Zemřel Phil Taylor, bývalý člen Motörhead

Dne 11.listopadu zasáhla hudební svět velká rána. Navždy nás opustil Phil ,,Philthy Animal“ Taylor, původní bubeník legendárních Motörhead. Zemřel ve věku 61 let po dlouhé nemoci. 

Bývalý člen skupiny Mötorhead, Phil Taylor, zemřel Bývalý člen skupiny Mötorhead, Phil Taylor, zemřel Zdroj: Archiv Phila Taylora

Zpráva o jeho smrti otřásla ne jedním muzikantem. "Jsem velmi smutný, v tuto chvíli popravdě zdevastovaný, protože jeden z mých nejlepších kamarádů včera zemřel. Už teď mi chybí,“ uvedl Lemmy Kilmister pro Classic Rock Magazine. Lemmy není jediným muzikantem, který na Taylora vzpomíná, spousta hudebních osobností zveřejnila na sociálních sítích vzpomínky, mezi nimi byl i Ozzy Osbourne: "Je to strašná, strašná ztráta. Byl to skvělý kamarád – skvělý bubeník – skvělý chlap a bude tu velice chybět. Dnešek je pro mě hodně smutným dnem.“

Taylor byl talentovaným, vlivným a váženým bubeníkem. Svou hudební kariéru započal v roce 1975 právě v Motörhead, kde působil do roku 1984. Do kapely se po třech letech vrátil a setrval až do roku 1992. Po definitivním odchodu z Motörhead se dal dohromady s Brianem Robertsonem, aby založili kapelu Operathor.

Během svého života spolupracoval i s WASP, Frankie Millerem, Chrisem Holmesem nebo Overkill. Ovlivnil i vznik death metalu a black metalu zpopularizováním hrací techniky double bass, která byla velmi důležitá pro vznik těchto žánrů. Philthy neovlivnil hudební svět jen svou hrou na bicí, ale i svým lookem, který se snažilo a dodnes snaží napodobit tisíce rockerů a punkáčů po celém světě.

Napsal(a):

Zanechat komentář