Vytisknout tuto stránku

Legendární AC/DC v příštím roce rozproudí Evropu

Kultovní australská hard rocková kapela AC/DC začátkem prosince vydala svou v pořadí šestnáctou desku nesoucí název Rock Or Bust. Na to navazuje stejnojmené turné, které zatím zahrnuje mnoho koncertních dat napříč celou západní Evropou.

AC/DC se v příštím roce vydají do Evropy AC/DC se v příštím roce vydají do Evropy Zdroj: Acdc.com

Nové album skupiny je vůbec prvním, kde nevystupuje kytarista Malcolm Young. Ten trpí vážnými zdravotními problémy, kvůli kterým byl nahrazen svým synovcem Stevie Youngem. Novinka se naneštěstí ve srovnání s předchozí deskou Black Ice, vydanou před šesti lety, zatím prodává v mnohem menším množství.

Dosud však můžeme pouze spekulovat, zda-li je tento pokles zájmu způsoben právě odchodem jednoho ze zakládajících členů AC/DC. Přesto je paradoxně možné Rock Or Bust považovat za úspěšné album. Během prvního týdne od svého vydání se umístilo na třetím místě významného hudebního žebříčku The Billboard 200.

Nemoc Malcolma Younga není bohužel jediným problémem, který kapelu v poslední době trápí. Bubeník Phil Rudd, který se mimo jiné podílel právě na nové desce, má totiž problémy se zákonem kvůli držení drog, placení nájemného vraha a vyhrožování zabitím. Kromě toho dochází na pracovní schůzky s AC/DC neustále se zpožděním či v některých případech vůbec. Prozatím není známo, jestli s ním skupina v rámci budoucího turné počítá.

S politováním musíme zmínit, že Českou republiku tentokrát kapela svou návštěvou neobdaří. Koncerty se však uskuteční ve všech našich sousedních zemích vyjma Slovenska. Ti z vás, kteří si chtějí show z roku 2009 (tehdy proběhla v pražské O2 Areně) zopakovat nebo prostě jen chtějí vyrazit na fenomenální Australany, budou tedy mít mnoho možností za skupinou vycestovat nejblíže do Rakouska, Polska či Německa. 

AC/DC existují již přes čtyřicet let a během doby svého působení se v rámci uskupení vystřídalo mnoho hudebníků. Angus Young je jediným současně fungujícím členem skupiny, který byl současně u jejího zrodu.

Napsal(a):
Buďte první, kdo napíše komentář!

Nejnovější od Ema Šimečková