pátek, 22 leden 2016 13:00

The Tap Tap rozhýbou loutkové divadlo

Napsal(a)
The Tap Tap The Tap Tap Zdroj: oficiální stránky kapely

Premiéru divadelní představení, ve kterém se unikátně spojí živá muzika s loutkami rozpohybovanými elektrickými invalidními vozíky, chystají The Tap Tap na duben do prostor Nové scény Národního divadla. Podobné spojení bychom těžko hledali jinde na světě.

 

Divadelní hra podle knihy Jesus Betz francouzských autorů Freda Bernarda a Francoise Roca pojmenovaná Nefňuka (aneb podivuhodná dobrodružství Kristla Špána na souši i na moři) je odvážné představení o tom, že prohrává jen ten, kdo vzdá všechno předem.
Scénaře se ujal kapelník skupiny The Tap Tap Šimon Ornest a k výběru tématu říká: „O knížce Jesus Betz jsem se dozvěděl zhruba před 5 lety od skvělého herce a komika Tondy Novotného a okamžitě mne zaujala. Příběh vypráví o klukovi s těžkým postižením, který je nesmírně odvážný a chytrý. Díky tomu překoná spoustu překážek a zažije spoustu dobrodružství. Nakonec dosáhne velkého úspěchu, šťastně se zamiluje a stane se ředitelem vlastního cirkusu. Cílem představení je ukázat, že opravdu prohrává jen ten, kdo všechno vzdává předem." K režírování hry se spojil s Jakubem Macečkem, hudbu složil Jaroslav Svoboda z kapely Kontraband a scénu s loutkami navrhl Petr Matásek. Na jejich výrobě The Tap Tap spolupracují s Východočeským divadlem v Pardubicích a loutkářem Miroslavem Trejtnarem.

Čtěte také: The Tap Tap popáté vyprodali Státní operu

Pohyb speciální scény a loutek budou mít na starosti členové kapely The Tap Tap svými čtyřmi elektrickými vozíky. Na Nové scéně Národního divadla se chystá 8 repríz a pak se soubor rozjede na hostování po celé České republice.
Pro uskutečnění tohoto unikátního projektu je kromě zapálení herců-hudebníků pro divadlo samozřejmě také dostatek peněz. Celkový rozpočet je 1 800 000 a kapela The Tap Tap by ráda část z této sumy získala i od sponzorů. Jimi se můžete stát i vy na crowfundingovém portále Hithit. Za vaše příspěvky jsou od autorů hry připraveny i zajímavé ceny od lístků na premiéru přes slanění Nuselského mostu na invalidním vozíku až po osobní seznámení s Nefňukou či kytaru darovanou Xindlem X.
Tak co, je pro vás tato nabídka lákavá? Neváhejte tedy a na www.hithit.cz/thetaptap podpořte projekt jakoukoliv finanční částkou do 4. března 2016.

Další články

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };