Lanugo natočili hluboký videoklip k Cínovým vojákům

Kapela Lanugo, která balancuje na pomezí mnoha hudebních žánrů, obohatila svou hudbu o další video. Skladba Cínoví vojáci se těší velmi pozitivním reakcím, není tedy divu, že právě ona získala vizuální podobu.

Markéta Foukalová v klipu Cínoví vojáci Markéta Foukalová v klipu Cínoví vojáci Zdroj: youtube.com

Pražská kapela Lanugo vydala na konci minulého roku své druhé album s názvem 2011. Skladby se okamžitě zařadily mezi oblíbené kousky nejednoho hudebního nadšence. Kapela tedy své fanoušky odměňuje v podobě natáčení videoklipů. Ještě před oficiálním vydáním desky byla zhmotněna skladba Tak i já. Nyní přišla řada na velmi emotivní Cínové vojáky.

Téma písničky Cínoví vojáci je vážné. Je o krizi, pochybách a znovunalézání. Mám za to, že do hudby Lanuga takové odstíny patří. Svět přece není jen o veselých věcech a my nechceme jen tak klouzat po povrchu. Navíc nás baví prozkoumávat hlubší, a tím pádem občas i trochu temnější, krajiny.Markéta Foukalová

Natočení klipu se chopil Jan Míka ml., který byl okouzlen mnohoznačností, již v sobě skladba skrývá. Míka se nakonec rozhodl pro zobrazení nefungujícího vztahu očima dítěte onoho páru, které spory trpí nejvíce. Samotná kapela byla tímto pohledem velmi příjemně překvapena. V klipu se kromě zpěvačky Markéty Foukalové objeví také Rozálie Vágnerová.

Lanugo si prozatím za svůj nový studiový počin 2011 vysloužili nominaci na cenu Apollo a belgickými Hooverphonic byli vybráni jako nejlepší skupina pro společný koncert. Další úspěch možná naleznou právě ve videoklipu Cínoví vojáci.

Napsal(a):

Zanechat komentář