čtvrtek, 04 prosinec 2014 13:00

Portugalští Moonspell vydají album Extinct

Napsal(a)
Moonspell v březnu 2015 vydají nové album Moonspell v březnu 2015 vydají nové album Zdroj: Facebookový profil skupiny Moonspell

Gothic metalisté Moonspell, pocházející z portugalského Lisabonu, v březnu roku 2015 vydají nové album. Jeho název Extinct je poměrně zavádějící, neboť si ho můžeme vykládat mnoha způsoby. Termín znamená například vyhynulý, vymřelý, vyhaslý či zaniklý. Doufáme tak, že kapel tímto novým dílem nenaznačuje konec své dlouholeté kariéry.

Skupina již podruhé na desce spolupracovala s vydavatelstvím Napalm Records, samotné nahrávání proběhlo ve Švédsku. Producentem novinky je Jens Bogren, který dříve asistoval u produkce projektů hudebních hvězd jako jsou Opeth, Amon Amarth a další.

Žádná z deseti skladeb, které se mají na albu objevit, doposud nebyla vydaná jako singl. Proto je prozatím brzy na to spekulovat, co od novinky Extinct vlastně čekat. Moonspell však dle svého vyjádřejí pojímají desátou studiovku jakožto lekci nynějším generacím, prý aby bylo jasno, o čem takový goth metal vůbec je. Dá se tedy předpokládat, že deska bude temná jak se patří.

Současně s vydáním nového alba kapela naplánovala turné na rok 2015, v jehož první části, tedy během března a dubna, ale prozatím není zahrnuto vystoupení v České republice. Otázkou je, jak tomu bude později. Moonspell naší kotlinu navštěvují poměrně často. Naposledy tomu bylo vloni, kdy se objevili na proslulých Masters of Rock a později i v pražském Rock Café.

Skupina Moonspell vznikla roku 1992 a hned spolu s vydáním první desky Wolfheart (1995) vstoupila do světového povědomí v oblasti gothic metalu. Dosud nejúspěšnějším albem skupiny je Memorial, vydané v roce 2006. To bylo oceněno tzv. zlatou deskou.

Další články

 • Soutěžte o voucher na nákup not v hodnotě 500 Kč Soutěžte o voucher na nákup not v hodnotě 500 Kč

  Učíte se nebo hrajete na nějaký hudební nástroj a chcete se naučit zahrát vaši oblíbenou píseň od známého interpreta? Blíží se Vánoce, pro hudebníky jsou noty od supernoty.cz ideálním dárkem pod stromeček. Tak neváhejte a soutěžte s redakcí musicweb.cz!

 • Black Friday je tu! Nakupte audio supervýhodně Black Friday je tu! Nakupte audio supervýhodně

  Black Friday je tu! Nakupte audio supervýhodně. Očekávaný čas akcí a slev je tady. Pokud hledáte nová sluchátka nebo reproduktory, nastává ideální doba ke koupi. Vybíráme pro vás momentálně ty nejzajímavější kousky od Mobil Pohotovosti. Z čeho můžete vybírat?

 • Iron Maiden v červenci zahrají v Praze Iron Maiden v červenci zahrají v Praze

  Britští heavymetaloví velikáni Iron Maiden se znovu vrátí do Prahy. V červenci příštího roku vystoupí na stadionu Sinobo ve Vršovicích. Jako předskokany s sebou přivezou skupiny Airbourne a Lord of the Lost.

 • Ještě jeden polibek pro Prahu - Kiss se vrátí do O2 areny Ještě jeden polibek pro Prahu - Kiss se vrátí do O2 areny

  Jedna z největších rockových kapel historie se vydala na své (další) rozlučkové turné a v jeho rámci ji cesta podruhé zavede i do Prahy. Zatímco letošní vystoupení se odehrálo v Edenu, 1. července příštího roku se představí v O2 areně.

Další podobné články

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };