pondělí, 23 listopad 2015 09:00

Zemřel Phil Taylor, bývalý člen Motörhead

Napsal(a)
Bývalý člen skupiny Mötorhead, Phil Taylor, zemřel Bývalý člen skupiny Mötorhead, Phil Taylor, zemřel Zdroj: Archiv Phila Taylora

Dne 11.listopadu zasáhla hudební svět velká rána. Navždy nás opustil Phil ,,Philthy Animal“ Taylor, původní bubeník legendárních Motörhead. Zemřel ve věku 61 let po dlouhé nemoci. 

Zpráva o jeho smrti otřásla ne jedním muzikantem. "Jsem velmi smutný, v tuto chvíli popravdě zdevastovaný, protože jeden z mých nejlepších kamarádů včera zemřel. Už teď mi chybí,“ uvedl Lemmy Kilmister pro Classic Rock Magazine. Lemmy není jediným muzikantem, který na Taylora vzpomíná, spousta hudebních osobností zveřejnila na sociálních sítích vzpomínky, mezi nimi byl i Ozzy Osbourne: "Je to strašná, strašná ztráta. Byl to skvělý kamarád – skvělý bubeník – skvělý chlap a bude tu velice chybět. Dnešek je pro mě hodně smutným dnem.“

Taylor byl talentovaným, vlivným a váženým bubeníkem. Svou hudební kariéru započal v roce 1975 právě v Motörhead, kde působil do roku 1984. Do kapely se po třech letech vrátil a setrval až do roku 1992. Po definitivním odchodu z Motörhead se dal dohromady s Brianem Robertsonem, aby založili kapelu Operathor.

Během svého života spolupracoval i s WASP, Frankie Millerem, Chrisem Holmesem nebo Overkill. Ovlivnil i vznik death metalu a black metalu zpopularizováním hrací techniky double bass, která byla velmi důležitá pro vznik těchto žánrů. Philthy neovlivnil hudební svět jen svou hrou na bicí, ale i svým lookem, který se snažilo a dodnes snaží napodobit tisíce rockerů a punkáčů po celém světě.

Další články

 • Soutěžte o voucher na nákup not v hodnotě 500 Kč Soutěžte o voucher na nákup not v hodnotě 500 Kč

  Učíte se nebo hrajete na nějaký hudební nástroj a chcete se naučit zahrát vaši oblíbenou píseň od známého interpreta? Blíží se Vánoce, pro hudebníky jsou noty od supernoty.cz ideálním dárkem pod stromeček. Tak neváhejte a soutěžte s redakcí musicweb.cz!

 • Black Friday je tu! Nakupte audio supervýhodně Black Friday je tu! Nakupte audio supervýhodně

  Black Friday je tu! Nakupte audio supervýhodně. Očekávaný čas akcí a slev je tady. Pokud hledáte nová sluchátka nebo reproduktory, nastává ideální doba ke koupi. Vybíráme pro vás momentálně ty nejzajímavější kousky od Mobil Pohotovosti. Z čeho můžete vybírat?

 • Iron Maiden v červenci zahrají v Praze Iron Maiden v červenci zahrají v Praze

  Britští heavymetaloví velikáni Iron Maiden se znovu vrátí do Prahy. V červenci příštího roku vystoupí na stadionu Sinobo ve Vršovicích. Jako předskokany s sebou přivezou skupiny Airbourne a Lord of the Lost.

 • Ještě jeden polibek pro Prahu - Kiss se vrátí do O2 areny Ještě jeden polibek pro Prahu - Kiss se vrátí do O2 areny

  Jedna z největších rockových kapel historie se vydala na své (další) rozlučkové turné a v jeho rámci ji cesta podruhé zavede i do Prahy. Zatímco letošní vystoupení se odehrálo v Edenu, 1. července příštího roku se představí v O2 areně.

Další podobné články

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };