Vytisknout tuto stránku

Metalfest 2015 - už je jasno

Fanoušci Metalfestu už nějakou dobu trnuli obavami, kde že se bude odehrávat nynější ročník festivalu, protože nad stávajícím dějištěm, amfiteátrem Lochotín, se stahovaly mráčky.

Amfiteátr Lochotín Amfiteátr Lochotín Foto: Petr Hájek / MusicWeb.cz

Problém vznikl díky rekonstrukci amfiteátru, která je z 85% financována z fondů EU. Podle podmínek dotace to ale vypadalo, že se Metalfest (a jiné akce) nebude moci v amfiteátru konat. Primátor Plzně, pan Martin Zrzavecký, se ale nechtěl smířit s přestěhováním festivalu (ačkoliv dle vyjádření Pragokoncertu i náhradní lokality hledali v Plzni a okolí) a vyrazil do Bruselu vyjednávat. A překvapivě byl úspěšný! 

Čtěte také: Acceptujeme Metalfest

Je již tedy jasné, že Metalfest 2015 se bude opět konat v prostorech Amfiteátru Lochotín. Jako bonus bude navíc amfieátr plně nově rekonstruován. Pragokoncert (a samozřejmě my s ním) děkují primátorovi i vedení Plzně, kteří udělali pro věc maximum, bojovali za metalisty a dotáhli vše do zdárného konce. Stejné poděkování patří aktivním fanouškům, kteří psali petice, pořádali pochody a i jinak dávali vědět, že unikátní lokalitu Metalfestu chtějí zachovat. 

Podrobnější reportáž si můžete přečíst v Plzeňském deníku.

 

Napsal(a):
Buďte první, kdo napíše komentář!

Nejnovější od Petr Zip Hájek