Pipes and Pints vyrážejí do světa na Found and Lost Euro Tour

Kapela Pipes and Pints si ujíždí na punk rockové muzice, kterou vedle kytary, bicích a basy doplňují také dudy. V listopadu vydali úspěšnou desku Found and Lost a v březnu s ní vyrážejí na druhou část turné po západní Evropě. Hostit je bude Německo, Francie, Španělsko i Švýcarsko.

Pipes and Pints, punk rocková partička Pipes and Pints, punk rocková partička Zdroj: archiv interpreta

V březnu vyrážejí Pipes and Pints na výlet po Evropě, kde v rámci Found and Lost Euro Tour odehrají sedmnáct koncertů. Celé turné se, jak název napovídá, bude točit kolem poslední desky, kterou kluci vydali v listopadu. Found and Lost, jak se deska jmenuje, má slušně našlápnuto, o čemž svědčí i fakt, že byla nominována na cenu Anděl v kategorii Punk & Hard core.

 

 

Found and Lost Tour je již vlastně v polovině. Od konce listopadu kluci odehráli deset koncertů po České republice a dalších deset v Německu, Polsku a na Slovensku. Šňůru ukončí posledního března s výsledným skóre třicet devět koncertů, pak je čeká zasloužený měsíční odpočinek. Jak říká frontman Vojta Kalina: „V dubnu je zasloužená pauza. Ale koncem dubna a v květnu již vyrážíme na Majálesy a další festivaly u nás a v Německu.“

Přečtěte si také: Pipes and Pints na Mighty Božkov Tour 2012: Zahoď svršky, punk is not dead

Nápad založit Pipes and Pints se zrodil v roce 2006 z touhy zkombinovat punk rock s ostřejším folkem. A tak vznikla kapela složená z drsné pětice punkových hudebníků. Sídlo mají v Praze, ale považují se za česko-americkou skupinu. Pod americkou vlajkou v Pipes and Pints vystupuje zpěvák Syco Mike, který pochází z Kalifornie.

Napsal(a):

Zanechat komentář