16.12.2012 15:00

Wohnout představili svůj nový videoklip ve 3D

Čtyřčlenná skupina Wohnout představila 12. prosince 2012 v prostorách Bontonlandu nový 3D videoklip písně Zpěvák na inzerát. V klipu se objevily i známé tváře dalších českých skupin jako je Jiří Macháček z Mig21, Márdy z Vypsané Fixy nebo Tomáš Hájíček z Krucipüsku.

Podvečer představování nového 3D klipu Wohnoutů vypukl lehce po páté. Na úvod kluci nalákali své fanoušky na závěrečný velkolepý koncert sezóny, který se uskuteční 22. prosince 2012, a kde budou vystupovat společně s kapelou Tři sestry. Následovalo představení samotného klipu, jehož scénář byl vyroben členem Wohnoutů, Honzou Homolou.

Ve videoklipu si měli zahrát známí zpěváci z ostatních českých kapel, a to Jiří Macháček (Mig21), Michal Mareda alias Márdy (Vypsaná Fixa), Tomáš Hájíček (Krucipüsk) a Vašek Bláha (Divokej Bill), a herci Lukáš Pavlásek a Marek Taclík. Nakonec se v něm spíš jen mihly jejich tváře. Při vytváření 3D klipu byla použita technika Motion Capture, stejně jako třeba ve filmu Avatar nebo Pán prstenů, takže pokud mají fanoušci Wohnoutů doma třeba červeno-modré 3D brýle, mohou si projekci klipu vychutnat lépe v trojrozměrné verzi.

2012 12 12 jirka zemanek wohnout

Po projekci nového (letos již čtvrtého nebo pátého) videoklipu Wohnoutů došlo i na zodpovídání otázek, které členům skupiny Wohnout položili fanoušci na internetu. Matěj Homola, Jirka Zemánek, Honza Homola a Zdeněk (Fenek) Steiner prozradili, jak vznikají jejich texty k písním, čím se motivují, zda budou mít za pár let jakožto kapela nějakou oslavu dvacátých narozenin i pro své fanoušky, jak se připravují na festival Banát do Rumunska a podobně. Došlo i na zajímavější otázky, jako například, kdy a na čem byl Matěj Homola naposledy v kině se psem, jestli Jirka Zemánek vymačkává zubní pastu od konce, od prostředka, od začátku nebo vůbec nebo jestli Róza od Honzy Homoly už umí říct slovo „pr*el".

Na konci představování nového klipu Zpěvák na inzerát došlo i ke křtu: v ten samý den po třech letech vydával Honza Homola již své druhé album s názvem Čarovánky. Sám během tiskové konference prozradil, že vzniklo náhodně v malé místnosti vedle jeho kuchyně. Album je spíše instrumentální, nicméně Honza uvedl, že jsou v něm i okamžiky, které posluchače překvapí.

 

{youtube}hi48o7WtEbo{/youtube}


Celý podvečer byl provázen pohodou a vtipem. Fanoušci Wohnoutů mohli všechno sledovat online na YouTube pomocí technologie Google+. Pokud to však nestihli, nevadí, už teď se mohou na klip songu Zpěvák na inzerát podívat právě na stránce YouTube.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.