středa, 02 listopad 2016 13:00

Vydejte se na Balkan Trip s kapelou Mr.Loco

Napsal(a)
Mr.Loco Mr.Loco Zdroj: Management kapely

Pokud se chcete vrátit do letní pohodové atmosféry i nyní v pokročilém podzimu, pusťte si novou desku horkokrevné kapely Mr.Loco nazvanou Balkan Trip, která vás svou lehkostí nabije energií.

 

Nové studiové album kapely Mr.Loco je již druhým počinem této originální hudební formace stylově  v kombinaci balkánského folkloru s prvky latiny, reggae, ska a hip hopu. Celkem deset skladeb je zpíváno převážně v angličtině, autorem je Filip Flusser, jednu skladbu napsal Jiří Weidemann a jedna je kolektivním dílem celé kapely. O texty se pak postaral výhradně Filip Flusser. Podle jeho slov deska vznikala přes dva roky a to pečlivým a vyčerpávajícím výběrem a vlastně dvojím sebekritickým sítem. Rovněž masteringu, grafice a výběru fotek muzikanti věnovali dostatek času a rozvahy, aby byli s výsledkem stoprocentně spokojeni. Úvodním singlem desky je skladba One Chance, ke které již vznikl i videoklip. Děj se odehrává na slepém rameni Vltavy v Libni, novém mostě do Troji a na Vítkově, kam jej zasadil svou režií Marek Sodoma.Kapelu Mr.Loco bychom také mohli zařadit mezi world music, neboť je složená z hudebníků z různých koutů světa. Jak se vlastně koncem roku 2010 dali dohromady vysvětluje její zakladatel Filip Flusser: „Složení kapely je vlastně taková veliká náhoda, náš bývalý bubeník mi doporučil našeho současného basáka, (mexičan Luis), který je v kapele od samého začátku. Ten mi doporučil jeho výborného kamaráda (peruanec Vlado), trumpeta, klávesy a ten ve finále přitáhl do kapely nového bubeníka (Columbijec Felipe). Takže jsem k této latinoamerické sestavě přišel úplně náhodou. Jediný cílený výběr padl na DJe, kterým se stal Jirka. S ním jsme měli kdysi kapelu Temperamento, a ten se také ujal producentského postu. Nemohl jsem si přát originálnější kapelu s obrovským citem pro rytmus a groove.“  

Další články

 • Soutěžte o 2x2 lístky na koncert Herbaliser - ukončeno Soutěžte o 2x2 lístky na koncert Herbaliser - ukončeno

  Do Prahy se po roce vrátí britská kapela The Herbaliser míchající jazz s hip-hopem. Naposledy The Herbaliser vystoupili v rámci Mladí ladí jazz na Karlově náměstí a tentokrát zavítají 11. dubna 2019 do Lucerna Music Baru, kam přijedou s novým albem Bring Out The Sound, které jim vyšlo v březnu 2018. Pojďte s redakcí musicweb.cz soutěžit o volné vstupy!

 • Ed Sheeran plánuje letní megakoncert v Praze Ed Sheeran plánuje letní megakoncert v Praze

  Kytarista, zpěvák a skladatel Ed Sheeran je v posledních letech objevem na hudební scéně. Ale dnes už se zařadil mezi nejvýraznější hudební osobnosti současnosti. A nyní chystá koncert v Praze!

 • Foto: Hypnotic Brass Ensemble, Roxy, 2.5.2018 Foto: Hypnotic Brass Ensemble, Roxy, 2.5.2018

  Hypnotic Brass Ensemble poprvé přijel do Prahy, jejich strhující koncert plný rytmů jazzu, funku, afrobeatu a hip hopu si diváci vychutnali v pražském klubu Roxy.

 • Chicagský Hypnotic Brass Ensemble zahraje v květnu poprvé u nás Chicagský Hypnotic Brass Ensemble zahraje v květnu poprvé u nás

  Sedm pokrevních bratrů pokračuje v odkazu svého otce, proslulého jazzového trumpetisty Phila Cohrana. Šlapající žesťová kapela hrála původně na chicagských ulicích a nádražích a postupně se dostala až na pódia Lincoln Centra a Carnegie Hall v New Yorku i Opery v Sydney. K dechovým nástrojům přidali bicí a baskytaru a v rytmickém drivu projeli celý svět.

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };