Metallica jede dál: Kirk Hammett se rozpovídal o blížící se desce

Fanoušci americké thrash metalové hvězdy Metallica můžou začít slavit: jejich oblíbená kapela po spekulacích konečně řekla víc o tom, kdy vydá další album. A jak se na další desku Metallica cítí? O tom se rozpovídal kytarista Kirk Hammett.

Metallica pro nás chystá další album Metallica pro nás chystá další album Zdroj: Metallica.com

Mezi metalovými nadšenci se jistě najde i mnoho fanoušků americké kapely Metallica, kterou alespoň díky písni Nothing Else Matters zná i každý posluchač rádia či začínající kytarista. Mnoho z nich proto jistě potěší, že se Metallica chystá vydat další album.

Toho bychom se měli dočkat v roce 2016 či nejpozději na začátku roku 2017.„Víte, neustále se posouváme dopředu. A to jak v psaní písní, tak při jejich nahrávání. Proto doufáme, že novou desku vydáme už příští rok. Trochu se bude podobat poslednímu albu Death Magnetic, alespoň co se hudebního směru týče. No, uvidíme," říká Kirk Hammett, kytarista Metallicy.

Také dodává, že se on ani zbytek kapely ještě rozhodně necítí na opuštění pódií a jevištních světel: „Pořád na to máme sílu, energii i inspiraci. Ještě stále máme na seznamu několik věcí, které chceme před odchodem udělat. Víte... Myslím si, že s tím vším ještě nejsme hotovi. A pokud lidé jako Keith Richards nebo Mick Jagger [Rolling Stones] můžou hrát až do sedmdesáti, proč bychom nemohli my?" Zdá se tedy, že Metallicu budeme moci očekávat na velkých pódiích i následující roky. Jen tak dál! 

Skupina své zatím poslední album Death Magnetic vydala již v roce 2008. V poslední době jsme ji proto mohli vidět například na některých větších festivalech. Myslíte, že se s novou deskou dočkáme i turné? A koupili byste si lístek na koncert?

Napsal(a):

Zanechat komentář