Vytisknout tuto stránku
pondělí, 24 listopad 2014 07:00

Nový dokument o Twisted Sister přináší exkluzivní pohled na začátky kapely

Napsal(a)
Film o začátcích Twisted Sisters bude mít premiéru v neděli 23. listopadu Film o začátcích Twisted Sisters bude mít premiéru v neděli 23. listopadu Zdroj: Limusichalloffame.org

Nepříliš známe klubové začátky ikonické hairmetalové kapely Twisted Sister se rozhodl zmapovat německý dokumentarista Andrew Horn. Film s názvem We Are F*cking Twisted Sister! bude slavnostně uveden v neděli 23. listopadu na amsterdamském festivalu dokumentárních filmů IDFA.

Newyorkská legenda Twisted Sister ovládla hudební zcénu osmdesátých letech nejen díky velice chytlavé hudbě, ale hlavně díky výraznému image a teatrálnímu vystupování. Nejúspěšnější hity kapely pochází z alba Stay Hungry, odkud se kromě titulní skladby zapsaly do hudebních žebříčků také písně We're not Gonna Take It či I Wanna Rock (poslední z jmenovaných se mimo jiné objevila i ve hře Vice City ze série Grand Theft Auto). Po rozpadu skupiny v roce 1989 se Twisted Sister opětovně dali dohromady až v roce 2003 a i když již nevydali žádné studiové album, poměrně pravidelně koncertují. Čeští fanoušci si jejich pódiové vystoupení mohli užít poprvé (a prozatím naposled) na festivalu Masters of Rock před třemi lety.

Hvězdná kariéra Twisted Sister odstartovala právě vydáním Stay Hungry v roce 1984. Většina jejich fanoušků ví, že první album s názvem Under the Blade vydali již dva roky předtím, ale již málo z nich ví, že skupina v té době měla za sebou již deset let existence na tvrdé newyorské klubové scéně. A právě těmto začátkům se rozhodl Andrew Horn ve svém snímku. 

"Náš agent nás nechal makat až do úmoru. Hráli jsme čtyři nebo pět koncertů za večer, pět až šest nocí týdně. A některé z koncertů končívaly třeba až v šest ráno," vzpomíná na klubovou éru kapely v sedmdesátých letech kytarista Jay Jay French. "Tenkrát se hrávalo tři až šest večerů v jednom klubu. Například v klubu Mad Hatter jsme od května do září odehráli sedmdesát osm večerů."

"Jedná se o příběh ve stylu Rockyho, kde se bráchové z New Yorku deset let probíjejí než najdou slávu a bohatství," popisuje historii kapely zpěvák Dee Sinder a k filmu dodává: "Jedná se o nezávisle natočený snímek, tak, jak by měly být tyhle dokumenty dělaný, a ne, že si kapela nechá udělat propagandistický film tak, aby v něm vypadala co nejlépe. Je to dílo určené pro naše původní fanoušky, zaryté fanoušky, srdcaře a pro ty, kteří se o kapele chtějí dozvědět co nejvíc."

Na filmu Andrew Horn pracoval pět let a potřebné finance na jeho realizaci získal za pomocí sbírky na crowfundingovém portálu Indiegogo. Speciální nedělní premiéra začínající již o půl jedenácté dopoledne nabídne divákům možnost diskutovat o projektu nejen s jeho tvůrcem, ale také s kytaristou Jay Jay Frenchem. Na festivalu se dokument dočká celkem čtyř promítání a kromě Amsterdamu bude nezávisle na festivalu uveden i v Kolíně nad Rýnem. Jiná promítání již v plánu nejsou, a tak si fanoušci, kteří se na tato promítání nedostanou, budou muset počkat na vydání DVD.

Další články

 • Soutěžte o voucher na nákup not v hodnotě 1000 Kč Soutěžte o voucher na nákup not v hodnotě 1000 Kč

  Učíte se nebo hrajete na nějaký hudební nástroj a chcete se naučit zahrát vaši oblíbenou píseň od známého interpreta? Blíží se Vánoce, pro hudebníky jsou noty od supernoty.cz ideálním dárkem pod stromeček. Tak neváhejte a soutěžte s redakcí musicweb.cz!

 • Lístky na pražský koncert Korn jsou stále k dispozici Lístky na pražský koncert Korn jsou stále k dispozici

  Američtí Korn se po třech letech vrátí do České republiky. 30. května 2020 v pražské Tipsport Areně představí své poslední album The Nothing. Jako předkapela vystoupí francouzská deathmetalová skupina Gojira.

 • Ozzy Osbourne vydá po deseti letech novou desku Ozzy Osbourne vydá po deseti letech novou desku

  Na začátku listopadu se na twitterovém účtu amerického zpěváka a textaře Ozzyho Osbourna objevil status, v němž tento stále aktivní muzikant avizoval nový singl. A druhý den jej skutečně vydal. A to nebylo všechno.

 • Helloween v příštím roce vydají nové album a vrátí se do Prahy Helloween v příštím roce vydají nové album a vrátí se do Prahy

  Protože se návrat ztracených synů Michaela Kiskeho a Kaie Hansena do sestavy Heloween setkal s ohromujícím zájmem a následující turné Pumpkins United (se dvěma zastávkami v České republice) dokázalo po celém světě nalákat stadiony nadšených fanoušků, bylo zjevné, že nemůže následovat nic jiného než další studiovka. Kapela práce na ní potvrdila, ale žádné bližší informace neposkytovala. Až dosud.