pátek, 04 červenec 2014 17:00

Metallica přijíždí s programem sestaveným českými fanoušky

Napsal(a)
Metallica Metallica www.aerodrome.cz

Legenda trashmetalu, skupina Metallica už balí kufry do Prahy. Festival Aerodrome ji přivítá už příští úterý 8. července v Incheba Open Air parku na pražském Výstavišti. Spolu s Metallicou vystoupí ještě skupiny Kvelertak, Children of Bodom a Alice in Chains.

 

Turné BY REQUEST, se kterým Metallica v tento rok objíždí svět, je speciální v tom, že kapela dala šanci svým věrným posluchačům hlasovat, jaké písně chtějí na jejích koncertech slyšet. Fanoušci tak po zakoupení vstupenky měli skvělou příležitost na webových stránkách skupiny Metallica hlasovat pro tu svou skladbu. Potenciál tohoto nápadu byl obrovský, ale fanoušci upřednostnili spíše klasické a léty ověřené pecky před raritními skladbami, které Metallica běžně na koncertech nehraje. Tím pádem se fanoušci pražského koncertu mohou těšit na 17 hitů a jako bonus by měla zaznít i novinka Lords of Summer.

 

 

Pražský setlist: Master of Puppets, One, Enter Sandman, Fade to Black, The Unforgiven, Nothing Else Matters, Seek and Destroy, Battery, Sad But True, For Whom the Bells Tolls, Whiskey in the Jar, Welcome Home (Sanitarium), Orion, Creeping Death, ...And Justice for All, Fuel

Brány festivalu se otevřou v úterý 8. července v 15h a jako první okolo 16h hodin vystoupí norská metalová kapela Kvelertak. V 16:50 je vystřídají finští Children Of Bodom se svým melodickým death metalem. V 18h se pak mohou návštevníci těšit na průkopníky grunge Alice in Chains. Metallica by měla nastoupit okolo 20h se svou dvouhodinovou show, která minulý víkend uchvátila světoznámý festival Glastonbury.

 

Čtěte také : Letošní Aerodrome festival posiluje sestavu

 

Vstupenky na Aerodrome festival je stále možno zakoupit v síti Eventim a Ticketportal. Více informací návštevníci naleznou na stránkách festivalu www.aerodrome.cz.

Další články

 • Metallica předvedla v Praze majestátní show Metallica předvedla v Praze majestátní show

  Metallica už dnes netvoří žánry, ani nepřepisuje dějiny hudby. Její jméno je ale stále pojmem, který dokáže na koncert přilákat pestrou paletu návštěvníků všech věkových kategorií. Na letiště v pražských Letňanech jich dorazilo přes sedmdesát tisíc.

 • Foto: Metallica, Letiště Letňany, Praha, 18. 8. 2019 Foto: Metallica, Letiště Letňany, Praha, 18. 8. 2019

  V neděli večer zahrála v pražských Letňanech v rámci světového turné WorldWired Tour legendární Metallica. Na tuto show dorazilo více jak 70 tisíc fanoušků tvrdé muziky a ani my jsme u toho nemohli chybět. Ještě před samotným vystoupením Metallicy se divákům v roli předskokana představily dvě severské kapely. Norská hardcorová skupina Bokassa a švédská heavymetalová skupina Ghost.

  Prohlédněte si náš fotoreport z tohoto vyprodaného koncertu.

 • Závěr Masters of Rock obstarali rockoví komedianti a progresivní titáni Závěr Masters of Rock obstarali rockoví komedianti a progresivní titáni

  Zatímco sobotní dvojka Tarja a Within Temptation spolu báječně souzněla, nedělní finálový pár mohl jenom těžko být rozdílnější. Předtím se ale ještě na pódiu vystřídala řádka kapel, z nichž mnohé lze dnes již považovat klasiky.

 • Foto: Masters of Rock, Vizovice, 14. 7. 2019 Foto: Masters of Rock, Vizovice, 14. 7. 2019

  Neděle 14. července byla zároveň posledním dnem Masters of Rock 2019, vystoupili Dark Tranquillity, Primal Fear, Children of Bodom. Naplněný areál pobavili glam-metaloví američané Steel Panther a celý festival završili Dream Theater. Z posledního dne Masters of Rock vám přinášíme fotoreportáž.

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };