Zemřel Phil Taylor, bývalý člen Motörhead

Dne 11.listopadu zasáhla hudební svět velká rána. Navždy nás opustil Phil ,,Philthy Animal“ Taylor, původní bubeník legendárních Motörhead. Zemřel ve věku 61 let po dlouhé nemoci. 

Bývalý člen skupiny Mötorhead, Phil Taylor, zemřel Bývalý člen skupiny Mötorhead, Phil Taylor, zemřel Zdroj: Archiv Phila Taylora

Zpráva o jeho smrti otřásla ne jedním muzikantem. "Jsem velmi smutný, v tuto chvíli popravdě zdevastovaný, protože jeden z mých nejlepších kamarádů včera zemřel. Už teď mi chybí,“ uvedl Lemmy Kilmister pro Classic Rock Magazine. Lemmy není jediným muzikantem, který na Taylora vzpomíná, spousta hudebních osobností zveřejnila na sociálních sítích vzpomínky, mezi nimi byl i Ozzy Osbourne: "Je to strašná, strašná ztráta. Byl to skvělý kamarád – skvělý bubeník – skvělý chlap a bude tu velice chybět. Dnešek je pro mě hodně smutným dnem.“

Taylor byl talentovaným, vlivným a váženým bubeníkem. Svou hudební kariéru započal v roce 1975 právě v Motörhead, kde působil do roku 1984. Do kapely se po třech letech vrátil a setrval až do roku 1992. Po definitivním odchodu z Motörhead se dal dohromady s Brianem Robertsonem, aby založili kapelu Operathor.

Během svého života spolupracoval i s WASP, Frankie Millerem, Chrisem Holmesem nebo Overkill. Ovlivnil i vznik death metalu a black metalu zpopularizováním hrací techniky double bass, která byla velmi důležitá pro vznik těchto žánrů. Philthy neovlivnil hudební svět jen svou hrou na bicí, ale i svým lookem, který se snažilo a dodnes snaží napodobit tisíce rockerů a punkáčů po celém světě.

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Bruce Dickinson z Iron Maiden přijede do Prahy už v pátek

  Zpěvák britské kapely Iron Maiden, Bruce Dickinson, se znovu chystá do České republiky. Tentokrát ale přijede sólo. V Praze chce totiž představit svou autobiografii What Does This Button Do?. V druhé polovině večera bude Dickinson odpovídat i na dotazy publika.

 • System of a Down po třech letech vystoupí v Praze

  System of a Down sice nové písně neskládají, na svoje fanoušky přesto nezapomínají. V příštím roce se vydají na evropské turné, v rámci kterého zahrají na několika samostatných vystoupení a zavítají na proslulé festivaly.

 • Harlej vydává nový klip a jede na turné s Komunálem

  Skupinu Harlej čekají příští rok oslavy čtvrt století existence. Předtím se chystá do studia, kde se pustí do nahrávání nové řadovky, ze které vypustila první ochutnávku v podobě klipu Nejsem zklamanej. Nejdřív ale vyrazí na společné turné s kapelou Komunál.

 • Vyprodané Roxy vidělo energický koncert Airbourne

  Australská rocková senzace je od vydání svého debutového alba Runnin' Wild v roce 2017 na stálém vzestupu. Na festivalech Airbourne hrají ve stále prestižnějších časech. Do Prahy přijeli představit nové album Boneshaker, které ale vyjde až 25. října.

Další podobné články