale i vizuálních zážitků. Návštěvníkům, kteří dorazí již 6. srpna, tak nabídne koncert nejznámější alternativně rockové maďarské kapely Quimby. Ale nepůjde o „obyčejné“ vystoupení.

Čtěte také: Sziget Festival: Ostrov svobody plný hudby, divadla a pouličního umění

Od vstupního můstku na festivalový ostrov návštěvníci budou krok za krokem vcházet do kouzelné králičí nory. Ano, čtete správně, „nultý“ den se ponese v duchu Alenky v říši divů. Je těžké si to takto  od počítače představit, ale čím více se budou příchozí blížit do středu ostrova, tím více se budou nořit do světa s bizarní realitou a karnevalovou atmosférou. Členové kapely Quimby se pak budou objevovat na nečekaných místech a provázet návštěvníky na této cestě do středu nory… Také začínáte uvažovat, jestli u vstupu nedostane každý příchozí nějakou lehkou drogu?

I „nultý“ den ale samozřejmě bude o hudbě, vedle kapely Quimby tak Sziget nabídne další významnou maďarskou kapelu. Své čtyřicáté narozeniny zde totiž oslaví Muzsikás, legendární maďarský folklórní soubor, který si ve světě vydobyl velké renomé. Mimo jiné také získal ocenění WOMAX. Na tomto narozeninovém koncertě jej podpoří například houslový virtuóz Alexander Balanescu, jeden z nejlepších perkusionistických souborů na světě Amandina nebo americká rocková kapela Woven Band. Na „nultý“ den celkem nabitý program, že?

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.