Pretty Maids jsou bez klávesisty. Nahrávání nového CD ale nezastavili.

Po tom, co fanoušci dánských hard rockerů Pretty Maids zaplesali nad zprávou z 1.února 2016, že se kapela zavírá do studia, aby mohla pracovat na svém již 15. studiovém albu, o dva týdny později přišla rána. Jejich dlouholetý klávesista se rozhodl spolupráci se skupinou ukončit.

Morten Sandager opustil kapelu po 10ti leté spolupráci Morten Sandager opustil kapelu po 10ti leté spolupráci Zdroj: Oficiální facebookový profil skupiny Pretty Maids

Klávesista Morten Sandager spojil své jméno s kapelou v roce 2006. V jejích řadách absolvoval nespočet koncertů po celém světě a svou zvukovou stopu zanechal ve 3 studiových albech – Pandemonium (2010), Motherland (2013) a také na Louder Than Ever (2014), které obsahuje znovu nahrané skladby z jejich dřívější tvorby a 4 nové písně.

O Sandagerově odchodu uveřejnila kapela na svých webových a facebookových stránkách jen velmi stručnou zprávu: ,,Pretty Maids se rozešli s klávesistou Mortenem Sandagerem ve vzájemném porozumění! Do budoucna mu přejeme jen to nejlepší!!"

Zda-li skupina má už někoho, kdo zaujme jeho místo, nechce prozradit. Na dotazy ohledně nahrávání kláves na novém CD jen odpověděla: ,,Ještě nemáme oficiálního klávesistu, ale na novém albu nám pomáhá kamarád a odvádí velmi dobrou práci."

Pretty Maids jsou kapela založená zpěvákem Ronniem Atkinsem a kytaristou Kennethem Hammerem v roce 1981 v dánském Horsenu. Jejich klasický kytarový hard rock klade důraz na melodické prvky jako jsou právě klávesy a zpěv. Za svou kariéru prodali na statisíce desek.

Napsal(a):

Zanechat komentář