Ulož.to: Mp3 zdarma jsou minulostí. Bude se platit!

Před několika dny majitelé serveru ulož.to oznámili, že jejich web čeká spousta změn. Na svém blogu tak psali o chystaných změnách designu, ale i zprovoznění řady nových služeb.

Logo serveru Uložto.cz Logo serveru Uložto.cz Zdroj: ulozto.cz

Některé novinky, jako třeba soutěže, mnoho návštěvníků jistě přivítá, ale mluví se i o takových, které část uživatelů nejspíše nepotěší. Není totiž tajemstvím, že mnozí na ulož.to hledají snadný přístup k nelegálnímu stahování hudebních nahrávek. A právě tomu se snaží zabránit Mezinárodní federace fonografického průmyslu IFPI, která server Uložto.cz, pod hrozbami žaloby, dotlačila koncem loňského roku k vyjednávání.

 

MusicWebu se podařilo získat vyjádření přímo od provozovatele. „S IFPI se skutečně jedná, 20. února by měla proběhnout další, snad už finální schůzka. Máme velký zájem se dohodnout a našim uživatelům tak nabídnout rozšíření služeb a možnost nakupovat hudbu.“ řekl Jan Karabina, spolumajitel Uložto.cz. „Z obchodních důvodů ovšem zatím nemůžeme komentovat konkrétní podobu služby, tyhle věci jsou teprve v jednání,“ dodal.

 

Nechme se tedy překvapit jakou podobu prodej hudby bude mít a za jakou cenu bude nabízena. Je však jisté, že aktuální dění kolem ochrany autorských práv tak pomalu zasáhne i jedno z našich největších datových úložišť. Změny se zatím budou týkat jen hudebních nahrávek, tedy předmětu zájmu IFPI. Je však možné, že dosáhnutí této dohody bude motivovat další, jako třeba ČPU, k podobnému zásahu.

Napsal(a):

Zanechat komentář