pátek, 04 březen 2016 13:10

Pretty Maids jsou bez klávesisty. Nahrávání nového CD ale nezastavili.

Napsal(a)
Morten Sandager opustil kapelu po 10ti leté spolupráci Morten Sandager opustil kapelu po 10ti leté spolupráci Zdroj: Oficiální facebookový profil skupiny Pretty Maids

Po tom, co fanoušci dánských hard rockerů Pretty Maids zaplesali nad zprávou z 1.února 2016, že se kapela zavírá do studia, aby mohla pracovat na svém již 15. studiovém albu, o dva týdny později přišla rána. Jejich dlouholetý klávesista se rozhodl spolupráci se skupinou ukončit.

Klávesista Morten Sandager spojil své jméno s kapelou v roce 2006. V jejích řadách absolvoval nespočet koncertů po celém světě a svou zvukovou stopu zanechal ve 3 studiových albech – Pandemonium (2010), Motherland (2013) a také na Louder Than Ever (2014), které obsahuje znovu nahrané skladby z jejich dřívější tvorby a 4 nové písně.

O Sandagerově odchodu uveřejnila kapela na svých webových a facebookových stránkách jen velmi stručnou zprávu: ,,Pretty Maids se rozešli s klávesistou Mortenem Sandagerem ve vzájemném porozumění! Do budoucna mu přejeme jen to nejlepší!!"

Zda-li skupina má už někoho, kdo zaujme jeho místo, nechce prozradit. Na dotazy ohledně nahrávání kláves na novém CD jen odpověděla: ,,Ještě nemáme oficiálního klávesistu, ale na novém albu nám pomáhá kamarád a odvádí velmi dobrou práci."

Pretty Maids jsou kapela založená zpěvákem Ronniem Atkinsem a kytaristou Kennethem Hammerem v roce 1981 v dánském Horsenu. Jejich klasický kytarový hard rock klade důraz na melodické prvky jako jsou právě klávesy a zpěv. Za svou kariéru prodali na statisíce desek.

Další články

 • Odložený koncert Ozzyho a Judas Priest má nový termín Odložený koncert Ozzyho a Judas Priest má nový termín

  Ozzy Osbourne se potýká s kupou zdravotních potíží, jež ho nutí měnit plán zastávek probíhajícího rozlučkového turné. Mezi odložené termíny patří i pražský koncert v O2 areně, původně naplánovaný na 29. února. Ozzy společně s dalšími veterány - Judas Priest - vystoupí 13. listopadu příštího roku.

 • Bohemian Metal Rhapsody představuje na debutovém DVD spoustu nových tváří Bohemian Metal Rhapsody představuje na debutovém DVD spoustu nových tváří

  Projekt Bohemian Metal Rhapsody je duševním dítětem bubeníka Citronu Radima Pařízka a má za sebou poměrně složitou genezi. Jeho prvním oficiálním produktem je DVD se záznamem vystoupení na festivalu Ostrava v plamenech v roce 2018. Zde se poprvé představili v nejnovější sestavě.

 • Video: Festival Rock of Sadská se konal již pošesté Video: Festival Rock of Sadská se konal již pošesté

  Také tento srpen se u jezera ve středočeské Sadské sešli příznivci rockové a metalové hudby na festivalu Rock of Sadská. Jednalo se již o šestý ročník a tak se pořadatelům podařilo vychytat většinu much. A jelikož se návštěvníků sjíždí každým rokem víc a víc, mohli si dovolit i více kapel ze zahraničí. Připomeňte si v naší exkluzivní reportáži jak to letos probíhalo.

 • Do Brna dorazí supergroup složená ze členů Guns N' Roses, Mr. Big, Dream Theater nebo Black Country Communion Do Brna dorazí supergroup složená ze členů Guns N' Roses, Mr. Big, Dream Theater nebo Black Country Communion

  Progresivně rocková superskupina Sons Of Apollo, jejímiž členy jsou Mike Portnoy a Derek Sherinian (Dream Theater), Ron „Bumblefoot" Thal (ex-Guns N' Roses), basák Billy Sheehan (Mr. Big, The Winery Dogs) a zpěvák Jeff Scott Soto (Malmsteen, Jorney, Wet, Talisman), bude mít v Brně koncertní premiéru.

Další podobné články