Sázavafest Battle 2012: Ukaž svůj hudební talent

Už vás nebaví jen tak pro sebe si brnkat na kytaru ve stísněném pokojíčku a chcete svůj talent konečně vystavit na odiv? A co rovnou na jednom z největších festivalů v Česku? Sázavafest Battle 2012 dává věčným snílkům jedinečnou šanci přiblížit se tužbám o krok blíže a postavit se tváří v tvář stejně začínajícím hudebníkům na společném klání.

Kaiser Chiefs Kaiser Chiefs Zdroj: artinbase.com

Otestovat sluch návštěvníků není dovoleno pouze mladým kapelám, ale i nadějným sólistům. Přihlášky mohou zájemci podávat do 6. května. Jedinou podmínkou pro řádné zaevidování je uživatelská registrace, profilová prezentace a samosebou i nahrání vlastního materiálu, jako možnosti zpětné vazby od fanoušků.

Časový line-up Sázavafestu však není elastický, vítězové mohou být pouze čtyři. O jejich osudu rozhodne jak odborná porota, tak návštěvníci festivalu v poměru jedna ku jedné. Komise složená ze zástupců organizátorů akce, hudebních publicistů či profesionálních muzikantů tak dle atraktivnosti nahrávek pošle dva interprety přímo na festival. O zbytek se postarají aktivní čtenáři skrze internetové hlasování.

Sázavafest, který soutěž mladých talentů zaštiťuje, se uskuteční od 2. do 5. srpna v Benešově. Za bezpochyby nejsilnějšího headlinera prozatím platí britská indie pětka Kaiser Chiefs, kterou doplní formace Fun Lovin´ Criminals, Skindred, Molotov, Yellow Umbrella či DJ Paul Oakenfold.

Vyjádřit sympatie nadějnému hudebníkovi anebo jen podpořit senzacechtivé přátele, budou moci prostřednictvím online ankety všichni registrovaní uživatelé od 30. května do 19. června. Nutno podotknout, že Sázavafest Battle neklade nároky na charakter prezentované hudby, žánrová diskriminace je tudíž vyloučena.

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Pete Doherty odškodní české posluchače již za týden

  Zbitý umělec, nebo rebelský písničkář par excellence? Obojí. Nevyzpytatelný zpěvák a kytarista Pete Doherty už oprašuje svůj pověstný klobouček, aby čeští posluchači spatřili jeho pravý odstín z dob dávných. Zakládající člen skupiny Babyshambles vystoupí už příští středu v Paláci Akropolis, aby odškodnil zklamané příznivce-návštěvníky loňského ročníku festivalu Rock for People.

 • Sázavafest 2013: Program obohatí Celeste Buckingham

  Festival, který je obestřen hávem tradice a jedinečné atmosféry, se v roce 2013 místem konání opět vrací k řece Sázavě. A na jednom z jeho pódií vystoupí mezinárodní hvězda Celeste Buckingham.

 • Sázavafest posílá po řece další vlnu předprodeje

  Sázavafest vypouští první informace o chystaném třináctém ročníku, který proběhne od 1. do 3. srpna 2013. Informovali jsme již o přesídlení festivalu z Benešova do zámeckého lesoparku ve Světlé nad Sázavou. Další novinkou je spuštění druhé vlny předprodeje.

 • Sázavafest má nové místo pro další ročník

  Sázavafest si drží dlouholetou tradici. Má na svém kontě dvanáct ročníků a třináctý, jakkoli se může zdát vzdálený, už se chystá. Přípravy jsou v plném proudu. Program ještě jasný není, jasné však je, že příští Sázavafest se bude konat v zámeckém lesoparku ve Světlé nad Sázavou.