Vytisknout tuto stránku
pondělí, 23 listopad 2015 09:00

Zemřel Phil Taylor, bývalý člen Motörhead

Napsal(a)
Bývalý člen skupiny Mötorhead, Phil Taylor, zemřel Bývalý člen skupiny Mötorhead, Phil Taylor, zemřel Zdroj: Archiv Phila Taylora

Dne 11.listopadu zasáhla hudební svět velká rána. Navždy nás opustil Phil ,,Philthy Animal“ Taylor, původní bubeník legendárních Motörhead. Zemřel ve věku 61 let po dlouhé nemoci. 

Zpráva o jeho smrti otřásla ne jedním muzikantem. "Jsem velmi smutný, v tuto chvíli popravdě zdevastovaný, protože jeden z mých nejlepších kamarádů včera zemřel. Už teď mi chybí,“ uvedl Lemmy Kilmister pro Classic Rock Magazine. Lemmy není jediným muzikantem, který na Taylora vzpomíná, spousta hudebních osobností zveřejnila na sociálních sítích vzpomínky, mezi nimi byl i Ozzy Osbourne: "Je to strašná, strašná ztráta. Byl to skvělý kamarád – skvělý bubeník – skvělý chlap a bude tu velice chybět. Dnešek je pro mě hodně smutným dnem.“

Taylor byl talentovaným, vlivným a váženým bubeníkem. Svou hudební kariéru započal v roce 1975 právě v Motörhead, kde působil do roku 1984. Do kapely se po třech letech vrátil a setrval až do roku 1992. Po definitivním odchodu z Motörhead se dal dohromady s Brianem Robertsonem, aby založili kapelu Operathor.

Během svého života spolupracoval i s WASP, Frankie Millerem, Chrisem Holmesem nebo Overkill. Ovlivnil i vznik death metalu a black metalu zpopularizováním hrací techniky double bass, která byla velmi důležitá pro vznik těchto žánrů. Philthy neovlivnil hudební svět jen svou hrou na bicí, ale i svým lookem, který se snažilo a dodnes snaží napodobit tisíce rockerů a punkáčů po celém světě.

Další články

 • Odložený koncert Ozzyho a Judas Priest má nový termín Odložený koncert Ozzyho a Judas Priest má nový termín

  Ozzy Osbourne se potýká s kupou zdravotních potíží, jež ho nutí měnit plán zastávek probíhajícího rozlučkového turné. Mezi odložené termíny patří i pražský koncert v O2 areně, původně naplánovaný na 29. února. Ozzy společně s dalšími veterány - Judas Priest - vystoupí 13. listopadu příštího roku.

 • Bohemian Metal Rhapsody představuje na debutovém DVD spoustu nových tváří Bohemian Metal Rhapsody představuje na debutovém DVD spoustu nových tváří

  Projekt Bohemian Metal Rhapsody je duševním dítětem bubeníka Citronu Radima Pařízka a má za sebou poměrně složitou genezi. Jeho prvním oficiálním produktem je DVD se záznamem vystoupení na festivalu Ostrava v plamenech v roce 2018. Zde se poprvé představili v nejnovější sestavě.

 • Video: Festival Rock of Sadská se konal již pošesté Video: Festival Rock of Sadská se konal již pošesté

  Také tento srpen se u jezera ve středočeské Sadské sešli příznivci rockové a metalové hudby na festivalu Rock of Sadská. Jednalo se již o šestý ročník a tak se pořadatelům podařilo vychytat většinu much. A jelikož se návštěvníků sjíždí každým rokem víc a víc, mohli si dovolit i více kapel ze zahraničí. Připomeňte si v naší exkluzivní reportáži jak to letos probíhalo.

 • Do Brna dorazí supergroup složená ze členů Guns N' Roses, Mr. Big, Dream Theater nebo Black Country Communion Do Brna dorazí supergroup složená ze členů Guns N' Roses, Mr. Big, Dream Theater nebo Black Country Communion

  Progresivně rocková superskupina Sons Of Apollo, jejímiž členy jsou Mike Portnoy a Derek Sherinian (Dream Theater), Ron „Bumblefoot" Thal (ex-Guns N' Roses), basák Billy Sheehan (Mr. Big, The Winery Dogs) a zpěvák Jeff Scott Soto (Malmsteen, Jorney, Wet, Talisman), bude mít v Brně koncertní premiéru.