Sek jsi bombónky křtili. Videoklip Psí čum se poprvé uvedl v Nymburce

Sedmičlenná formace neurčitého, avšak zcela osobitého a nezaměnitelného stylu, Sek jsi bombónky, včera pokřtila svůj historicky první videoklip. Tento hudební minifilm byl natočen k singlu Psí čum, který byl vtisknut do nosičů s názvem Dupalhnátkov.

Sek jsi bombónky si křest debutového klipu užívali Sek jsi bombónky si křest debutového klipu užívali Foto: Lenka Šulcová, MusicWeb.cz

Svět z pohledu psa i narcisitního chlapce si svou premiéru užil v sobotu 13. října v nymburské kavárně U Strejčka. A ačkoli samotná kapela obléhá nejen středočeská a pražská pódia, za jejich desetileté fungování je Psí čum první skladbou, která byla poctěna natočením klipu. A Bombónci si natáčení samozřejmě řádně užívali: „Vzali jsme nástroje, oblékli bílé kalhoty a vytvořili crazy účesy. Výsledek snad stojí za to. Kromě skvělé zábavy jsme si ale užili i trochu ostřejší chvilky. Klukům se třeba stala taková nehoda s mojí kytarou – spadla a ulomil se jeden kolík,“ prozrazuje zpěvák Petr Eliška.

Začátek večera, avizovaný na osmou hodinu večerní, byl o nějakou to minutu posunut. Avšak poté se rozhořel hudebně barevný oheň. První kapkou oleje přidanou do plamenů rudého živlu byli poděbradští Flat Fly, jejichž reggae proudilo kavárnou jako krev v žilách. Po nich ale pódium patřilo již jen hlavním hvězdám večera, Sek jsi bombónkům.

Přečtěte si také recenzi posledního alba Sek jsi bombónků s názvem Dupalhnátkov

Samotný křest proběhl za přítomnosti početné a především věrné fanouškovské základy. Večer plný zábavy a skvělé hudby proměnil Nymburk na místo, v němž jsou psi tím nejdůležitějším pro navázání vztahu. V kavárně se vytvořila nepopsatelná atmosféra, kterou podpořilo samotné promítání klipu. Přítomní ho vyhodnotili jako vtipně pojatý příběh ze současného světa. Psí čum se přítomným líbil a byl ihned přijat jako další skvělá příchuť sladkých Bombónků.

 

 

Samotný akt křtu proběhl za přítomnosti nejen celé kapely, ale rovněž hlavní protagonistky klipu Báry Čápové a režiséra Filipa Tepera. Jakmile byl klip oficiálně pokřtěn šampaňským a všem se řádně poděkovalo, byla spuštěna premiéra Filmu o filmu: Psí čum. Tento dokument, natočený v průběhu vzniku videoklipu, má na svědomí Radek Jína, zvukař kapely. Jeho dílo bylo překvapením nejen pro návštěvníky, ale i pro Bombónky, kteří dokument shlédli poprvé rovněž ve večer křtu. A jejich bezprostřední reakce? „Je to fakt sranda.

Foto: Lenka Šulcová

Napsal(a):

Zanechat komentář

?>