Vytisknout tuto stránku

Zemřel Ed King, bývalý člen Lynyrd Skynyrd

Ve středu 22. srpna zemřel ve věku 68 let bývalý kytarista jižanské rockové kapely Lynyrd Skynyrd Edward Calhoun, známý jako Ed King. S odkazem na jeho rodinného přítele to uvedla agentura AP. King zesnul doma v Nashvillu ve státě Tennessee. King s kapelou spolupracoval na tvorbě některých jejích hitů včetně písně Sweet Home Alabama.

Ed King Ed King www.people.com

Ed King se členem kapely stal v roce 1972 a hrál v ní na kytaru tři roky. Je spoluautorem zásadních desek Pronounced Leh-nerd Skin-nerd (1973), Second Helping (1974) a Nuthin Fancy (1975). Album Second Helping bylo vynikající. Vyšla na něm mimo jiné i slavná jižanská hymna Sweet Home Alabama, kterou hrají rádia a televize dodnes. Po třetí desce King odešel s vysvětlením, že už je z kapely a turné vyčerpaný a to mu zřejmě v té době zachránilo život. V roce 1977 při letecké havárii zemřeli dva členové kapely Lynyrd Skynyrd - zpěvák Ronnie Van Zant a kytarista Steve Gaines. Kytarové sólo z Free Bird je podle časopisu Guitar World třetím nejlepším sólem historie. Do rock 'n' rollové síně slávy byli uvedeni v roce 2006.

V květnu 2015 přijeli v klasické sestavě: zpěvák Johnny Van Zant, kytaristé Rickey Medlocke, Gary Rossington a Mark Matejka, baskytarista Johnny Colt, bubeník Michael Cartellone a klávesista Peter Keys. Tato parta nahrála i album Last of a Dyin' Breed. Plzeňský koncert byl součástí evropského turné zahájeného v Glasgow a ukončeného v Helsinkách. Poté se přesunuli do illinoiského Chillicothe. O koncertu v České republice, který se ale konal bez Eda Kinga, si můžete přečíst zde

 K obnoveným Lynyrd Skynyrd se zase vrátil v roce 1987 a hrál až do roku 1996, kdy ho začalo trápit srdce a nemohl už s kapelou jezdit na turné. Později podstoupil transplantaci srdce. V posledních letech života bojoval s rakovinou plic, se kterou svůj boj prohrál. 

Napsal(a):
Buďte první, kdo napíše komentář!

Nejnovější od Daniel Adam