Konec Support Lesbiens? Jen pro některé členy, Hynek Toman Supporty povede dál

Včera vydal Kryštof Michal prohlášení, v němž se vyjadřuje ke svému ukončení působení v kapele Support Lesbiens. A přesto, že s ním odešli další tři členové, skupina Support Lesbiens nezanikla. O její další fungování se postará kytarista Hynek Toman.

Hynek Toman Hynek Toman Zdroj: myspace.com

Jeden ze zakládajících členů Support Lesbiens a kytarista Hynek Toman zůstává jediným členem kapely. Poté, co ji stávající členové opustí, Hynek postaví novou formaci, která bude nadále s činností Supportů pokračovat. Dvacetiletá historie kapely se tak bude psát dál.

A co na nastalou situaci říká sám Hynek? Všechny informace se dočtete na následujících řádcích.

Věděl jsi o tom, že se Kryštof Michal chystá opustit Support Lesbiens?

Ano, přesně týden před zahájením turné mi oznámil, že chce z kapely odejít. S tím, že zatím neví, zda se bude muzice ještě věnovat, nebo ne. Přestože jsme se tehdy v klidu domluvili, že po turné činnost Support Lesbiens dočasně pozastavíme, upřímně řečeno jsem tomu nepřikládal žádnou velkou váhu. Doufal jsem, že to po turné v klidu probereme a on si to ještě rozmyslí. Vždyť jsme tu kapelu společně budovali dvacet let, nevěřil jsem, že by ji, navzdory současným názorovým rozporům, tak snadno opustil.

Tehdy ses dozvěděl i o jeho nové kapele?

Ne, v tu chvíli jsem neměl ani tušení, že novou kapelu plánuje, natož že už ji má. O tom, že už jí má a chce s ní koncertovat paralelně se Support Lesbiens, jsem se od něj dozvěděl z mailu v první den turné. Že s touto skupinou bude mít ambice nahradit Support Lesbiens, k čemuž si bude dopomáhat i jménem (odvozeninou z názvu Support Lesbiens) a naším koncertním repertoárem, jsem se stejně jako kdokoliv jiný dozvěděl až dnes prostřednictvím médií a dalších sdělovacích prostředků.

Jak jsi na jeho rozhodnutí opustit kapelu tehdy reagoval?

Mrzelo mě to, ale musel jsem to akceptovat. Jelikož jsme ale právě zahájili turné, apeloval jsem na Kryštofa, ať tuto zprávu nezveřejňuje před koncem turné. Obával jsem se spekulací, které by mohly průběh turné ohrozit a poškodit Support Lesbiens, naše fanoušky, promotéry a v neposlední řadě i partnery turné.

Spekulace se opravdu vyrojily, ty jsi je ale zarytě dementoval.

Dementoval jsem pouze spekulace o konci Support Lesbiens, stejně jako teď. Pravdou ale je, že jsem nikdy oficiálně nepotvrdil Kryštofův odchod z kapely, o kterém jsem v té době už věděl. Z důvodů, které jsem právě uvedl, jsem ale nemohl. Chtěl jsem tím zabránit jakýmkoliv negativním dopadům na kapelu, fanoušky, pořadatele i partnery turné. Což se mi bohužel stejně nepovedlo a dnes před tímto problémem stojíme.

Spolu s Kryštofem Michalem opouští Support Lesbiens také stávající kytarista, baskytarista a bubeník. Jak si to vysvětluješ?

Pravdou je, že vztahy v kapele nefungují už dobré čtyři roky, od odchodu Sváti Čecha, kdy začaly ve skupině bujet různé intriky. Když začaly sílit a já nabyl podezření, že se děje něco vážného, po poradě s právníkem jsem nechal z naší společné firmy s Kryštofem značku Support Lesbiens přepsat na své jméno. To se stalo zhruba před třemi lety. Nikdy jsem značku ve svůj vlastní prospěch nezneužil a nikdy jsem to ani neplánoval. Nepřepsal jsem ji na sebe, abych ji mohl užívat bez Kryštofa, ale proto, aby se jeho prostřednictvím nedostala „do rukou“ lidí, kteří se nás už několik let snažili poštvat proti sobě. Což se jim bohužel nakonec opravdu podařilo.

Přesto tvrdíš, že se konec Support Lesbiens nekoná?

Ano. Předně potvrzuji, že Support Lesbiens ve stávající sestavě dokončí probíhající turné beze změn. Další existenci Support Lesbiens odchod Kryštofa Michala nevylučuje. Rozhodně se nevzdávám, a pokud to jen trochu půjde, Support Lesbiens padnout nenechám. Pokusím se vytvořit novou sestavu, s novým elánem a novým duchem. Třeba, jak se říká, bude nakonec všechno zlé pro něco dobré… Uvidíme. Každopádně o dalším vývoji Support Lesbiens vás budu informovat.

Napsal(a):

Zanechat komentář