sobota, 21 únor 2015 17:00

Mötley Crüe pokračují ve svém posledním turné

Napsal(a)
Mötley Crüe se loučí s živým vystupováním Mötley Crüe se loučí s živým vystupováním Zdroj: Oficiální facebookový profil Mötley Crüe

Členové glam rockových Mötley Crüe dávají vědět, co jakožto jednotlivci i celek plánují po dokončení aktuálního turné kapely. To nese název The Final Tour a zahrnuje vystoupení napříč celou Severní Amerikou. Ještě předtím však skupina navštíví Evropu - během června si zahraje na hudebních festivalech ve Švédsku, Rakousku či Velké Británii.

Již ze jména dané koncertní šňůry se dá usuzovat, že by mohl ve vzduchu viset potenciální konec nějaké etapy. Naštěstí se kytarista Mick Mars vyjádřil, že přestože je tato tour vůbec poslední řadou živých performancí Mötley Crüe, není vyloučeno, že se dočkáme nového materiálu z jejich dílny. Kapela se tedy nerozpadá - tak jak se mylně traduje - nýbrž pouze uzavírá své live show.

The Final Tour vypuklo v polovině loňského roku a končí posledním dnem letoška v amerických Los Angeles. Všechna dosud odehraná vystoupení sklidila obrovský úspěch; veškeré koncerty, o kterých je tato informace dostupná, byly vyprodané. Některá města ve Spojených státech budou poctěna návštěvou skupiny dokonce dvakrát.

Co se týče sólového působení hudebníků z Mötley Crue, jejich budoucnost je různorodá. Basák Nikki Sixx má svou kapelu Sixx:A.M., bubeník Tommy Lee působí ve formaci Methods of Mayhem a Mick Mars zase uvádí, že by se rád angažoval v jakékoli nadcházející příležitosti - od filmových soundtracků až po kooperaci s jinými autory. Frontman Vince Neil se zřejmě bude soustředit na kariéru jednotlivce, které se doposud věnuje průběžně.

Heavymetalisté Mötley Crüe se dali dohromady roku 1981 v Los Angeles. Tvoří jednu z komerčně nejúspěšnějších hudebních skupin v této branži. Zatím vydali devět studiových alb a můžeme jen čekat, zda tato legendární kapela přijde s nějakou novinkou.

Další články

 • Odložený koncert Ozzyho a Judas Priest má nový termín Odložený koncert Ozzyho a Judas Priest má nový termín

  Ozzy Osbourne se potýká s kupou zdravotních potíží, jež ho nutí měnit plán zastávek probíhajícího rozlučkového turné. Mezi odložené termíny patří i pražský koncert v O2 areně, původně naplánovaný na 29. února. Ozzy společně s dalšími veterány - Judas Priest - vystoupí 13. listopadu příštího roku.

 • Bohemian Metal Rhapsody představuje na debutovém DVD spoustu nových tváří Bohemian Metal Rhapsody představuje na debutovém DVD spoustu nových tváří

  Projekt Bohemian Metal Rhapsody je duševním dítětem bubeníka Citronu Radima Pařízka a má za sebou poměrně složitou genezi. Jeho prvním oficiálním produktem je DVD se záznamem vystoupení na festivalu Ostrava v plamenech v roce 2018. Zde se poprvé představili v nejnovější sestavě.

 • Video: Festival Rock of Sadská se konal již pošesté Video: Festival Rock of Sadská se konal již pošesté

  Také tento srpen se u jezera ve středočeské Sadské sešli příznivci rockové a metalové hudby na festivalu Rock of Sadská. Jednalo se již o šestý ročník a tak se pořadatelům podařilo vychytat většinu much. A jelikož se návštěvníků sjíždí každým rokem víc a víc, mohli si dovolit i více kapel ze zahraničí. Připomeňte si v naší exkluzivní reportáži jak to letos probíhalo.

 • Do Brna dorazí supergroup složená ze členů Guns N' Roses, Mr. Big, Dream Theater nebo Black Country Communion Do Brna dorazí supergroup složená ze členů Guns N' Roses, Mr. Big, Dream Theater nebo Black Country Communion

  Progresivně rocková superskupina Sons Of Apollo, jejímiž členy jsou Mike Portnoy a Derek Sherinian (Dream Theater), Ron „Bumblefoot" Thal (ex-Guns N' Roses), basák Billy Sheehan (Mr. Big, The Winery Dogs) a zpěvák Jeff Scott Soto (Malmsteen, Jorney, Wet, Talisman), bude mít v Brně koncertní premiéru.

Další podobné články

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };