Jak se stát DJ? Nejdříve si kupte správné nástroje

V dnešní době to má DJ těžší. Konkurence je velká a talent mnohdy nestačí. Velmi důležité je také vybavení a další nástroje, které DJ ke svému hraní potřebuje.

Jak se stát DJ? Nejdříve si kupte správné nástroje Zdroj: Kytary.cz

Do vybavení patří dvojice gramofonů, kontrolery, mixážní pulty, efektové procesory, přehrávače, sluchátka, další příslušenství a především také hromada desek. Investice do nástrojů není malá, ale pokud hrajete opravdu dobře, máte šanci se dostat mezi špičku.

Když už tedy máte vybavení a hrajete dobře, musíte tvrdě pracovat. To představuje časté hraní na různých akcích, ať už v malých soukromých akcích nebo klubech. Neuškodí mít finance pro placení lidí, kteří vám pomohou s inzercí, celkovým PR a produkcí. Co by dále dobrému DJ nemělo chybět? Dobrý hudební vkus a cit, kterým odhadne atmosféru publika.

DJ vytváří výběr různých skladeb, které pomocí techniky a nepostřehnutelných přechodů mezi jednotlivými skladbami hraje před tančícím davem. Někteří DJ hrají na klasické gramofony. Jiní využívají moderních možností, které dnešní doba nabízí.

Ke svému vystoupení tak využívají DJ Computer s Ipodem a další vychytávky.Mixážní pult je pro DJ zásadní. Dnešní trh nabízí plně digitální nástroje s vynikajícím zvukem, flexibilitou a s možností nastavení parametrů či nejrůznějších efektů.

S hraním, stejně jako s jinými věcmi v životě to není jen o štěstí, ale také o přístupu. Správný DJ by měl vystupovat s pokorou. Opovrhujícím jednáním to budete mít mnohem horší.

Vyberte si gramofon dle svého vkusu a zahrajte jedinečným způsobem, který vyhovuje i náročným klubovým prostorům. Kromě luxusního vzhledu a řady funkcí také gramofony nabízí možnost připojení k různým receiverům a výstupy USB propojení s počítači bez potřeby instalace ovladačů.

Pro hraní v klubech je potřeba trénovat. Dnes již každý pozná, jestli někdo hraje dobře nebo ne. Skladby na sebe musí plynule navazovat a měly by motivovat k tančení. Nebojte se proto hledat svoji jedinečnou a originální cestu.

Napsal(a):

Zanechat komentář