pondělí, 22 prosinec 2014 07:00

Serious Black není all stars projekt, ale regulerní kapela

Napsal(a)
Serious Black se únoru představí i v Praze Serious Black se únoru představí i v Praze Zdroj: Serious-black.com

Možná jste o novém power metalovém seskupení Seroius Black již slyšeli. Když se totiž sejdou v jedné sestavě taková jména jako v tomto případě, mají o publicitu postaráno.

 V Serious Black nenajdete žádná metalová nedochůdčata. Posuďte sami, kytara: Roland Grapow (Masterplan, ex-Helloween), bicí: Thomen Stauch (ex-Blind Guardian), basa: Mario Lochert (ex-Visions Of Atlantis), kytara: Dominik Sebastian (Edenbridge), klávesy: český zástupce Jan Vacik (ex-Dreamscape) a konečně zpěv: Urban Breed (ex-Tad Morose). Mohlo by se zdát, že tu máme další all star band, jež nebude mít dlouhého trvání, protože tolik ega pod jednou střechou nemůže fungovat. Členové kapely ale tvrdí, že toto je trochu jiný případ. Přebal alba As Daylight Breaks, Zdroj: Serious-black.com

"Nová kapela - šest členů, šest přátel - všichni se spoustou zkušeností a znalostí, podloženou mnoha lety působení v hudebním průmyslu a působením v nejúspěšnějších kapelách v ranku melodického metalu. Serious Black se liší od spousty takzvaných all star kapel, protože jsou ve skutečnosti opravdovou kapelou," tvrdí se v jejich prohlášení.

Debut As Daylight Breaks se chystá do obchodů 26. ledna. V prohlášení se praví, že deska je společným dílem všech členů sestavy, kteří se nemohou dočkat, až ji posluchačům představí naživo. Kdo má to štěstí, že sehnal lístky na pražský koncert HammerFall 6. února příštího roku, může se právě na tuhle partu v roli speciálního hosta těšit.

Další články

 • Odložený koncert Ozzyho a Judas Priest má nový termín Odložený koncert Ozzyho a Judas Priest má nový termín

  Ozzy Osbourne se potýká s kupou zdravotních potíží, jež ho nutí měnit plán zastávek probíhajícího rozlučkového turné. Mezi odložené termíny patří i pražský koncert v O2 areně, původně naplánovaný na 29. února. Ozzy společně s dalšími veterány - Judas Priest - vystoupí 13. listopadu příštího roku.

 • Bohemian Metal Rhapsody představuje na debutovém DVD spoustu nových tváří Bohemian Metal Rhapsody představuje na debutovém DVD spoustu nových tváří

  Projekt Bohemian Metal Rhapsody je duševním dítětem bubeníka Citronu Radima Pařízka a má za sebou poměrně složitou genezi. Jeho prvním oficiálním produktem je DVD se záznamem vystoupení na festivalu Ostrava v plamenech v roce 2018. Zde se poprvé představili v nejnovější sestavě.

 • Video: Festival Rock of Sadská se konal již pošesté Video: Festival Rock of Sadská se konal již pošesté

  Také tento srpen se u jezera ve středočeské Sadské sešli příznivci rockové a metalové hudby na festivalu Rock of Sadská. Jednalo se již o šestý ročník a tak se pořadatelům podařilo vychytat většinu much. A jelikož se návštěvníků sjíždí každým rokem víc a víc, mohli si dovolit i více kapel ze zahraničí. Připomeňte si v naší exkluzivní reportáži jak to letos probíhalo.

 • Do Brna dorazí supergroup složená ze členů Guns N' Roses, Mr. Big, Dream Theater nebo Black Country Communion Do Brna dorazí supergroup složená ze členů Guns N' Roses, Mr. Big, Dream Theater nebo Black Country Communion

  Progresivně rocková superskupina Sons Of Apollo, jejímiž členy jsou Mike Portnoy a Derek Sherinian (Dream Theater), Ron „Bumblefoot" Thal (ex-Guns N' Roses), basák Billy Sheehan (Mr. Big, The Winery Dogs) a zpěvák Jeff Scott Soto (Malmsteen, Jorney, Wet, Talisman), bude mít v Brně koncertní premiéru.

Další podobné články