Vytisknout tuto stránku

Support Lesbiens s novou smlouvou i novou deskou

Support Lesbiens patří k nejpopulárnějším skupinám na domácí pop-rockové scéně. Skupina působící od roku 1992 má za sebou spoustu úspěchů i spoustu změn. Nedávno podepsala smlouvu s vydavatelstvím Warner Music a oznámila vydání nové desky, která nás čeká na konci října.

Support Lesbiens Support Lesbiens Zdroj: Warner Music / J. Gvozdek

 Svou hudební kariéru kapela začala před více, jak dvaceti lety, albem So What?. Dále následovaly další desky a taktéž úspěchy, na domácí scéně i v zahraničí. Se čtvrtým albem Tune Da Radio přišla zlatá deska a singl In Da Yard se stal jedním z nejhranějších v našich rádiích. Postupem času získali nejenom mnoho zlatých a platinových desek, ale také ocenění od České hudební akademie a několik cen v podobě Anděla. Kapela prošla mnohými změnami, ale jednou z největších byl odchod zpěváka Kryštofa Michala se všemi instrumentalisty kromě kytaristy Hynka Tomanav roce 2012. Ten pak svůj tým doplnil o nové hudebníky a pod hlavičkou Support Lesbiens pokračují dál. Poslední album vyšlo před dvěma lety, v mezičase skupina vydala CD + DVD G2 Acoustic Stage, na kterém najedete akustická vystoupení kapely z cyklu hudební televize Očko. Letos kapela přišla s první českou písní Skořicová, kterou nazpívala s herečkou Ivou Pazderkovou, a tím podpořili Český registr dárců krvetvorných buněk IKEM.

 


Nové album bude autorsky zahrnovat všechny členy skupiny, taktéž by nás mělo překvapit písněmi v českém jazyce, hned vedle klasických anglicky zpívaných songů. Pod produkcí desky je podepsán Armin Effenberger, který se proslavil společně s Vandou Choco jako tvůrčí duo skupiny zvané Cartonnage. Křest desky se bude konat 31. října v pražském Paláci Akropolis, kde také písně z desky budou poprvé ke slyšení v koncertní podobě. Příští rok má kapela v plánu turné a taktéž zamíří na některá festivalová podia. Měli by se objevit dokonce koncerty za hranicemi naší republiky.

Napsal(a):
Buďte první, kdo napíše komentář!

Nejnovější od Šárka Petzná