Vytisknout tuto stránku

Na turné s Amon Amarth? Zpěvačka Huntress Jill Janus o tom ví své

Švédská skupina Amon Amarth se před nedávnem vydala na evropské turné společně s předkapelami Huntress a Savage Messiah. O tom, co se na cestách se seveřany Amon Amarth děje, vypráví zpěvačka kapely Huntress Jill Janus na svém blogu.

Zpěvačka Jill Janus na jeden večer zastala místo frontmana Amon Amarth Zpěvačka Jill Janus na jeden večer zastala místo frontmana Amon Amarth Zdroj: Oficiální facebookový profil skupiny Huntress

Že s kapelami na turné bývá sranda, není těžké odvodit. Mnohá videa z Youtube či historky popisované samotnými členy skupin bývají více než dostatečným důkazem. Své si nyní zažívá i americká skupina Huntress, která je nyní na turné jako předkapela Amon Amarth. Jaké to ale je, když se namísto veselých příhod něco zvrtne, třeba když zpěvák hlavní kapely přijde o hlas? Právě to se dozvídáme od Jill Janus, vokalistky Huntress:

„Hned po našem prvním vystoupení v anglickém Brightonu přišel Johan Hegg, frontman Amon Amarth, o hlas a následující ráno byl převezen do nemocnice.“ začíná Jill popisovat nepříjemnou událost, která však naštěstí skončila dobře. Podle slov Jill se totiž kapely nakonec rozhodly, že následující vystoupení v Plymouthu se rušit nebude: namísto toho Amon Amarth odehrají převážně instrumentální představení a s vokály bude vypomáhat právě Jill, společně s vybranými fanoušky.

„Když mi to Amarth navrhli, říkala jsem si, že mě pravděpodobně večer zabijí jejich naštvaní fandové. Ale nakonec jsem do toho šla.“ říká Jill. A tak se i nakonec stalo. Olavi, Ted, Johan a Fredrik (Amon Amarth) odehráli prvních pár písní instrumentálně. Publikum bylo nejdříve zmateno, nedalo se však vyvést z míry a fanoušci brzy začali křičet texty sami. Na pódium pak vyšla Jill a odzpívala píseň Guardians of Asgaard.

„Mezitím, co kluci hráli instrumentální set, seděla jsem v zákulisí a a poslouchala Guardians of Asgaard přes sluchátka. Slyšela jsem Johanův hlas v hlavě, neměla jsem však nejmenší tušení, jak to zvládnu já. Bez jakékoliv zkoušky, vyzbrojena jen textem a mikrofonem jsem nakonec vykročila na pódium, aniž bych tušila, co čekat. Pak kluci začali hrát úvodní riff a fanoušci začali šílet! Zpívali se mnou celou dobu!“ vzpomíná s nadšením Janus.

Po úspěšně odehraných Guardians následovalo dalších pár instrumentálek. Poté se Jill zeptala fanoušků, kdo má odvahu zazpívat Twilight of the Thunder God. Odvážlivcem byl kluk jménem Buster a během jeho ‚chvilky slávy‘ se na podiu objevil i dočasně oněmělý frontman Johan Hegg, kterého fanoušci přivítali hromovým skandováním. Poslední píseň večera, The Pursuit of Vikings, odzpíval další z fanoušků, jistý Erik.

„Vytáhla jsem ho na pódium, on to rozpálil a publikum bylo nadšené! Uf. Nakonec jsme všem poděkovali a po koncertě se stále nemluvící Johan šel ukázat mezi fanoušky. Bylo to super.“ dodává nakonec na svém blogu Jill, která celou situaci zvládla vskutku bravurně. Na závěr můžeme jen doufat, že zpěvák Johan Hegg už dal své hlasivky do pořádku a příště bude mít větší štěstí. Za nás mu držíme palce.

Napsal(a):
Buďte první, kdo napíše komentář!

Nejnovější od Anna Žáková